Kometa Brno – Sparta 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Písek 12:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Kladno – Havlíčkův Brod 0:2 (kon.) | Letňany – Havířov 4:1 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:4 (kon.)
Slavia – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Kolín – Vsetín 3:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 17.02.2017, 18:00Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Česká sedmnáctka obsadila na domácím Turnaji pěti zemí třetí místo

I gólman nároďáku U17 Lukáš Dostál je #MadeOfHockey ???? ????: hc-kometa.cz

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního duelu starších dorostenců mezi Slavií a Vítkovicemi.

Dle všeho by nás měla čekat atraktivní podívaná, střetnou se totiž dva vedoucí celky skupiny B. Zatímco Ostravané mají play-off již zajištěné, slávistům chybí k jistotě postupu do vyřazovacích bojů jeden jediný bod.

Oba týmy se v letošním roce setkaly jen jednou. Na Vítkovickém ledě dokázali v rámci 7. kola nadstavbové části domácí vynulovat sešívané střelce a zvítězili 3:0. Kdo se bude radovat tentokrát?

HC Slavia Praha: Vecka (Kodad) – Duda, Vobořil, Melovič, Zderadička, Macek, Holý, Erben – Grim, Marek, Brož – Stark, Hradil, Martínek – Šilhan, Janča, Furch

HC Vítkovice Ridera: Malik (Juránek) – Bílý, Kaláb, Takáč, Kučera, Vacula, Kunc – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Beránek, Mrva, Kylnar, Lewandovski

Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Horažďovský.

00:01

00:05
    Zápas začal. Úvodní buly vyhráli domácí, jeden z obránců ale trochu nervózně a zbrkle plácl do puku, který tak jen odevzdal soupeři.

00:51
    Ano hosté ale nepředvedli nějakou přesnou akci, rychle sice nahodili puk do útočné třetiny, strejně rychle o něj ale byli připraveni.

01:20
    Píská se zakázané uvolnění Vítkovických, kterým se nepodařilo rozehrát přesně.

01:41
    Martínek vyzkoušel Malikovu pozornost střelou z ostrého úhlu, hostující muž s maskou se ale nenechal překvapit a bez potíží zasahuje.

02:19
    Na brankáře Ostravanů letělo několik dalších pokusů, se všemi si ale Malik poradil, a tak mohou nyní zaútočit jeho spoluhráči.

03:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A ti také dávají z nenápadné akce první branku utkání! Jan Vojtovič si to s PETREM FRIDRICHEM namířili kupředu podél pravého mantinelu, chvilku se zdálo, že o puk přijdou, pak ale zčistajasna práskl do kotouče druhý jmenovaný a Vecka na střelu ke vzdálenější tyči zasáhnout nedokázal. Asistence: Jan Vojtovič, David Gřesík.
    03:13 FRIDRICH - 0:1

03:34
    A je to 2:0! Tentokrát stál na konci akce stejného tria úspěšný JAN VOJTOVIČ! Asistence: Petr Fridrich, David Gřesík.
    03:34 VOJTOVIČ - 0:2

05:38
    Pražané se hnali kupředu, Malik ale opět odolal, a tak se mohlo skóre měnit na opačné straně, kde se dostal do samostatného úniku Gřesík, trefil ale pouze tyčku!

06:08
    Sešívaní nechtěli dopustit další zmatky ve vlastní třetině, a tak poslali puk na icing.

06:27
    Vítkovice si s rozherávkou příliš nelámaly hlavu, po přímočaré akci a tvrdé střele z pravé strany svírá puk pevně v lapačce Vecka.

07:15
    Na druhé straně práskl do volného puku Martínek, jeho dělovka byla ovšem hodně nepřesná.

07:58
    Žemba se pokoušel prokličkovat do útočného pásma středem kluziště, vyhlídl si ho ale Šilhan, jenž ho zastavil parádním bodyčkem.

08:52
    Pražané se dostali do útočné třetiny, kde rozjeli kolotoč přihrávek. Nakonec se ke střele od modré čáry odhodlal Duda, kotouč byl ovšem sražen do ochranné sítě.

09:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., podražení).

10:09
    Grim málem ve vlastním oslabení upláchl do samostatného úniku, na poslední chvíli byl ale zastaven navrátivšími se beky hostí.

10:27
    Ofsajd Vítkovic.

