Pardubice – Mladá Boleslav 3:6 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (po pr.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.)
Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 4:0 (kon.)
Olomouc – Chomutov 1:0 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 19.02.2017, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 48. kolo

HC VERVA Litvínov nakonec získal bonusový bod, který ale určitě bude v tomto utkání ztrátou. Karlovy Vary byly zdatným soupeřem, ale v silách domácích bylo utkání rozhodnout dříve. Malá nepozornost ve třetí třetině stála dnes Chemiky bod a budou se muset nadále ohlížet, co soupeři za nimi. To je z dnešního online přenosu vše. Užijte si zbytek nedělního dne a příště se na Vás zase těší Lukáš Holán.
    Hvězdy utkání: Viktor Hübl – Tomáš Rachůnek (18:01:05)

60:38 Filip PAVLÍK - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

60:38
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov potvrzuje úspěšná prodloužení! Robin Hanzl si u mantinelu vyměnil kotouč s Jakubem Černým. Černý poté našel křižným pasem FILIPA PAVLÍKA, který z jedničky překonal gólmana hostů.
    Asistence: Jakub Černý a Robin Hanzl.

60:25
    Lukešovi šanci pokryl bez problémů Tomáš Závorka. Buly v obranném pásmu Energie.

60:01
    Buly ovládl Viktor Hübl. Domácí budou první, kdo zaútočí.

60:01

Jako již tradičně budeme na Zimním stadionu Ivana Hlinky svědky prodloužení. Litvínov má suverénně nejvíc remízových zápasů extraligy. Pro fanoušky na stadionu může být alespoň potěšující, že většinu z těchto zápasů dokázali Litvínovští dotáhnout do vítězného konce.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Navíc se hráči Vervy sami vyhnali z pásma. Velmi špatný konec třetiny v podání domácích.

58:58
    Pořád ta samá písnička. Litvínov doráží na defenzivně hrající hráče Karlových Varů.

57:55
    Ne, Litvínovu to prostě nejde a Energie se nikam nežene. Velmi nudná pasáž utkání pro fanoušky. Utkání pomalu ale jistě spěje do prodloužení.

57:10
    Západočeši zkušeně odehrávají poslední minuty třetí třetiny. Je vidět, že se klidně spokojí s remízou.

56:20
    Hráči Energie přišli o kotouč nepřesnou dalekonosnou přihrávkou. Příležitost pro domácí konečně něco vymyslet.

55:15
    Karlovy Vary drží kotouč za vlastní bránou, oba týmy střídají. Verva zatím nedostala šanci utkání rozhodnout.

54:35
    Když už se přeci jen puk ocitne na hokejkách domácích, připraví se o něj nepřesnou přihrávkou.

53:35
    S kotoučem operují nyní hosté. Na Litvínovských je vidět velká chuť rozhodnout utkání už v základní hrací době, ale Energie jim puk prostě nechce půjčit.

52:40
    Vojtěch Tomeček, který dnes patří k nejlepším hráčům Energie, se protlačil do zakončení z pravého kruhu. Jaroslav Janus byl připraven a vytasil pohotový zákrok.

51:58
    Robin Hanzl velmi nepřesnou bekhendovou přihrávkou vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.

51:47
    Viktor Hübl schovanou střelou hodně vylekal Tomáše Závorku. Brankář Karlových Varů zřejmě nic neviděl a jen tak tak vytěsnil prudký kotouč.

50:29
    Litvínov nyní presuje a snaží se zatlačit hosty. Energie se ale nevzdá tak snadno.
    49:33 Milan MIKULÍK - 2:2

49:33
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary srovnávají krok se svým soupeřem. Po střele Dávida Grígera se dostal se štěstím k volnému kotouči MILAN MIKULÍK a se snadnou pozicí si poradil s přehledem. Stav utkání 2:2.
    Asistence: Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek.

49:17
    František Lukeš zastavil nebezpečný průnik Ondřeje Beránka a ještě to udělal tak chytře, že se následně Vary vystavily do ofsajdové pozice.

48:49
    Verva si hraje, co potřebuje a Karlovým Varům ubíhá čas. Aktuálně mají hráči Energie jedenáct minut na vstřelení minimálně jednoho gólu.

47:58
    Když už se Energie odhodlala k útoku, zastavil její snažení ofsajd. Hra se přesune do středního pásma.

