Sparta – Litvínov 3:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 26.02.2017, 15:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 50. kolo

Poslední část 50. kola mezi Spartou a Litvínovem nepřinesla další navýšení ze strany domácího týmu, ani vyrovnání nebo úpravu skóre z hokejek Litvínova. Zápas se dohrál bez branek, tudíž je vítěz posledního vzájemného střetu mezi Chemiky a družinou Jiřího Kalouse jasný. Další tři body ku prospěchu Sparty. (17:23:28)

Přehled střelby po druhé třetině: 35:21.

Nejlepší hráči utkání
    Miloslav Hořava (LIT)
    Martin Gernát (SPA)

59:58
    V samotném závěru byl ještě na několik vteřin vyloučen hostující Pilař za podražení.

59:54
    K poslední velké šanci se dostal Pech, který to na Januse vyzkoušel střelou z úhlu. Brankář ale svoje hájemství zalehl.

59:02
    Verva obklíčila sparťanské brankoviště, ale nic z toho. Čas běží dál.

58:40
    Sparťané vyváží před Januse a mohou střídat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu a střídačka Litvínova je zdá se smířena s nevyhnutelnou porážkou.

57:55
    Ještě jedno zakázané uvolnění hostujícího týmu.

57:21
    Janus po průjezdu několika hráčů okolo brankoviště přichází o svoji hůl.

56:56
    Litvínov by moc rád snížil sparťanské vedení, ale navzdory tomu že hraje ve třetině domácích, se mu stále nedaří.

55:54
    Reichelovu střelu vyrazil Novotný ramenem.

54:55
    Sparta hraje s pěti hráči v poli.

54:47
    Cingel vypálil na Januse, po jeho střele ale jen zaduněl boční mantinel.

54:04
    Ve sparťanské třetině už začínalo být těsno a tak Uher vyhodil přes všechny čáry.

52:52
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).

52:52
    Komerční přestávka.

52:30
    Nedomlel to zkusil na Januse od modré, brankář jeho střelu vyráží betony.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 12. Gernát (Řepík, J. Hlinka), 17. Kumstát (Pech, Barinka), 28. Buchtele (Pech, Forman) – 18. M. Hořava (K. Pilař)

HC Sparta Praha: F. Novotný (Wolf) – Mikuš, Gernát, Barinka, Švrček, Nedomlel, Eminger, Kalina – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Hlaváč, Klimek, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.
    HC VERVA Litvínov: Janus – F. Pavlík, Gula, Kubát, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Kokeš – Martynek, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, K. Reichel, Jurčík.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Flegl, Polonyi