K. Vary – Sparta 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 5:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 1:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 28.02.2017, 17:20 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 51. kolo

Dnešní duel je u konce, spokojenější mohou být plzeňští hokejisté, kteří si ze střetnutí odnesli všechny tři body!

Vstup do zápasu měli indiáni skvostný! Již v první minutě proměnil přesilovou hru Dominik Kubalík, který využil skvělého pasu Lva. Ještě lepší přihrávku si pro Tomáše Svobodu vymyslel Kracík, domácí 23 zvýšila už na 2:0 pro Plzeň. A když se ve čtrnácté minutě trefil ještě David Stach, tak Milan Klouček raději přenechal místo v brance Hüblovi. Poté Plzeňští úplně přestali hrát, za což je potrestal svou dorážkou David Tomášek.

I prostřední část ovládla Plzeň! Nejprve se po perfektně provedeném sólu prosadil Jakub Lev, ten zvýšil už na 4:1. Pátou trefu Škody obstaral přesnou dorážkou opět Dominik Kubalík, který využil dvojnásobnou přesilovou hru.

Ve třetí třetině si domácí náskok zkušeně pohlídali, přestože se skóre již měnilo ve prospěch hostů. V 55. minutě se za Machovského záda trefil Nicholas Charles Schaus. Výsledné skóre má tak podobu 5:2 pro modrobílé.

Indiáni se tak udrželi na desátém místě a odrazili útoky dvou moravských týmu pod sebou v tabulce.

Nejlepší hráči utkání: David Stach (HC Škoda Plzeň) a Nicholas Schaus (HC Dynamo Pardubice).

Střely celkem:

Plzeň – 35

Pardubice – 22

Ze západočeské Home Monitoring Arény je to pro dnešek všechno, přeji krásný zbytek dne a pěkně děkuji za sledování psaného přenosu. Příště se opět bude těšit Jan Picka! (19:40:43)

59:08
    Ještě je tu jedno mírné pošťuchování! Matěj Beran (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost a na další dvě minuty opět za hrubost.
    Na domácí straně bude pykat Tomáš Svoboda (PLZ) za hrubost.

58:29
    Petr Sýkora se v úhlu dostal k touši, poté se ho snažil poslat Machovskému mezi nohy, ale ten včas sklapl betony k sobě.

57:43
    Modrobílí už si jen v klidu kontrolují výsledek, utkání se dohrává, příliš prudkých pohybů na ledě k vidění není.

57:11
    Opakuje se tatáž situace – icing Plzně. Matěj Machovský se bude muset mít opět na pozoru.

57:03
    Škodovka poslala touš na zakázané uvolnění, buly v útočném pásmu Dynama.

56:40
    Filip Zadina vyslal prudkou střelu švihem z mezikruží, Machovský puk jen vyrazil lapačkou, posléze mu pomohli beci.

56:03
    Hned po buly v útočném pásmu napálil Jakub Lev tyčku!

55:55
    Dominik Kubalík si pro jubilejní trefu jde! Nyní se prohnal jako blesk do útočného pásma, jeho pokus švihem se štěstím zastavuje Hübl ramenem.

Dnešní utkání sleduje 4859 diváků.

55:20
    A další skrumáž před brankou Plzně, nyní se však Dynamo do šance nedostalo, neboť celou akci rázně ukončil Machovský, který puk ukryl do lapačky. Po poslední komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Pardubic.
    54:40 Nicholas SCHAUS - 5:2

54:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak to je celkem šokující odpověď na plzeňské tutovky! NICHOLAS SHAUS (7+27) se po pravé straně prodral do útočného pásma Plzně, poté napřáhl, jeho nechytatelná rána se dostala do branky pod rukou Matěje Machovského. Asistence: David Tomášek (13+8).

54:08
    Opět Martin Procházka! Dynamo už asi přestalo bránit, domácí útočník byl úplně volný před brankou, ale bekhendem neuspěl.

53:15
    Sám před brankou Dynama se po pasu Kubalíka objevil Michal Moravčík! jeho bekhendový pokus hostující gólman vyrazil betonem.

52:22
    Škodovka je znovu vepředu, zatím se jí nedaří přidat šestou trefu, ale asi to příliš nevadí.

51:31
    Krásný pokus Martin Procházky, který je po minulých úspěších v ráži! Jeho pěknou střel parádně vytěsňuje Hübl vyrážečkou.

50:45
    Po pasu Kracíka střílel z úhlu Tomáš Svoboda, ale i na druhé straně se vlní síť, jen ta ochranná.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 1. D. Kubalík (Lev, Stach), 11. T. Svoboda (Kracík, Martin Procházka), 14. Stach (Indrák, Preisinger), 32. Lev (Pulpán), 39. D. Kubalík (Kratěna, P. Kadlec) – 20. Tomášek (Trončinský, Špirko), 55. Schaus (Tomášek)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Pulpán (A), Čerešňák, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – Stach, Preisinger, Indrák – Hrnka, Koreis, Schleiss.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (14. J. Hübl) – Chaloupka, Trončinský, Ščotka, Schaus, Havlík, Nedbal, Zajíc, Ovčačík – Špirko, Nahodil (A), P. Sýkora (C) – Hubáček (A), Tomášek, J. Sýkora – Beran, Poulíček, Bárta – Starý, T. Kaut, Zadina.

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Flegl, Polonyi