47:34
    Karlovy Vary drží puk na hokejkách, jenže nejdále se zatím hráči dostali na obrannou modrou. Litvínov skvěle forčekuje a nepouští hosty z pásma.

46:42
    Rostislav Martynek se málem snadno dostal ke kotouči u branky hostů. Tomáš Závorka ale pohotově odpálil puk holí pryč.

46:09
    Hráči si dají krátkou pauzu, máme tu komerční přestávku. Mezi tím se už na led vrátil hříšník David Gríger.

45:16
    Martin Hanzl vystartoval za odraženým pukem a zavezl ho až na útočnou modrou čáru. Následně našel Jakuba Černého, který postupoval sám na Tomáše Závorku. Pokus litvínovského forvarda ale skončil na zadním mantinelu.

44:39
    Nebezpečnou situaci 2 na 1 vyřešil samostatně Sebastián Gorčík. Jaro Janus zasahovat nemusel, střela letěla nad bránu.

44:04
    Hned po vhazování se do puku opřel Denis Kindl. Puk chvíli hráči hledali, nakonec skončil až v ochranné síti.

44:00
    Střelu Tomáše Dujsíka v pohodě kryje Jaroslav Janus. Buly před brankou domácích.

42:56
    Jakub Černý si ukousl velké sousto a pustil se do souboje hned proti trojici hráčů. Logicky jeho snažení úspěch nepřineslo, ale fanoušci tento sympatický pokud náležitě ocenili potleskem.

42:34
    Dnešní utkání sleduje 5085 diváků.

41:42
    Karlovy Vary se snaží být aktivnější. Hráči chtějí rychle vyrovnat a bojovat o cenné body do tabulky. Nyní budou mít příležitost, domácí se provinili icingem.

40:52
    Do první šance třetí třetiny do dostali domácí, konkrétně Sebastián Gorčík. Jaroslav Janus nadále drží jednobrankové vedení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:20.

Litvínov pokračoval v dobrých výkonech i ve druhé třetině a odměnou byly dva vstřelené góly. Verva konečně dokázala využít přesilovku, a tak se jí do kabiny půjde v lepším rozpoložení než Energii. Karlovy Vary se v prostřední části příliš ofenzivně neukázali a čeká je těžký úkol.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Verva tlačí na svého soupeře. Hráči Karlových Varů se na závěr druhého dějství osvobozují jen díky icingu.

39:08
    Tomáš Harant se vrací na kluziště. Hosté si mohou oddechnout, že v přesilovce neinkasovali.

38:15
    Karel Pilař od modré čáry nahodil zápěstím kotouč před branku. Ve velké příležitosti se tam ocitl Martin Hanzl, jenž ovšem nedokázal puk usměrnit do brány.

37:36
    František Lukeš už si nechtěl se spoluhráči nahrávat a zvolil přímé zakončení na Závorku. Puk divně propadl a za hostujícím gólmanem zazvonila tyč.

36:52
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Harant – 2 min., krosček.

36:30
    Do obrovské šance se dostala třetí lajna domácích. Jenže ani Trávníček, ani Hořava nedokázali dostat kotouč do branky.
    35:31 Viktor HÜBL - 2:1

35:31
    Litvínov využívá přesilovou hru! Před brankou operující Viktor Hübl si chytře vyjel před gólmana Závorku. Z bezprostřední blízkosti mazácky zakončil pod víko a Verva se ujímá vedení v utkání.
    Asistence: Daniel Sörvik a Robin Hanzl.

34:52
    Robin Hanzl se vrací a Verva si zahraje půlminutovou dvojnásobnou přesilovku.

34:16
    Hořava dal příliš těžký puk na Jakuba Černého. Domácí se vlastní chybou vyhánějí z pásma.

33:52
    Řady hokejistů účinkujících na ledě nám teď výrazně prořídly. Příštích 59 sekund by se mělo pokračovat ve čtyřech proti třem.

33:52
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., vysoká hůl).

33:24
    David Gríger si navíc posedí na trestné mnohem déle. Od rozhodčích inkasoval mladý forvard desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

33:24
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dávid Gríger – 2 min., hákování).

32:56
    Tomáš Dvořák si zopakoval podobnou situaci již podruhé. Najetím do středu si vytvořil prostor a zkoušel Januse překonat střelou mezi betony. Brankář domácích se nachytat nenechal.

