Vsetín – Kopřivnice 8:2 (kon.) | Kobra – Písek 6:7 (po pr.) | Klatovy – Pelhřimov 8:3 (kon.)
Jablonec n/N – Nymburk 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Řisuty 7:2 (kon.)
Tábor – Klášterec nO 2:1 (po pr.) | Mor. Budějovice – Děčín 5:6 (2:3 po s.n.) | Žďár n/S – Trutnov 3:2 (po pr.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Šumperk – Val. Meziříčí 0:2 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:1, 2:1, 1:0) Stav série: 2:1
HK Nový Jičín
Středa 01.03.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Pro dnešní den a večer je to ode mne z RT TORAX ARENY vše, děkuji za pozornost a opět někdy na počtenou. (20:25:48)

Dlouho se čekalo na rozhodující branku a všichni se již připravovali na prodloužení, když skoro se sirénou padl rozhodující gól. Porubě se povedlo uzmout druhé vítězství doslova za minutu dvanáct.
    Hosté sice ještě protestovali, protože na světelné tabuli začalo odpočítávání třetí přestávky, ale na ledě je pánem rozhodčí a ten utkání ukončil ve prospěch domácího týmu.

Poruba třetí vzájemný zápas s Novým Jičínem vyhrála a získala v sérii vedení 2:1.
    V pátek 3. března se odehraje čtvrté utkání na ledě Nového Jičína.

59:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    DAVID ZACHAR střílel po brankové čáře z pravého rohu z pohledu gólmana a puk Ilášovi propadl někde mezi tyčí a zády za brankovou čáru v momentě, kdy končila třetina. Rozhodčí dosažení gólu uznal a Poruba na svém ledě utkání vyhrává za minutu dvanáct. Asistence: Marek Kaluža a Dominik Kafka.

59:42
    Po další porubské akci se vhazuje po pravici hostujícího gólmana.

58:28
    Vhazuje se po levici Iláše. Hosté buly vyhrávají a Christov mohl utkání rozhodnout necelou minutu před koncem třetí třetiny. Čech střelu odrazil a Porubští se tak dostávají do proti útoku. Vaněk taktéž neuspěl. Puk mu byl odňat z hole Metelkou.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Porubští jsou na kotouči a hledají cestičku k Ilášově bráně. Tam je však prozatím kompaktní obrana hostů a puk se tak dostává mimo Novojičínské brankoviště.

57:25

56:59
    Pisárik se pokusil i o průnik před branku, ale ani tento pokus nekončí gólově.

55:51
    Pisárik vypálil jedovku od modré čáry. Čech vyráží před sebe a kotouč do střední třetiny odpaluje Zachar.

55:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., pád pod nohy).

54:50
    Poruba zahrála úmyslný ofsajd.

54:27
    Běhal vystihl nahrávku Dreslera přes střední pásmo a kotouč jen nahazuje do třetiny.

52:58
    Týmy hru otevřely a hraje se nahoru dolů. Střely jsou od obou mužstev nepřesné. A když, tak jsou v brankovištích skvělí gólmani.

50:55
    Iláš krotí puk po střele Slavíka. Po vyhraném vhazování pálí na hostující bránu Kuťák. I s tímto kotoučem si novojičínský gólman poradil.

49:30
    Domácí jsou doslova vyhnáni do své třetiny. Tam je Nový Jičín celkem slušně a dynamicky napadá a znemožňuje vzniku útočné akce.

49:04
    Icing Nového Jičína.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 24. Sztefek (Piecha), 25. Peslar (Kaluža, Zachar), 60. Zachar (Kaluža, Kafka) – 16. Christov (Irgl), 35. Irgl

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Puzič, Dresler, Kaluža, Peslar, Slavík, Puškár, Flašar, Rudl – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Kuťák, Vaněk – Bail, Tomčák, Orság
    HK Nový Jičín: Slovák J. (Iláš) – Zahradníček, Kysučan, Běhal, Hruška, Vašut, Pisárik, Metelka, Cabák – Gebauer, Slovák J. II, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Herman, Kocián, Irgl, Kratochvíl, Novotný

Rozhodčí: Zbořil – Axman, Novotný