Vladivostok – Omsk 3:2 (po pr.) | Kunlun – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:2 (po pr.)

Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 4 střely, čas na ledě 15:44
    Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:39 (17:39:00)

V šestnácté minutě padla první branka zápasu, prosadil se hostující Vladimir Tkačjov v přesilové hře. Stačilo mu poslat odražený kotouč za brankovou čáru. Dlouhou dobu si nemohl domácí tým vytvořil výraznější šanci. Vypadalo to, že hosté vyhrají 1:0. V čase 59:16 se k velké radosti domácího publika prosadil povedenou tečí Kirill Kaprizov. Sedm sekund před koncem třetiny přišla pro domácí opravdu ledová sprcha. Nadvakrát překonal Svedberga Justin Azevedo. Ak Bars Kazaň vede 3:1 na zápasy.

59:53 Justin AZEVEDO - 1:2

59:53
    Kazaň vstřelila branku!
    Celé to začalo hodně nenápadně. Vladimir Tkačjov přihrál před branku, kde se nejlépe zorientoval JUSTIN AZEVEDO, který nadvakrát dokázal překonat brankáře domácích. Niklas Svedberg se snažil seč mu síly stačili, ale na puk nedosáhl. Asistence: Vladimir Tkačjov.
    59:16 Kirill KAPRIZOV - 1:1

59:16
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře se domácím vyplatila, po velkém tlaku je vyrovnáno. Střelu obránce výborně tečoval pod horní tyčku zkušený KIRILL KAPRIZOV. Na teč už brankář Kazaně nedokázal zareagovat. Asistence: Sami Lepistö a Linus Omark.

58:54
    Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Znovu nepřehledná situace před brankou Emila Garipova. Právě na toto domácí hokejisté nyní hrají. Vyvolávají podobné situace před brankou, čekají na šťastný odraz kotouče a následné doklepnutí do odkryté svatyně. Zatím ale marně a čas nehraje v jejich prospěch.

58:00
    Michail Gluchov dvě minuty před koncem třetiny velmi obětavě padl do střely od modré čáry. Domácí tak přicházejí o útočné pásmo a s jejich ambicemi to nevypadá nikterak dobře.

57:30
    Alexandr Loginov od své branky hledal spoluhráče ve středním pásmu. Přihrávka však postrádala důraz i přesnost, a tak se v neutrální zóně dostal ke kotouči hostující Maxim Lazarev.

56:43
    Hodně nepřehledná situace před brankou Kazaně. Enver Lisin aktivně šel do předbrankového prostoru, snad dvakrát vystřelil. Pak vznikla hromada těl před gólmanem. Obránci Kazaně skvěle utěsnili všechny mezírky, kterými by se puk mohl dostat do brány. Enver Lisin byl hodně blízko vyrovnání.

56:10
    Zachar Arzamascev začal útočnou akci, v níž pokračoval Jevgenij Korotkov. Ani jeden z nich se však neprobojoval v útočném pásmu do zakončení.

55:32
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, necelých pět minut hry nás dělí od konce základní hrací doby. Salavat Julajev stále prohrává a nedaří se mu najít cestu cestičku, kterou by mohl vyrovnat. Nepodařilo se to ani Tomáši Mertli, jehož zakončení bylo zblokované.

54:58
    Andrej Popov hledal dlouhým pasem spoluhráče připraveného na útočné modré. Přihrávka však nebyla přesná, puk vinou nerovnosti v ledu změnil hodně nečekaně směr.

54:15
    Ufa není v lehké pozici, prohrává o jednu branku. Musí útočit, zároveň ale nesmí zapomínat na obranu, neboť inkasovat další gól by znamenalo pohromu.

53:37
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, k puku se dostal zkušený a dnes aktivně hrající Enver Lisin. Hledal spoluhráče postaveného v lepší střelecké pozici, ale puk zastavila obrana Kazaně.

53:09
    Vhazovat se bude před domácím brankářem, Niklas Svedberg nemusel zasahovat, neboť jeho spoluhráč vyhrál souboj o puk. Ufa se tak může dostat do útočného pásma.

52:25
    Momentálně je k vidění neučesaná hra z obou stran. Hraje se sice poměrně rychle a bez přerušení, ale nějaké šance k vidění nejsou. Srdce nestranného hokejového fanouška nadšené opravdu není.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 60. Kaprizov (Lepistö, Omark) – 16. Tkačjov (Azevedo, Sekáč), 60. Azevedo (Tkačjov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev, Kuljaš, S. Garejev, Kornějev – Omark, Kaprizov, M. Vorobjov – Paršin, Lisin, J. Bodrov – Korotkov, I. Grigorenko, Něstěrov – Kotljarevskij, Malcev, Chripunov – Mertl.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov – Tkačjov, Azevedo, Sekáč – Archipov, Svitov, Malychin – M. Lazarev, Varnakov, Lukojanov.

Rozhodčí: Olenin, Šchenjov – Zacharenkov, Sadovnikov