New Jersey – Montreal 3:4 (po pr.) | Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 5:4 (po pr.)
New Jersey Devils
3:4 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:1)
Montreal Canadiens
Úterý 28.02.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Máme za sebou utkání, které v prvních dvou třetinách divákovi nic nenabídlo, ve zbytku utkání však vše vrátilo. New Jersey mělo dvakrát dvougólový náskok, ale Montreal se vždy odkázal dostat na rozdíl jediné branky a v poslední minutě vyrovnal. Dílo dokončil Galchenyuk, jenž v prodloužení rozhodl o tom, že bod navíc jde pro Canadiens. (03:53:09)

Montreal právě vstřelil branku!
    Na střelu ALEXE GALCHENYUKA už ale neměl. Ten se před modrou opřel do kotouče a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov.

62:47
    S úvodními střelami si ale Schneider poradil.

62:37
    Hosté nikam nespěchají, rozvážně kombinují a hledají místečko k smrtícímu zásahu.

62:04
    Montreal dostává perfektní šanci k tomu, aby rozhodl.

62:04
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., podražení).

61:50
    Shaw šel hodně tvrdě do brány, ale ani on neuspěl.

61:27
    Na druhé straně se činil Moore s Palmierim, ale ani oni nebyli úspěšnější. Tentokrát se předvedl brankář hostů.

61:06
    Radulov se z ničeho nic ocitl před Schneiderem, podařilo se mu i zakončit, ale brankář Devils byl úspěšnější a pokryl kotouč.

60:57
    Pacioretty vrací puk až k Montoyovi a umožňuje tak týmu střídat.

60:43
    Rychle se snažil odpovědět Hall, ale i on minul bránu.

60:29
    S pukem operují hosté, ale Petryho střela skončila nad bránou.

60:01

Neskutečná třetina je minulostí. Z nudného a nezáživného utkání se stala reklama na hokej, která bude ukončena až v prodloužení, případně v nájezdech.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 20. Palmieri (Zajac), 43. J. Moore (Blandisi, Severson), 48. Zajac (Palmieri, A. Greene) – 43. Radulov (Jemelin, Petry), 49. Pacioretty (Beaulieu, Radulov), 60. Pacioretty (S. Weber, Radulov), 63. Galchenyuk (S. Weber, Radulov)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Smith-Pelly.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Markov, S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Nestěrov – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Byron, Plekanec, A. Shaw – Andrighetto, Desharnais, T. Mitchell.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Mills, Devorski