Mechelen – Lokeren 3:0 (kon.) | Mouscron – Waasland-Beveren 1:2 (kon.) | Eupen – Kortrijk 1:0 (kon.)
Waregem – Sint-Truiden 4:1 (kon.)
YR KV Mechelen
3:0 (2:0)
Sporting Lokeren
Sobota 18.02.2017, 18:00Belgická liga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás u sledování zápasu 27. kola belgické Jupiler ligy mezi KV Mechelenem a KSC Lokerenem.

KSC Lokeren

Po 26 zápasech se fotbalisté Lokerenu s 29 body nachází na 11. místě. V posledním zápase dokázali na domácí půdě porazit 1:0 vedoucí tým tabulky Club Bruggy. V klubu v minulosti působili také čeští fotbalisté Jan Koller či Daniel Zítka.

KV Mechelen

Mechelen si z předchozího utkání na hřišti Kurtrijku odvezl všechny tři body a posunul se tak na 6. místo před Genk a Gent. V dosavadním průběhu sezony hráči Mechelenu nasbírali 41 bodů. Nejlepším střelcem týmu je s osmi nastřílenými brankami Francouz Verdier.

YR KV Mechelen: Coosemans – Vitas, Cocalič, Bjelica – Matthys, Rits, Kolovos, Filipovič, Vanlerberghe – Croizet – Verdier
    Náhradníci: Paulussen, de Witte, Ighodaro Osaguona, Chen, Ninis, Cobbaut, Moris, Claes

KSC Lokeren: Copa – Galitsios, Marič, Niňaj, Skulason – Miric, Terki, Persoons, Straetman – De Ridder – de Sutter
    Náhradníci: Verhulst, Martin, Rassoul, Jambor, Monsecour, Enoh, Bolbat

Rozhodčí: Jan Boterberg, Kevin Monteny, Nick Senecaut.

1

1
    Po prvním nákopu Mechelenu bude rozehrávat brankář hostí.

2
    Rohový kop Mechelenu.

2
    Roh žádné ohrožení branky neznamenal.

3
    Vzápětí rozehrávají od rohového praporku také hráči Lokerenu a vyplynula z toho střela Mariče, která šla asi metr vedle.

5
    Z dálky to zkusil Matthys, jeho střela mířila nad.

7
    Na druhé straně hlavičkoval Ridder, branku však netrefil.

8
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VERDIER.
    Střelou k pravé tyči zpoza vápna se prosazuje nejlepší střelec domácích NICOLAS VERDIER.
    8. VERDIER - 0:0

10
    Hostující de Sutter si v hlavičkovém souboji ve vápně Mechelenu pomohl faulem, a tak bude rozehrávat Coosemans.

12
    Hráči Lokerenu kombinovali na útočné polovině, jejich snaha skončila zvednutým praporkem pomezního.

15
    Po nepřesné střele Ritse rozehrává brankář hostí Copa.

17
    Míč na kopačkách drží Mechelen.

20
    Zprava centroval Kolovos, míč do rukavic sebral Copa.

22
    Znovu pouze do rukavic brankáře přihrál Vanlerberghe.

23
    Série centrů před branku hostí končí rohovým kopem Mechelenu, který sbírá do rukavic Copa.

25
    Croizet výborně přihrál doleva na volného DIMITRISE KOLOVOSE, jenž se krátkou kličkou zbavil obránce a skvěle zakončil.
    25. KOLOVOS - 2:0

29
    Hra se nyní odehrává především ve středu pole.

31
    Na levé straně se na chvilku uvolnil Straetman, ale odcentrovat nedokázal.

33
    Faulovaný Filipovič na vlastní polovině, rozehrává brankář Coosemans.

35
    Skulason vystihl přihrávku soupeře a zamířil do protiútok. Ten záhy ztroskotal.

38
    Útočná snaha Lokerenu končí správně odpískaným ofsajdem.

