New Jersey – NY Islanders 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:6 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (po pr.) | Minnesota – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:4 (kon.)
Los Angeles – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Detroit Red Wings
Neděle 19.02.2017, 21:20 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou. (00:26:39)

3. Tom Kühnhackl (PIT) 1+0

Právě skončilo utkání mezi Pittsburghem Penguins a Detroitem Red Wings. Po čtyřiceti minutách vedli hosté 1:2 a nic tedy nebylo rozhodnuto. Domácím se ovšem vůbec nepovedl vstup do poslední periody a po brankách Tomáše Tatara ze 41. minuty a Thomase Vaneka z času 42:16 vedl Detroit už 4:1. Sidney Crosby sice ihned za 7 vteřin snížil na rozdíl dvou branek, ale na víc se už Pens nezmohli. Navíc ještě inkasovali pátý gól při vlastní powerplay a Red Wings si připisují dva body za výhru 5:2.

59:08 Luke GLENDENING - 2:5

59:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto! Henrik Zetterberg ve spolupráci se Stevem Ottem dostal kotouč z obranného pásma na LUKA GLENDENINGA, který udělal pár kroků do středu a i přesto, že byl faulován, tak z poloviny hřiště trefuje opuštěnou klec Tučňáků. Asistence: Henrik Zetterberg, Steve Ott.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Mrázek ukryl dělovku od modré čáry ve svých chráničích a hra je přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Detroitu.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Murray uhání na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.

58:23

57:56
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., podražení).

57:37
    Přesilovku se hostům ovšem nevede. Puk mají na svých holích domácí hráči, kteří s ním kombinují ve vlastní obranném pásmu.

57:11

56:53
    Kunitz se pokusil vzít situaci na sebe, ale jeho kličkovaná se s úspěchem nepotkala a Detroit dostal puk ze své třetiny.

56:23
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Nick Bonino – 2 min., vysoká hůl).

56:10
    A další vyhození Rudých křídel. Pens si v této přesilovce moc neví rady.

55:45
    Detroit se ale tlaku domácích zatím brání dobře a posílá puk až za bránu Pittsburghu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 15. Kühnhackl (Letang), 43. Crosby (Guentzel) – 9. Jensen (Abdelkader, Athanasiou), 17. Ott (Sheahan), 41. Tatar (Zetterberg, Mantha), 43. Vanek, 60. Glendening (Zetterberg, Ott)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Letang, Dumoulin, Ruhwedel, Cole, Daley, C. Gaunce – Guentzel, Crosby (C), Kunitz (A) – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Bonino, S. Wilson – Fehr, Cullen, Kühnhackl.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Jensen, DeKeyser, Br. Smith, Kronwall (A), Sproul, Ouellet – Mantha, Zetterberg (C), Tatar – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Helm, Abdelkader (A) – Ott, Sheahan, Glendening.

Rozhodčí: Rank, St. Laurent – Barton, Sericolo