CSKA Moskva – Jokerit 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Jaroslavl – Minsk 7:2 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 7:2 (kon.)
SKA Petrohrad
7:2 (2:0, 3:1, 2:1) Stav série: 2:0
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 23.02.2017, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL

Petrohrad ve třetí třetině přidal ještě dvě branky a vyhrál 7:2. Druhou branku Viťazu vsítil český zadák Jakub Jeřábek. Série se nyní stěhuje do Podolsku. Případě dvou výher SKA může Petrohrad již na ledě soupeře slavit postup do dalšího kola.

Toto je ode mě vše a při dalším textovém přenosu se těším na počtenou. (17:25:08)

59:49
    Vadim Šipačov se v závěru sn Harriho Säteriho, jenže stopku mu vystavila hostující obrana.

59:30

59:20
    Už to neplatí, Podolsk vyhazuje.

59:01
    Započala poslední minuta hry ve třetí třetině. Petrohrad jí zatím tráví v útočném pásmu.

58:37
    A opět musí hráči SKA začít až od vlastní branky.

58:18
    Viťaz se osvobozuje vyhozením až ke Koskinenovi.

57:42

57:30
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Makejev – 2 min., vražení na hrazení).

56:56
    Podolsk kombinuje v útočném pásmu a svírá bránící čtveřici Petrohradu, avšak brankář Koskinen příliš práce nemá.

55:42
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., držení hole).
    54:58 Ilja KOVALČUK - 7:2

54:58
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí využívají početní výhodu. Střelou z levého kruhu se prosazuje vyhlášený kanonýr ILJA KOVALČUK, jenž svou ránou trefil šibenici Säteriho branky. Asistence: Anton Bělov.

54:07
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., nedovolené bránění).

53:56
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., podražení).

53:47
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
    53:42 Jakub JEŘÁBEK - 6:2

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 6. Ketov (J. Jakovlev, A. Bělov), 18. Dadonov (Šipačov, Nekolenko), 28. Ketov (Hersley, Chafizullin), 34. Dacjuk (Hersley, Šipačov), 37. Koskiranta (A. Bělov, Širokov), 47. Hersley (N. Gusev, Dadonov), 55. Kovalčuk (A. Bělov) – 39. Švec-Rogovoj (Afinogenov), 54. Jeřábek (A. Černov, Jacenko)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rukavišnikov – Dacjuk (C), Kovalčuk, Ketov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Chochlačjov – Koskiranta, Kablukov, Nekolenko.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (21. Säteri) – Golovkov, A. Semjonov (C), Katičev, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Švec-Rogovoj, Jacenko, Pankov – Džiošvili.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Otmachov, Raming

Diváci: 12 301