32:51
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Robin Hanzl – 2 min., hákování).
    32:37 Jakub ČERNÝ - 1:1

32:37
    A je srovnáno! Viktor Hübl nabil do jízdy Filipu Pavlíkovi, který ještě fantasticky našel přihrávkou najíždějícího JAKUBA ČERNÉHO. Černý už neměl žádný problém se zasunutím kotouče do odkryté klece.
    Asistence: Filip Pavlík a Viktor Hübl.

32:01
    Karlovy Vary nemají více ze hry, ale rozhodně své šance řeší mnohem efektivněji než domácí. Tomáš Závorka už si dlouhou dobu nemusel připsat žádný zákrok.

31:30
    Opět jsme svědky rychlých akcí, které skončí vždy neúspěšně, často bez střeleckého zakončení.

30:27
    Tomáš Dujsík zkusil jedovatou střelou překvapit z uctivé vzdálenosti gólmana. Stav utkání se ale nemění.

29:57
    Jaroslav Janus raději ukryl kotouč, který se tak nenápadně klouzal vedle jeho pravé tyče. Následuje komerční přestávka.

29:08
    Ondřej Jurčík famózním obhozením překonal obránce a už se řítil sám na Tomáše Závorky. Útočník domácích ale šancí pohrdal a branky trestuhodně přestřelil.

28:22
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez pořádného zakončení na gólmany. Rozhodují spíše nepřesnosti a tvrdá hra.

27:27
    Karlovy Vary slušně kombinovali v útočném pásmu. Domácí se ale dokázali ubránit a po vyhození už budou opět působit na ledě v pěti.

26:32
    Do velmi nebezpečné pozice se dostal Tomáš Dvořák. Jaroslav Janus naštěstí pro domácí stihl sklapnout betony včas.

26:01
    Domácí se dokázali v klidu osvobodit. Navíc při další snaze dostat se do útoku si pomohli hosté zakázaný uvolněním.

25:34
    Jaroslav Janus si před svou bránou podle rozhodčích pomohl nedovoleným zákrokem, a tak si Karlovy Vary zahrají další přesilovku.

25:34
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jaroslav Janus – 2 min., hrubost).

25:13
    Litvínov je v této části hry výrazně aktivnějším týmem. K vyrovnání to ale zatím nevede. Naopak na druhé straně musel pohotovým zákrokem řešit ošemetnou situaci Jaro Janus.

24:50
    František Lukeš dostal parádní pas do jízdy. Členovi elitní formace ale puk sjel z čepele a nedokázal zakončit.

23:48
    Ondřej Jurčík se statečně bil s obranou hostů. Nakonec se litvínovský forvard dostal do zakončení. Pod tlakem ale Jurčík zakončil nepřesně.

23:17
    Nahození od modrý Jiřího Guly skončilo v připravené lapačce hostujícího gólmana. Vhazování v obranné třetině Energie.

22:23
    Jakub Černý se odhodlal ke střele z pravého kruhu. Pokus ale skončil na zadním mantinelu. Tomáš Závorka nemusel zasahovat.

21:51
    Milan Mikulík na kotouč čekal a jeho spoluhráče se do útočného pásma dostali dříve. Píská se ofsajd.

21:12
    Zbyněk Sklenička inkasoval tvrdý hit u mantinelu a odjíždí střídat. Buly před Jaroslavem Janusem.

20:51
    Zatím však domácí drží Energii zkrátka. Karlovy Vary se dokonce při přesilovce provinily icingem.

20:26
    Hosté už hrají s pěti hráči na kluzišti. Pro Vervu začínají perné chvilky.

20:11
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Rostislav Martynek – 2 min., vysoká hůl).

20:08
    Litvínovští se vrhají s Vervou do první akce. Některý z hráčů až přespříliš.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:24.

Filip Pavlík se ještě pokusil ohrozit Závorku střelou ze středového kruhu. Stav utkání po prvním dějství ale zůstává 0:1. Ze začátku Litvínov měl pár šancí ke skórování, ale žádnou nevyužil. Domácí fanoušky zchladil gólem z přesilovky Jakub Flek. Po gólu už se do tempa dostali hosté a kontrolovali závěr třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Robin Hanzl si najel před bránu do dobré pozice a snažil se zakončit do levé šibenice. Tomáš Závorka puk vytěsnil ramenem.