11:00
    Votjovič to zkusil v útočné třetině individuálně, nakonec si ale cestu k bekhendovému zakončení neproklestil.

11:27
    Slávisté se dostali ze sevření a sami dokázali zaútočit, Malik si ale mezeru mezi betony pohlídal.

11:44

11:49
    Zakázané uvolnění Ostravanů.

12:06
    Lewandovski nabral zajímavou rychlost na pravém křídle, následně se snažil pibrzdit si a vybruslit mezi kruhy, byl ovšem zastaven pozornými obránci Slavie.

12:27
    Na druhé straně pálil nebezpečně z levého kruhu Janča, Malikovi kotouč sice vypadl z lapačky, vítkovický gólman se ale dokázal přesunout i proti dorážce Furcha.

13:13
    Další icing hostů.

13:28
    Slávisté vyhráli buly, v útočném pásmu se ale nedokázali udržet. O puk se bojuje ve střední třetině.

14:13
    Vecka teď chyboval, když lehce nahozený puk vyrazil jen k Lewandovskimu, na nějž zívala prázdná branka, ovšem útočník Vítkovic nyní nenapodobil svého jmenovce z Bayernu Mnichov a namísto třetího gólu svého celku poslal puk jen do ochranné sítě.

15:00
    Slávisté vyhodili puk, který se zastavil asi centimetr před čarou značící icing. Hostům se ale nevyvedla rozehrávka, a tak se paradoxně píská zakázané uvolnění na straně druhé.

15:31
    Zakázané uvolnění je jednoznačně nejčastější událostí první třetiny. To další obstarali Pražané.

16:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Melovič – 2 min., hákování).

16:34
    Beránek se pokoušel dobývat Vecku na brankovišti, nebyl ale úspěšný a slávisté následně poslali puk do bezpečí.

17:10
    Vítkovičtí to možná s přihrávkami v útočné třetině přehnali. Červenobílí se totiž nakonec dokázali prodrat ke kotouči a poslat ho pryč z vlastního pásma.

18:02
    Lewandovski se ocitl v další dobré šanci, tentokrát si nabruslil mezi kruhy a zápěstím mířil do horního rohu Veckovy svatyně, gólman Slavie lízl puk lapačkou a ten tak skončil mimo. Domácí kompletní.

18:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš! Vršovičtí zmáčkli svého soupeře v jeho obranném pásmu a následně našel Damien Hradil před odkrytou klecí VIKTORA MARTÍNKA, jenž se ranou z první nemýlil. Asistence: Damien Hradil.

20:27
    Druhá část začala, zatím se jen oba celky přehazují kotouče, žádnou pohlednou kombinaci nevidíme.

20:45
    Po vhazování v útočném pásmu sebral puk Martínek, který se vytočil příhodně tak, aby mohl vypálit. Jeho nahození se ještě pokoušeli tečovat spoluhráči, to se jim ale nepodařilo a kotouč tak končí mimo.

21:41
    Furch zabránil dalšímu icingu tím, že puk dojel jako první. Příliš dlouho ho ale ani s výpomocí svých spoluhráčů udržet nedokázal, a tak mohou rozehrávat hosté.

22:16
    Ofsajd Slavie.

23:10
    Hosté mají již delší dobu kotouč na svých holích, zatím se jim ale nedaří dostat se do útočné třetiny, natož se v ní udržet.

23:54
    Druhá část je zatím výrazně opatrnější než ta první, je jasné, že další gól bude hrát vzhledem k vývoji utkání velmi důležitou roli.

24:45
    Velkou možnost měl ale zčistajasna Marek, který se vřítil do třetiny z pravé strany, jeho dobrá rána ale trefila jen Malika do masky.

25:22
    Vobořil zůstal s bolestivou grimasou ležet na ledě a nakonec opouští led jen s pomocí spoluhráčů.

26:00
    Po mele na pravém kruhu zůstal ležet puk příhodně pro Martínka, který také z první vypálil, tentokrát ale zasáhl Malik ramenem.

26:40
    Šance evidujeme také na druhé straně, ani jedna z nadějných střel ale nemířila mezi tři tyče.

