Lipt. Mikuláš – Košice 0:2 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 3:4 (po pr.)
Trenčín – Žilina 2:3 (1:2 po s.n.) | Nové Zámky – Nitra 8:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Košice
sk Pátek 24.02.2017, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HC Košice, po výsledku 0:2 sa z výhry a troch bodov tešia Košice. Tie sa tešia aj z shutoutu Vladislava Habala, už siedmemu v tejto sezóne! (19:10:27)

59:52
    Zápas sa dohráva, už sa nič nestane.

58:52
    Košičania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Boltun posúval puk na ľavú stranu, strelu odtiaľ zastavila konštrukcia bránky Adama Nagya.

58:20
    Prebieha posledných 100 sekúnd riadnej hracej doby. Budeme zvedaví na to, či si Vladislav Habal na svoje konto pripíše 7. čisté konto sezóny.

57:50
    Ladislav Nagy si puk sám „hodil“ do lepšej pozície – medzi kruhy, odkiaľ to skúšal bekhendom. Našťastie pre domácich trafil len zadný mantinel.

57:08
    Strela Hričinu z ľavej strany nebezpečnou nebola, Adam Nagy ale hru radšej prerušil. Košičania tak poľahky získali vhadzovanie v útočnej tretine.

56:48
    Pokračujeme v tretej tretine, ktorá sa pomaly chýli ku svojmu koncu. Zdá sa, že ani dnes nebudú domáci bodovať, čo im v momentálnom tabuľkovom postavení vôbec nevyhovuje.

56:02
    Tomáš Klíma sa medzičasom vrátil na ľad, Košičania hrajú s piatimi korčuliarmi. Domácich môže ďalšia nevyužitá presilovka poriadne mrzieť.

55:39
    Ladislav Nagy zbiera ďalšie cenné sekundy, tie v tejto chvíli plynú pomerne rýchlo.

55:07
    Košice hrajú s pukom ďaleko od Vladislava Habala, presne takto by mala hra v početnej nevýhode vyzerať.

54:48
    Boltun puk dobre odpálil cez všetky čiary a v pásme súpera nazbieral niekoľko cenných sekúnd. Takéto momenty budú Košiciam vyhovovať.

54:06
    Liptáci sa držia v pásme, teraz dostanú jedinečnú príležitosť na strelenie kontaktného gólu. Dovolím si tvrdiť, že ak domáci počas presilovky neskórujú, body dnes nezískajú.

53:50
    Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká za hráčsku lavicu Košíc Tomáš Klíma.

53:48
    Bartoš puk skúsene zaviezol do pásma, následne odišiel striedať. V útočnej tretine totiž nebol nik z jeho spoluhráčov.

52:32
    Košičania v ďalšej veľkej šanci! Hričina našiel dobre postaveného Boltuna, ktorý mohol pridať tretí gól Košíc, všetko ale fantastickým zákrokom zmenil Adam Nagy.

52:01
    Bicek hľadal medzi kruhmi Jenčíka, puk ale výborne vypichol Marek Uram Ten sa predral do útočnej tretiny, tam mu však chýbala podpora zo strany spoluhráčov.

51:19
    Košičania pokračujú v aktívnej hre v pásme súpera, teraz to už bude mať Liptovský Mikuláš len veľmi ťažké.
    Dávid ŠOLTÉS - 0:2