19:01
    Litvínov se ne a ne dostat do zakončení. Posílání puku podél mantinelu vyústilo až ve vyhození mimo kluziště.

18:22
    Šance pro domácí ještě s prvním třetinou něco udělat. V posledních minutách neměl brankář Energie moc práce.

18:21
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Dujsík – 2 min., sekání).

17:55
    Útočné snažení Litvínovských ale není úspěšné. Hosté se rozjíždí do protiútoku.

17:15
    Nepřesná přihrávka připravila hosty o tlak. Vhazovat se bude před Tomášem Závorkou, což je opět příležitost pro hráče Vervy.

16:18
    Hosté mají ke konci první periody mnohem více ze hry a tlačí domácí Litvínov. Marek Baránek nyní při střele od modré zlomil hůl.

15:01
    Skvělou akci vymysleli hokejisté Karlových Varů. Rozjetý Vojtěch Tomeček dostal přihrávku přesně na čepel hole, mířil s kotoučem na branku Januse. V poslední chvíli se ještě snažil najít svého kapitána Skuhravého, kterému puk ale nesedl a Jaroslav Janus si tak se střelou poradil.

14:30
    Denis Kindl stáhnul puk ze vzduchu vysokou holí. Rozhodčím to neuniklo a vhazovat se bude ve střední třetině.

13:56
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Kristian Reichel – 2 min., podražení).

12:45
    Jiří Gula nepřesně přihrál puk spoluhráči. Kotouče se ujímá hráči Energie ale nikam se neženou.

12:31
    Po zákroku Jaroslava Januse tu máme komerční přestávku. Pro domácí je první gól ledovou sprchou, když do té doby hráli lépe a hosty moc k ničemu nepustili.
    11:17 Jakub FLEK - 0:1

11:17
    Karlovy Vary svou přesilovku využít dokázaly. Puk od Davida Grígera dostal Tomáš Rachůnek, který vypálil na Januse. Gólman domácích si s jeho pokusem dokázal poradit. Následná dorážka JAKUBA FLEKA už ale skončila v síti.
    Asistence: Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger.

10:54
    Milan Mikulík nastřelil Trávníčkovu nohu. Kotouč doplachtil až mezi střídačky. Vhazování ve středním pásmu.

10:34
    Hostům se nedaří přechod přes útočnou modrou. Potvrdili to i následným ofsajdem.

10:01
    Vzápětí dostávají hosté výhodu přesilové hry. Verva se ale na úvod osvobozuje.

09:57
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2 min., podražení).

09:28
    Hosté už mají opět pět hráčů na ledě. Verva se druhou minutu přesilovky ani nedostala přes půlku.

08:40
    Litvínovu v novém roce přesilovky vyloženě nejdou a dokazují to také proti Karlovým Varům.

08:01
    Polovinu trestu Tomáše Dujsíka se s ním na trestné odsedí Victor Baldaev, který se po uplynutí dvou minut vrátí do hry. Pokud ovšem domácí přesilovku nevyužijí.

07:29
    Tomáš Dujsík dostal ještě dodatečné dvě minuty za vyvolání bitky.

07:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Dujsík – 2 min., hrubost).

07:28
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Kristian Reichel – 2 min., hrubost).

07:28
    Po ukrytí kotouče lapačkou se u branky Závorky strhla bitka, do které se zapletl hostující obránce Tomáš Dujsík a mladý litvínovský forvard Kristian Reichel-

07:05
    Michal Trávníček adresoval přihrávku na modrou čáru. V prostoru ale zrovna nikdo nebyl, a tak si zahraje brankář Janus.

06:29
    Hráči Energie pod tlakem jen vyhazují přes všechny čáry. Buly před brankou hostů.

05:51
    Tomáš Závorka spustil ve své bráně pořádnou závoru, když zlikvidoval dvě velmi slibné příležitosti aktivní druhé formace Vervy.

05:15
    Viktor Hübl poslal příliš pomalou přihrávku Lukešovi. Asistent kapitána vjel do pásma o pár desetin vteřiny dříve.

05:07
    Teď se hráči Litvínova nerozhodli řešit situaci konstruktivně a pramení z toho jen icing.

04:55
    Energie se v útočném pásmu příliš neohřála a ani neohrozila Jaroslava Januse hájící domácí klec. Obrana Vervy zatím funguje skvěle.