27:47
    Pražané zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu a všechny puky posílali na branku. Obrana Vítkovic se nechala hodně rychle rozhodit a po několika nepřesných pokusech se prosazuje JAKUB MAREK ostrou střelou z hranice pravého kruhu. Asistence: Jaroslav Brož, Jan Grim.
    27:47 MAREK - 2:2

28:08
    Hosté se ihned vydali odpovědět, jejich operace v útočné třetině ale úspěšná nebyla.

28:54
    Icing Slavie.

29:06
    Vítkovičtí byli několikrát po sobě zastaveni před útočnou modrou, nakonec se píská ofsajd.

29:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stark – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kučera – 2 min., hrubost).

29:43
    Hosté kombinovali v útočné třetině a několikrát rychlými pasy pořádně zmátli beky Slavie. Pro ty ale všechno končí dobře, neboť lehké nahození Lewandowskiho z ostrého úhlu schoval Vecka do lapačky.

30:35
    Na druhé straně nic nevymýšlel Brož, který zajímavě vypálil z prostoru nad kruhy, puk ale skončil jen na zadním mantinelu.

31:06
    Oba týmy hrají v plném počtu.

31:22
    Vítkovičtí se zase na delší dobu usadili před brankářem Slavie, ani tentokrát ale nevymysleli nakonec nic převratného a Vecka bez potíží puk lapil.

31:50
    Lewandovsi si vybruslil od mantinelu a hledal spoluhráče na vzdálenější tyčce, přihrávce bylo ale zamezeno a volný puk končí pod Veckovou lapačkou.

32:17
    Slávisté dobře napadali rozehrávku hostí a dostali se k puku, následně navíc nechali Vítkovičtí volného Šilhana, jenž vypálil z mezikruží, jeho dobře mířenou ránu ale zlikvidoval Malik výborným akrobatickým zákrokem lapačkou.

33:05
    Vojtovič se krkolomně prodral až do zakončení, jeho střela ale skončila jen na bruslích jednoho z obránců sešívaných.

33:40
    Další nepřesnost v rozehrávce Ostravanů mohl potrestat Hradil, minul ale nejprve z mezikruží a mezi tři tyče se nevešla ani jeho bekhendová dorážka.

34:49
    Janča sotva přejel útočnou modrou a už pálil, jeho střelu s příklepem vykopl Malik levým betonem.

35:28
    Zakázané uvolnění Pražanů.

36:00
    Vítkovičtí opět operují v útočném pásmu, stále tomu ale schází střelba.

36:32
    Slávisté dostali puk do bezpečí, vzápětí ale jeli hosté do přečíslení tři na dva a vše na sebe vzal Fridrich, který se pokoušel proháčkovat do zakončení, ovšem nakonec neúspěšně.

37:25
    A opět – Vítkovice hrají před Veckou, který je ale bez práce.

37:57
    Sešívaní vybojovali puk a proklestili si cestu do pásma hostí, tam se ale ani jim nepodařilo vytvořit si střeleckou možnost, a tak hráči v modrých dresech zase otáčejí hru.

38:45
    Gřesík se dostal k pokusu z otočky, zamířit přesně ale nedokázal.

39:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu a příliš se nepřerušuje, na druhé straně vypálil Grim, od vyrážečky Malika ale puk končí v rohu kluziště.

40:00

40:01

40:41
    Začala nám závěrečná část a již nyní lze konstatovat, že oba celky mají zajištěný postup do play-off. Slavii totiž vypomohli pražští kolegové z Letňan, kteří porazili Havířov 4:1 a posunuli tak červenobílé vstříc vyřazovacím bojům.

41:45
    Závěrečná perioda začala poklidně, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

42:20
    Sešívaní se hnali kupředu, srazili se ale při výměně kotouče na útočné modré a rozehrávat tedy mohou Ostravané.

42:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Fridrich – 2 min., sekání).

43:28
    Melovič napřáhl od modré, Malik ale vše dobře viděl a puk ukryl do lapačky.

44:02
    Pražané si zbytečně zkomplikovali situaci v útočné třetině a o puk na chvilku přišli, Vítkovickým ale nedovolili vyhodit kotouč a nyní již znovu kombinují před Malikem.

44:56

45:22
    Šilhan hledal volného Janču u levé tyčky, ten ale na puk o kousek nedosáhl.