40
    Verdier už ve vápně přihrával z levé strany, míč na malém vápně odkopl jeden z lokerenských obránců jen na kopačku soupeře, který toho nedokázal využít a akce skončila střelou nad branku Copy.

43
    Rohový kop pro Lokeren.

45
    V poslední minutě prvního poločasu kombinují fotbalisté Lokerenu, ale k ničemu vážnému se nedostali.

45+2

Máme za sebou první poločas mezi Mechelenem a Lokerenem. Domací zaslouženě vedou 2:0, ale nutno říci, že i fotbalisté Lokerenu předvedli několik pěkných akcí, do větší šance se však zatím nedostali. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Hráči už nastupují na hřiště, 2. poločas během chvíle začne.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hosté.

47
    Po faulu na nyní ošetřovaného Verdiera dostává žlutou kartu Persoons.

49
    Po odraženém míči vystřelil jeden z Mechlenských, jeho tečovaná rána končí rohovým kopem.

50
    Hostující brankář Copa ukázal že mu ani herní dovednosti nejsou cizí a krásnou zasekávačkou se zbavil dotírajícího útočníka.

55
    Domácí se zlobí, neboť se domnívají, že měl být odpískán faul na Vanlerbergheho, ale píšťalka sudího zůstala klidná.

58
    Lokeren kombinuje na útočné polovině.

60
    Mechelen se řítil do protiútoku, ale celou akci zhatil nepovedený centr.

62
    Lokeren se snaží alespoň snížit, nicméně obrana domácích je zatím pevná a k ničemu hosty nepustila.

63
    Ze hřiště odchází autor druhé branky Kolovos, nahrazuje ho Claes.

65
    Centr Lokerenu z levé strany odvrátili domácí na rohový kop.

67
    Převaha Lokerenu v druhém poločase poněkolikáté skončila protiútokem Mechelenu, z něhož domácí vytěžili další rohový kop.

70
    Nebezpečně hlavičkoval Rits a sklidil potlesk od zaplněného stadionu v Mechelenu. Brankář Copa si dokázal poradit.

73
    Domácí se opět dožadovali odpískání přímého kopu těsně před velkým vápnem soupeře, ale rozhodčí ani tentokrát nezapískal.

76
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Verdier, přichází Osaguona.

76
    A právě nový muž na hřišti OSAGUONA obdržel přihrávku do vápna, uvolnil se, vystřelil přesně k tyči a posílá svůj tým do tříbrankového vedení!
    76. OSAGUONA - 3:0

79
    Tentýž hráč si nyní pomohl útočným faulem a dostává za něj dokonce žlutou kartu.

82
    Copa si nedokázal poradit s trvdou střelou, která mu mířila do rukavic a je z toho roh pro Mechelen.

83
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Skulason, přichází Rassoul.

85
    Lokeren je v posledních minutách bezzubý. Vítězství domácích už zřejmě nic nemůže ohrozit.

86
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Ninaj, přichází Monsecour.

86
    Hosté se dostali k přímému kopu kousek za vápnem, Coosemans si však s nedůraznou střelou doprostřed branky bez problému poradil.

89
    Ne, v zakončení to dnes Lokerenským nejde. Důkazem budiž střela Persoona, který si sice místo udělal, ale jeho rána mířila hodně daleko od domácí svatyně.

90+1
    Rits mířil do protiútoku, ale na poslední chvíli byl od míče odstaven.

90+2

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 12:7. Rohy: 7:6.

Byli jsme svědky kvalitního zápasu belgické Jupiler ligy, ve kterém zaslouženě zvítězil domácí celek YR KV Mechelen nad KSC Lokerenem. Přestože hosté v určitých pasážích Mechelen přehrávali, nedokázali si vytvořit žádné větší šance. Zato domácím fotbalistům dnes produktivita cizí nebyla, tudíž mohou slavit tři body. (19:59:07)