04:20
    Skvělý průnik před branky hostů předvedl Karel Kubát po přihrávce od svého kapitána Trávníčka. Litvínov působí dobrým dojmem a rozhodně má zatím nebezpečnější útoky.

03:19
    Martin Hanzl lehkým nahozením neměl šanci vystrašit Závorku. Na druhou stranu už spěchají hosté do rychlého protiútoku.

02:43
    Karlovy Vary se provinily zakázaným uvolněním. Tomáš Závorka bude muset být opět ve střehu.

02:22
    Karel Pilař chytře od modré vyslal střílenou přihrávku směrem na branku. Žádný z jeho spoluhráčů ale nabídku nevyužil.

01:47
    Litvínovští přebrali iniciativu a snaží se něco vymyslet před gólmanem Energie.

01:01
    Nahození Karla Pilaře se ještě snažili domácí hokejisté vydolovat pod betonem Závorky. Rozhodčí ale jejich snažení označil za marné, a když neviděl kotouč, písknul do píšťalky.

00:49
    První zákrok zápasu také pro Tomáše Závorku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Vervy.

00:35
    Má slova jen potvrzuje od modré střílející Marek Baránek. Nyní už jsou tu s útokem také domácí.

00:13
    Jaroslav Janus už si musel připsat zákrok. Karlovy Vary vstoupili do utkání aktivně.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hráči hostů. První akci rozehrává Dujsík.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – F. Pavlík, Gula, Kubát, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Martynek – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, M. Hořava – Jurčík, K. Reichel, Válek.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Tadeáš Dvořák) – Tomáš Dvořák, Dujsík, Harant, Baránek, M. Rohan, Benák, Baldajev – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Davídek, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Kindl, Flek.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Ondráček, Komárek.
    David Honzík předvádí v letošní sezoně v brance Energie střídavé výkony - jeho úspěšnost zákroků činí 89.39%

Karlovarský David Honzík je #CCMGoalie ???? #CCMPremier #AmplifyYourCoverage

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Energie Karlovy Vary – 14. místo, 41 bodů, 94:148
    Aktuální forma: P, P, P, P, P
    Karlovy Vary už mají budoucnost určenou. Znovu jako v předešlých sezónách se utkají v play-out o přežití v nejvyšší tuzemské soutěži. Energie navíc nechytila na konci základní části formu, a tak jí všichni, až na podobně stagnující Pardubice, bodově utíkají. Pouhé 4 výhry z posledních 19 zápasů. To je naprosto tristní bilance, se kterou určitě v lázeňském městě spokojeni nejsou. Podaří se snad Západočechům ukořistit nějaký bodík na horké půdě v Litvínově?
    Brankářská jednička: Tomáš Závorka – 25 zápasů, 89.47% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: Vladimír Sičák, Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek

HC VERVA Litvínov – 5. místo, 80 bodů, 117:116
    Aktuální forma: V, V, P, V, V
    Verva po slabším období zase našla vítězný recept a kosí jednoho soupeře za druhým. Pravda, v utkání Chemiků to nejsou žádné gólové hody, ale zatím to stačí na přímou účast v play-off. Před Litvínovem i za ním to je ovšem nesmírně natěsnané a především Chomutov stále bojuje o umístění v první šestce. Litvínov tudíž dnes s posledními Vary musí jednoznačně bodovat, jinak by si mohl přidělat velké potíže.
    Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 36 zápasů, 92.88% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: František Lukeš, Robin Hanzl, Viktor Hübl

Příjemné nedělní hokejové odpoledne. Základní část extraligového ročníku 2016/17 se nám blíží ke konci a dnes budeme svědky posledního měření sil v rámci Podkrušnohorského derby. Střetnou se dva celky, které řeší naprosto odlišné problémy. Na rozdíl od loňské sezóny, kdy oba týmy šli do baráže, v tomto ročníku to už pravděpodobně čeká jen Karlovy Vary. Litvínov se drží v první šestce a rozhodně nebude chtít šest nejlepších celků soutěže opustit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 33. J. Černý (F. Pavlík, V. Hübl), 36. V. Hübl (Sörvik, R. Hanzl), 61. F. Pavlík (J. Černý, R. Hanzl) – 12. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 50. Mikulík (Gríger, T. Rachůnek)

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Ondráček, Komárek