Jaroslavl – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Petrohrad – Viťaz 3:1 (kon.)
SKA Petrohrad
3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 21.02.2017, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

V první třetině jsme mnoho zajímavých šancí neviděli, a tak jedinou branku třetiny dali domácí v poslední minutě hry, v době, kdy hráli přesilovou hru. Prosadil se Anton Bělov. Hostující celek ve druhé třetině dokázal vyrovnat, a pak si domácí vzali vedení zpět na svou stranu. V přesilové hře zůstal před brankou nepokrytý Nikita Gusev, který stanovil aktuální podobu skóre. V poslední části hry navýšil domácí vedení tvrdou ránou Jevgenij Dadonov. Domácí celek odehrát třetí třetiny takticky skvěle, vyhrává tento zápas 3:1 a získává první výhru v této sérii. (19:56:18)

Československá stopa v zápase
    Roman Horák (CEC) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:03

59:50
    Už se nic nestane.

59:30
    Nechybělo mnoho a domácí přidali další gól, kotouč vystřelený přes celé kluziště se odrazil od tyčky ven z branky.

58:36
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., držení protihráče).

58:20
    Hostující celek odvolal brankáře, zkouší to nyní v šesti.

58:09
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jegor Jakovlev – 2 min., podražení).

57:10
    Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Petrohrad pokračuje v aktivní hře, vede o dva góly a podle všeho míří za výhrou v tomto prvním zápase.

56:42
    SKA Petrohrad si poslední minuty užívá, hraje aktivně, dostal se do útočného pásma, kde takticky šetřil vteřinky. Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté už ví, že tento duel nezdramatizují.

55:50
    Čtyři minuty zbývají do konce zápasu, domácí fanoušci skandovaným potleskem doprovází své oblíbence v posledních minutách prvního utkání série.

54:56
    Harri Säteri hodně riskantně rozehrával kotouč, a tak se mu to málem nevyplatilo. Domácí hráči jej dobruslili, ale rychlé zakončení postrádalo přesnost.

54:10
    Viťaz se snaží celou třetí třetinu s výsledkem něco udělat, nicméně hostující celek se nemůže výrazněji prosadit přes dobře organizovanou domácí defenzivu.

53:10
    Maxim Afinogenov hledal na druhé straně útočného pásma Alexeje Semjonova, který se díky dobré práci domácí obrany k puku nedostal.

52:32
    Hraje se zejména ve středním pásmu, což pochopitelně více vyhovuje domácím hokejistům, kteří vedou o dva góly.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. A. Bělov (Dadonov, Šipačov), 34. N. Gusev, 41. Dadonov – 30. Makejev (A. Nikulin)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev – Ketov, Dacjuk, Kovalčuk – N. Gusev, Dadonov, Šipačov – Barabanov, Širokov, Prochorkin – Chochlačjov, Koskiranta, Kablukov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Džiošvili, Švec-Rogovoj, Jacenko – Pankov.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Raming, Otmakov

Diváci: 12130