Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Nashville – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Boston 3:6 (kon.)
Carolina – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.)
New York Rangers
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Neděle 26.02.2017, 23:05 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (01:51:49)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Cam Atkinson (CBJ) 2+0
    2. Sergej Bobrovskij (CBJ) 28 zák., 2 góly, úsp. 93,3 %
    3. Alexander Wennberg (CBJ) 2+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno, Columbus po včerejší vysoké výhře 7:0 nad New York Islanders obral o body další celek z Big Apple, tentokrát slavné Rangers. Columbuští měli prakticky po celý zápas navrch a nakonec zvítězili pohodlně 5:2, Jackets se tak v tabulce Metropolitní divize posouvají na třetí místo právě na úkor jejich dnešního soupeře.

59:59 Jesper FAST - 2:5

59:59
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácím se ještě v samotném závěru podařilo snížit, zhruba 0,3 sekundy před koncem překročila brankovou čáru střela JESPERA FASTA z mezikruží. Na vítězi tohoto utkání už to ale nic nezmění. Bez asistence.
    59:36 Josh ANDERSON - 1:5

59:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    Další krásná akce Columbusu znamená pátý gól v Lundqvistově síti. Hartnell s Karlssonem vybojovali kotouč za brankou a druhý jmenovaný ho posunul na JOSHE ANDERSONA, který bekhendem uklidil kotouč pod břevno! Asistence: William Karlsson a Scott Hartnell.

59:01
    V Madison Square Garden už se odehrává poslední minuta třetí třetiny a zápas už se v podstatě jen dohrává.

58:00
    Domácím už se čas začíná rychle krátit, Columbus i dvě minuty před koncem drží pohodlný náskok a kráčí k zisku důležitých dvou bodů.

57:01
    Teď ale před Bobrovským vznikla pořádná mela a hostující brankář měl i štěstí. Pokud mne nešálí sluch, Kreiderova dorážka z bezprostřední blízkosti se otřela o tyčku!

56:37
    Kombinace Rangers je hodně předvídatelná. Domácí adresují všechny puky na Brandona Pirriho, zároveň ale nikdo necloní před brankou, a tak si Bobrovskij připisuje jeden rutinní zákrok za druhým.

55:56
    Rangers se ani v této přesilovce zatím příliš nedaří, hráči v modročervených dresech se ne a ne dostat k souvislejšímu tlaku v útočném pásmu.

55:02
    Sergej Bobrovskij podrazil Zibanejada a dvouminutový trest za něj odchází odpykat Scott Hartnell (CBJ).

54:12
    Svěřenci Johna Tortorelly jsou totiž s každou odehranou minutou blíže a blíže vítězství, Rangers jsou aktuálně směrem do útoku vcelku bezmocní.

53:16
    Sledujeme hlušší pasáž hry se spoustou nepřesností na obou stranách. Hraje se prakticky bez přerušení, což vyhovuje spíše columbuským hokejistům.

52:29
    Jones s Werenskim zachytili nepovedenou rozehrávku Rangers, jim samotným už se ale kloudně rozehrát nepodařilo.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Rick Nash (Vesey, Stepan), 60. Fast – 2. Wennberg (D. Savard, Bjorkstrand), 7. Atkinson (Gagner, Werenski), 30. Wennberg (Bjorkstrand), 45. Atkinson (Dubinsky), 60. J. Anderson (W. Karlsson, Hartnell)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal (A), Holden, Skjei, Clendening – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Lindberg, Pirri, Fast.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hännikäinen, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad.

Rozhodčí: Skillitier, Sutherland – Nowak, Rody

Diváci: 18006