Kometa Brno – Sparta 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Písek 12:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Kladno – Havlíčkův Brod 0:2 (kon.) | Letňany – Havířov 4:1 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:4 (kon.)
Slavia – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Kolín – Vsetín 3:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 17.02.2017, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Rozhodující góly zápasu vstřelil OSCAR FLYNN, který jako jediný překonal hostujícího brankáře v nájezdech.

16. série
    2:1
    Počtvrté jel Oscar Flynn, kterému radil druhý brankář Vlastimil Marek a nutno dodat, že úspěšně! Oscar Flynn zakončil přímo do šibenice, brankář byl již překonaný.

60:21
    Lukáš Kučera po buly vystřelil bez důrazu, následně nesedla dorážka ani Petru Foersterovi. Trestuhodné zaváhání domácích.

57:10
    Oddechový čas pro hosty.

57:10
    Závěr třetí třetiny odehraje Olomouc v přesilovce. Menší trest za podražení dostal Jakub Šípek (MBL).

43:15
    Menší trest za vražení na hrazení dostal David Štefka (OLO).

38:21
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nenápadná střela od modré čáry z hole DAVIDA JIRÁSKA se nakonec ukázala jako klíčová, protože puk propadl bez teče až ke vzdálenější tyči. Asistence: Zdeněk Křížek.

36:09
    Za sekání se budou muset Boleslavští bránit. Šimon Jindra (MBL) by měl strávit dvě minuty na trestné lavici.

30:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se nakonec v oslabení přeci jen prosadili a potrestali laxnost Bruslařského klubu při přesilových hrách. Po buly se dostal puk k volnému MATĚJI KOŘENKOVI, který z mezikruží prostřelil překvapeného brankáře. Asistence: Jan Janečko.

29:46
    Další vyloučení. Za vražení na hrazení byl vykázán na dvě minuty Daniel Paťava (OLO).

27:46
    Čárový rozhodčí upozornil hlavního na faul. Luděk Pilný tedy vyloučil na dvě minuty za hákování boleslavského kapitána Zdeňka Křížka (MBL). Vyrovná Olomouc z této přesilové hry?

26:41
    Utkání sleduje 66 diváků.

25:15
    Další vyloučení. Po faulu se do sebe pustili Jakub Šípek (MBL) a David Vosátko (OLO). První jmenovaný dvě minuty za sekání, druhý za podražení. Hraje se čtyři na čtyři. K bitce nedošlo, sudí včas emoce zklidnili.

22:10
    Petr Mader (OLO) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Mladou Boleslav čeká další přesilová hra.

20:38
    Hanáci se v úvodu druhé třetiny dokázali prosadit zásluhou PETRA BAHOUNKA. Asistence: Miroslav Skopal, Matěj Kořenek.

15:45
    Hosté se budou muset znovu bránit. Jejich trenérovi se to sice nelíbí a na hlavního sudího křičel, jenže ten jeho protesty rázně odmítl. Na trestné lavici je opět Vítězslav Klesla (OLO) – na dvě minuty za držení protihráče.

12:26
    Po necelé půlminutě využívají Středočeši jejich první přesilovou hru v zápase. Boleslavští si po buly vytvořili tlak před brankou, přičemž ze závaru dotlačil kotouč do branky LUKÁŠ KUČERA. Asistence: Jan Dvořák.

11:57
    Olomouci moc nevyhovovala nepříjemná hra Jana Dvořáka, za držení hole dostal dvě minuty Vítězslav Klesla (OLO).

11:37
    Boleslavští se dostali do přečíslení, na jehož konci stál aktivní Jan Dvořák, který však v rozhodující moment zakončil do olomouckého gólmana.

10:13
    Menší trest za hákování dostal Zdeněk Křížek (MBL). První přesilovou hru zápasu si tedy zahraje Olomouc.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 13. Kučera (Dvořák), 39. Jirásek (Křížek), rozh. náj. Flynn – 21. Bahounek (Skopal, Kořenek), 31. Kořenek (Janečko)