Vítkovice – Liberec 4:0 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:0 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.)
K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 24.02.2017, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 49. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne a následující víkend. Budu se těšit opět někdy na počtenou. (19:55:40)

Vítkovičtí fanoušci odcházejí do svých domovů zcela nadšeni, takový zápas nebyl v Ostravar aréně k vidění už nějakou dobu. Liberečtí se snažili, chvílemi tlačili, ale vyzrát na Bartošáka v kleci domácích se jim dnes nepodařilo. Vítkovice naopak dokázaly využít hrubky či zaváhání soupeře a přetavit je ve vlastní prospěch.

59:58
    Hala hlasitě odpočítává poslední vteřiny hry.

59:53
    Vhazování po pravici Bartošáka.

59:44
    Hraje se ve středním pásmu.

59:28
    Liberec to ještě zkouší, ale Bartošák je rozhodnut tento stav již udržet za každou cenu.

59:07
    Dnešní utkání sleduje 5 219 diváků.

58:41
    Vítkovičtí kontrolují puk.

58:12
    U vítkovické branky se dostali do křížku Klok se Stránským a rozdali si to opravdu tvrdě. Ke spokojenosti domácích Klok srazil svého soupeře k zemi a vyhrál nejen na body. Oba hráči jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování.

57:52

57:51
    Kolouch dostal dlouhou dobrou přihrávku, ve svém sólu byl trochu přistrčen, ale vylučovat se tentokrát nebude.

57:32
    Domácím se nepodařilo vyhodit puk, Ševc pálí na branku.

57:19
    Ševc zaváží kotouč do pásma.

56:47
    Domácí v přečíslení tři na jednoho, ale Hrbas s Květoněm svou akci nakonec nezvládli.

56:18
    Domácím se podařilo vyhodit puk daleko do bezpečí.

55:52
    Hosté si zahrají přesilovku, za podražení odjíždí za katr Baranka.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Stastny, 33. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, E. Němec.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Vitásek, Jánošík, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý

Diváci: 5 219