Porto – Tondela 4:0 (kon.)
FC Porto
4:0 (1:0)
CD Tondela
Pátek 17.02.2017, 21:30 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 22. kolo

Od první do poslední minuty byl domácí celek lepší. V prvním poločase se Porto dostalo do vedení díky proměněné penaltě. Následně už bylo výrazně aktivnější, ve druhé části hry přidalo další tři góly, a tak slaví výhru. (23:25:16)

90+2
    90+2. Diogo JOTA - 4:0

90+2
    Porto právě vstřelilo branku!
    V samotném závěru zápasu přidávají v pohodě hrající domácí fotbalisté další branku. Míč přiťukl André Silva do míst, kde byl DIOGO JOTA. Jeho rána do horní části branky překvapila brankáře Tondely, který na balon nedosáhl.

90+1
    Ještě jeden rohový kop domácího celku. Rozehraný byl na blízko, ke střele se Porto nedostalo.

90+1
    Podobně jako k prvnímu poločasu se i k druhému budou přidávat dvě minuty.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, uvidíme, zda sudí budou nastavovat.

86
    FC Porto zápas dohrává na útočné polovině, domácí fanoušci odpočítávají zbývající čas. Na stadionu vládne spokojenost.

84
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hrají takticky velmi dobře. Naopak Tondela se nedostává do žádných šancí.

81
    Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop, rozehrávat jej bude Alex Telles. Následně se k míči dostal Corona, který branku minul.

79
    Nově příchozí hráč, Layún, se probojoval do zajímavé střelecké pozice po deseti minutách ha trávníku. Jeho rána však končí mimo branku.

77
    Tondela má už vyloučeného jednoho hráče, nyní znovu hraje hodně důrazně a mnohdy na hranici pravidel.

75
    Patnáct minut zbývá do konce zápasu, domácí celek vede o tři branky a míří celkem k jednoznačné výhře.

72
    Do výborné pozice se po rychlém pasu od spoluhráče dostal Óliver Torres, jenomže jeho zakončení postrádalo přesnost.

72
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Tavares, přichází Ferreira.

69
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Maxi Pereira, přichází Layún.

67
    Do zajímavé střelecké pozice se probojoval Alex Telles, ale branku ohrozit nedokázal. Míč poslal mimo.

67
    Výborně hrají domácí fotbalisté, kteří vedou o tři góly a dál pokračují v aktivní hře.

64
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Heliardo, přichází Batista.
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Soares, přichází Diogo.
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Óliver Torres.

Jan Prošek

Branky: 43. Silva (pen.), 54. Neves, 63. Soares, 90+2. Jota

Karty:   22. Neves (PRT), 25. Marcano (PRT), 30. Felipe (PRT) – 2. Kaká (TND), 42. Osório (TND)   45+2. Osório (TND)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:19.
    FC Porto: Casillas – Pereira (69.Layún), Marcano, Ruben Neves, Silva, Telles, Corona, André André, Otávio (64. Óliver Torres), Felipe, Soares (64. Diogo)
    Náhradníci: José Sá – Boly, Brahimi, Herrera, Diogo J., M. , Óliver

CD Tondela: Cláudio – Kaká, Goncalves, Tavares (72. Ferreira), Cardoso, Jaílson, Murillo, Pedro Nuno (46. R. Amorim), Osório, Ruca, Heliardo (64. Batista)
    Náhradníci: Janota – Batista, Ferreira, Amido, R. Amorim, Murilo, Lystcov