45:35
    Obrat je dokonán! Opravdu hodně prostoru mezi kruhy dostal TOMÁŠ FURCH, který si rozmyslel, co s pukem udělá a nakonec ho trochu šťastně poslal i přes lapačku Malika až za brankovou čáru! Asistence: Jakub Šilhan, Jakub Janča.
    45:35 FURCH - 3:2

46:38
    Vítkovičtí se snaží o rychlou odpověď, zatím ale všechny střely mířily mimo.

47:41

48:00
    Grim se u mantinelu natlačil ke kotouči a zavezl ho do útočné třetiny, tam ale jeho úspěšná mise skončila, neboť byl o puk záhy připraven.

48:55
    Hokejisté Vítkovic se dostali do útočné třetiny, kde si chvíli předávali kotouč. Nakonec od modré puk nahodil Takáč, Vecka ale dobře viděl a bez potíží sklapl lapačku.

49:40
    Sešívaní se příliš daleko s pukem nedostali. Za nahozením do rohu hřiště totiž nikdo nespěchal, a tak mohli hráči Vítkovic v poklidu založit protiakci.

50:28
    Obrovská chyba brankáře Vecky stojí nyní Slavii vedení! Jakub Mrva jen tak plácl do puku u levého mantinelu, aby ho poslal bekhendem na branku, toto nahození ale propadlo Veckovi mezi rukou a tělem a za brankovou čáru doklepl volný kotouč do sítě JAN ŽEMBA. Asistence: Jakub Mrva, Adam Urban.
    50:28 ŽEMBA - 3:3

50:59
    Na druhé straně se ihned po buly otočil ke střele Brož, jeho pokus ale dokázal Malik zlikvidovat stejně jako následné dorážky.

51:49
    Zderadička vypálil od modré čáry, jeho střela ale mířila hodně nad.

52:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min. + 10 min. osobní trest, naražení zezadu). Trest odpyká Erben.

52:46
    Vecka zatím tlaku hostujících hráčů odolává a všechny puky chytá nebo vyráží.

53:04
    Pražané se osvobozují.

54:03
    Beránkova střela od modré skončila jen na bruslích hráče Slavie. Sešívaní jsou navíc v plném počtu.

55:03
    Zakázané uvolnění Slavie.

55:25
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Melovič – 2 min., podražení).

55:50
    Zatím to hosté zkoušejí individuálně, a to se jim nedaří. Sešívaní opakovaně vyhazují.

56:11
    Píská se přihrávka rukou hostů, bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:29
    Vítkovickým se nedaří probít se do útočného pásma, píská se ofsajd.

57:09
    Nyní už se dostal hráči v modrém před Vecku, Kuncovi ale střela od modré čáry vůbec nesedla a puk zamířil do ochranné sítě.

57:25

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:27
    Vobořil dostal nabito na modrou čáru, Malik nemohl vidět vůbec nic, tvrdá rána ale jen zaduněla o zadní mantinel.

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:22
    Vše nasvědčuje tomu, že se bude muset prodlužovatm hosté nikam nespěchají a drží puk za vlastní svatyní.

60:00

60:01

60:18
    Kupředu se ihned po buly vydal Brož, jeho pokus byl ale sražený hodně mimo. Rychlou protiakci na druhé straně pak zakončoval Fridrich, Vecka však ukryl puk do náručí.

61:08
    Lewandovski se uvolnil do střely z pravéhu kruhu, tu ale brankář Slavie vykopl levým betonem.

61:48
    Brož jel sám na branku, střelu na bližší tyč ale Malik dokázal vyrazit.

62:32
    Hosté se dostali do útočného pásma a kombinují.

62:40
    Icing sešívaných.

63:01
    Vobořil přizvedl Žembovu střelu do ochranné sítě, vhazovat se bude před Veckou.

63:49
    Je rozhodnuto, bod navíc berou hosté! Petr Fridrich se řítil sám na Vecku, který jeho blafák ještě dokázal vychytat, na dorážku JANA VOJTOVIČE už ale nestačil. Asistence: Petr Fridrich, Marcel Kunc.
    63:49 Jan VOJTOVIČ - 3:4

Konec zápasu. (20:15:43)

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 19. Martínek (Hradil), 28. Marek (Brož, Grim), 46. Furch (Šilhan, Janča) – 4. Fridrich (Vojtovič, Gřesík), 4. Vojtovič (Fridrich, Gřesík), 51. Žemba (Mrva, Urban), 64. Vojtovič (Fridrich, Kunc)

Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Horažďovský