Vladivostok – Omsk 4:3 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 4:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:3 (2:0, 1:3, 1:0) Stav série: 1:2
Ak Bars Kazaň
Neděle 26.02.2017, 12:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

Ode mě je to již vše, za pozornost děkuje Jiří Sameš. Přeji hezký zbytek nedělního odpoledne a těším se u dalšího onlajnu! (15:10:57)

Čtvrté utkání této série se odehraje opět na hřišti Ufy, a to v úterý 28. února.

Trestné minuty: 12 – 12

Domácí Salavat Julajev nakonec poráží ve třetím utkání osmifinále východní konference Ak Bars Kazaň 4:3. Byli jsme svědky velmi zajímavého utkání, do kterého lépe vstoupili hráči Ufy, když v první třetiny jasně přehráli svého soupeře. Skóre otevřel v 6. minutě Kirill Kaprizov a o další dvě minuty navýšil vedení domácích Denis Kuljaš. Na začátku druhé třetině se prosadil při přesilovce Linus Omark, a bylo to už 3:0. Za pár vteřin to však bylo opět o dvě branky, když se prosadil Fjodor Malychin. Ak Barsu se pak podařilo srovnat – prosadili se útočníci Jiří Sekáč a Justin Azevedo. Do třetí třetiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu, který vydržel až do 52. minuty. Vítěznou trefu v ní totiž zaznamenal Enver Lisin a domácí už pak své vedení udrželi.

Stav série:
    Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 2:1

59:55
    Puk ve středním pásmu, zdá se, že to domácí už zvládnou.

59:42
    Vhazuje se po levici Svedberga.

59:42
    Oddechový čas pro hosty. Dokáží ještě ve zbývajících 18i vteřinách srovnat skóre zápasu? K dispozici budou mít přesilovou hru!

59:42
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., hrubost).

59:40
    O kotouč se u mantinelu pere hned několik hráčů.

59:23
    Důležité vhazování po levici Svedberga!

59:23
    Po střele Malychina skončil kotouč v ochranné síti. Vhazovat se však bude v útočném pásmu Kazaně.

59:04
    Garipov opouští svou branku, Ak Bars to zkusí v šesti!

58:31
    Vhazovalo se po pravici brankáře Kazaně, hosté úspěšní na vhazování a mohou tak vyvézt kotouč ze své třetiny.

58:29
    Garejev to zkoušel od modré, Garipov připraven a přerušuje hru.

58:01
    Ohlášeny poslední 2 minuty třetí třetiny!

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. Kaprizov (Omark), 8. Kuljaš (Paršin, Lisin), 24. Omark (Lepistö, I. Grigorenko), 52. Lisin (Paršin) – 24. Malychin (Lukojanov), 32. Sekáč (Tokranov, Svitov), 34. Azevedo (Tokranov, Tkačjov)

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (34. Svedberg) – Lepistö, Loginov, Gončarov, Arzamascev, Kuljaš, D. Bodrov, S. Garejev – Kaprizov, M. Vorobjov, Omark – Lisin, J. Bodrov, Paršin – A. Lazarev, I. Grigorenko (C), Korotkov – Malcev, Chripunov, Kotljarevskij – Mertl.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Abrosimov, D. Musin, S. Zacharčuk, Jarullin, Batyršin, Sidorov, Tokranov – Malychin, Varnakov, Lukojanov – Sekáč, Azevedo, Tkačjov – D. Chlystov, Glinkin, M. Gluchov – M. Lazarev, Svitov (C), Golubev.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Konstantin Olenin – Alexander Zacharenkov, Alexander Sadovnikov

Diváci: 8 070