Washington – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 3:0 (kon.)
Dallas – Arizona 5:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.)
New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Nashville – Washington 5:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Stav série: 2:0
HC Slavia Praha
Sobota 25.02.2017, 12:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála i druhý domácí zápas osmifinále, když porazila Slavii Praha 4:1, a na led Pražanů cestuje s vedením 2:0 na zápasy, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (15:01:33)

Třetí zápas osmifinálové série je na programu v úterý 28. ledna a Slavia při něm bude odvracet první mečbol Jihlavy. Osmifinále se totiž hraje na tři vítězná utkání a Dukle tak stačí k postupu už jen jedno vítězství.

Ve třetí třetině si Dukla pohlídala druhé vítězství v sérii, a to i za pomocí výborného výkonu Daniela Šťastného v brance, který – stejně jako včera – inkasoval pouze jednou. Minutu a čtvrt před koncem navíc pojistil jihlavské vedení Slavomír Kadleček, který upravil na konečných 4:1.

58:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    Ztráta puku přináší pro Slavii ztrátu na jakýkoliv zvrat nepříznivého zápasu. Mareš vybojoval před brankou puk a přihrál na Daňhela, jenž našel ve středním pásmu SLAVOMÍRA KADLEČKA. Kapitán Dukly si sjel blíže k útočné modré a trefil prázdnou klec. Asistence: Matěj Daňhel, Lukáš Mareš.

58:27
    Branka hostí je stále prázdná. Slavia kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se nedostává.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, ve kterých Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:34
    Hosté to zkusí v power-play bez gólmana Matěje Kodada, jeho branka zůstává volná.

57:34
    Obrovský závar před brankou Dukly, ze kterého opět vzejde vítězně Daniel Šťastný. Gólman Jihlavy pokryl dorážky Hradila i Martínka, kteří se snažili, seč mohli, aby puk dostali za čáru. Neúspěšně.

56:51
    Šťastný si počkal na schovanou střelu Vobořila z vrcholu pravého kruhu, která mířila k bližší tyči a jíž viděl až na poslední chvíli. Přesto znovu a úspěšně zasáhl.

55:49
    Na druhé straně to bylo také těsné. Kadlečkovi chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby před brankou zasáhl volný puk a usměrnil ho do branky.

55:19
    Hradil se dostal po prvé straně přes obránce a najel si blíže k brance. Poté přihrávkou hledal volného Martínka, byť se mu v tom vší silou snažil zabránit fotbalovým skluzem Veleba, ovšem útočník Slavie na puk nedosáhl.

54:22
    Úlovec mezi kruhy nedosáhl na Válovu střelu od modré, která tak prošla vedle slávistické branky.

53:47
    Šťastný ale tentokrát zasahovat nemusel a naopak poté získali domácí buly před Kodadem.

53:27
    Velebova střela od modré prošla kolem pravé tyče Kodada. Hned poté Slavia vyrazila do útoku.

53:27
    Zakázané uvolnění vidíme i na straně hostí.

52:58
    Puk se stěhuje znovu před Šťastného po zakázaném uvolnění Dukly.

52:20
    Střelu Martínka z pravého kruhu vyrazil Šťastný před sebe, poté zlikvidoval i pokus dojíždějícího Meloviče. K dalšímu ohrožení jeho klece již nedošlo, protože je pískáno postavení útočníka Všetečky v brankovišti.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Najman (Vala, Strnad), 27. Kadleček (Vála, Jiří Marek), 36. Strnad (Vala), 59. Kadleček (Daňhel, Mareš) – 16. Duda (Jakub Marek)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Vrátný, Vála, Havelka, Mareš, Jiří Marek, Trávník, Veleba – Jindra, Kadleček, Daňhel – Strnad, Najman, Vala – Musil. Slabý, Filip – Kardoš, Úlovec. Trenér: Štěpán Moravec
    HC Slavia Praha: Kodad (Vecka) – Vobořil, Duda, Zderadička, Melovič, Holý, Macek, Erben – Brož, Jakub Marek, Grim – Martínek, Hradil, Všetečka – Furch, Janča, Šilhan – Vaniš. Trenér: Miloš Pecka

Rozhodčí: Doležal – Lučan, Kis