Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.)
Zlín – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 03.03.2017, 18:20 • O2 arena • Tipsport extraliga • 52. kolo

Loučím se s Vámi u závěrečného kola základní části a v play off na počtenou! (20:59:24)

V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté ze západu Čech, když se dokázal prosadit Miroslav Indrák a Matěj Machovský vychytal všechny tři sparťany.

Nejlepší hráči utkání: Jan Piskáček – Ondřej Kratěna.

Miroslav INDRÁK - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Autorem vítězného gólu je MIROSLAV INDRÁK.

3. série
    0:1
    Vrána nevyzrál na Machovského, který se ještě opatrně zvedal, neboť si nebyl jistý, kde puk je, nicméně kotouč skončil před brankovou čárou.

2. série
    0:1
    Na druhé straně nebyl úspěšný ani Procházka, Pöpperle si pohlídal prostor u tyče.

2. série
    0:1
    Kudrnovi se nepodařilo prostřelit Machovského mezi betony.

1. série
    0:1
    Indrák si lehce pohrál s kotoučem a poslal ho k pravé tyči.

1. série
    0:0
    Buchtele chtěl vymést levý růžek brány, ale trefil pouze konstrukci.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme se vítěze nedozvěděli, a tak budou po úpravě ledové plochy následovat samostatné nájezdy.

Střely v prodloužení (celkem): 4:5 (35:23).

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    V samém závěru samostatný únik předvedl Pech, avšak Machovský byl v souboji tím silnějším.

64:18
    Kratěna si udělal výlet k Pöpperlemu, zkusil zvednou bekhendem puk, nicméně brankář Pražanů vyrazil černou pryž.

63:52
    Vrána hledal před bránou Řepíka, ale ten jeho přihrávku nenalezl.

63:31
    V pásmu hostů kombinuje Sparta.

62:50
    Po návratu z trestné lavice chtěl zvednout kotouč pod břevno Pech, nicméně také sparťanský hráč neuspěl.

62:32

62:09
    Také druhou Kubalíkovu střelu Pöpperle chytá. Zbývá 22 vteřin z trestu Sparty.

61:14
    Zprava vystřelil Kadlec, ale ani on si na domácího gólmana nepřišel.

60:50
    Střelu z kraje pravého kruhu zkusil Kubalík, nicméně Pöpperle úspěšně zasáhl a drží puk.

60:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Pech.

60:24
    Do brejku ujel Michal Řepík, který zkusil bekhendový blafák, jenže Machovský jeho záměr přečetl a vyrazil puk mimo bránu.

60:01

Přestože zápas ještě nekončí, tak hráči i fanoušci Plzně se velmi radují, neboť mohou slavit postup do předkola.

Ve třetí třetině jsme viděli jednu branku, když v přesilové hře vyrovnal na 2:2 Miroslav Indrák.

Po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři.

Střely ve třetí třetině (celkem): 5:7 (31:18).

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Po Kumstátově střele zblízka, která skončila v Machovského náručí, se strhla šarvátka, rozhodčí ale nevylučují.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:01
    Ani jeden z týmů nikam příliš nespěchá, nikdo se nedostává do gólové šance či zajímavé střele.

56:23

56:15
    Preisinger vykřesal střelu z mezikruží, kam na něj přišla přihrávka. Bez větších okolků okamžitě pálil, nicméně domácí gólman zasáhl.

55:22
    Na kotouči je Sparta, která šetří čas a vyhazuje.

54:51
    Kotouč končí v ochranné síti, vhazuje se před Pöpperlem.

54:23
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., vysoká hůl).

54:03
    Vhazovat se bude před Machovským po icingu Plzně.

52:33
    Hra je poklidná, žádné z mužstev si nevypracovává vážnou útočnou akci, na programu je momentálně obranná činnost a boje o kotouč.

52:10
    Je tu další komerční pauza.

51:17
    Nyní se hra opět vrací na sparťanskou stranu, opět po zakázaném uvolnění domácího týmu.

50:46
    Souhra hostů ve třetině Sparty neskončila úspěchem, Indrákovu přihrávku v předbrankovém prostoru místo spoluhráče nalezl bránící sparťan, který se puku ujal.

49:44
    Hra je opět přerušena po icingu domácích.

49:31
    Domácí brankář podržel nahození Plzně a následuje komerční přestávka.

48:58
    Je odpískáno zakázané uvolnění Sparty, vhazovat se bude před Pöpperlem.
    47:27 Miroslav INDRÁK - 2:2

47:27
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Západočeši nakonec přesilovou hru využívají. Kubalík obkroužil bránu s kotoučem na holi. Posunul puk na Stacha v levém rohu, ten nalezl mezi kruhy MIROSLAVA INDRÁKA, který napřáhl a trefil se k levé tyči domácí brány. Asistence: David Stach, Dominik Kubalík.

46:51
    Opět se Plzeň nedokáže usadit v útočném pásmu a znovu se musí dostat přes střední pásmo.

46:16
    Sparta se úspěšně brání, daří se jí vyhodit.

45:37
    Dlouho to však Pražanům nevydrželo, jdou znovu do oslabení. Lukáš Klimek dostává dvě minuty za podražení.

45:34
    Domácí jsou kompletní.

44:53
    Sparta je ve čtyřech.

44:08
    Od modré vypálil Svoboda, jenže Pöpperle se postavil do střely a drží kotouč.

43:41
    Spartě se záhy daří vyhodit puk ze své třetiny.

43:34
    Oddechový čas pro hosty.

43:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).

42:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., nedovolené bránění).

42:41
    V ponechané výhodě ujel Svoboda, nicméně měl u sebe dva bránící hráče a nepodařilo se mu vykouzlit nebezpečnější zakončení.

42:04
    Domácí se záhy oklepali z prvotního tlaku hostů, Machovský raději podržel puk před dorážejícími sparťany.

41:22
    Na druhé straně se k zakončení sparťané nepropracovali, kotouč končí ve třetině Sparty, avšak zakázané uvolnění to není, hra tedy pokračuje.

40:34
    Indiáni vlétli do třetího dějství s odhodláním, Svoboda obkroužil bránu a pokoušel se prostrčit puk k pravé tyči Pöpperleho svatyně, ten si mezírku pohlídal.

40:01

Obě mužstva se již rozbruslují.

Dnešní utkání sleduje 9 854 diváků.

Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:01.

Střely ve druhé třetině (celkem): 7:6 (26:11).

Druhá dvacetiminutovka přinesla jednu branku. Přesilovou hru úspěšně proměnil Jan Buchtele střelou zleva k bližší tyči. Oproti úvodní třetině se střelecky síly vyrovnaly, Plzeň srovnala krok. Nebezpečně zahrozila hned dvakrát především v závěru třetiny, ale neuspěla, a tak bude v třetí třetině dotahovat jednogólovou ztrátu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Koncovka mohla nabídnout srovnání, ale domácí zachránila horní tyčka Pöpperleho brány.

39:20
    V závěru třetiny se bojuje u brány hostujícího celku, větší akce domácích ale nepřichází.

38:15
    Krásnou individuální akcí, které chyběla jen úspěšná koncovka, se blýskl plzeňský Kratěna. Prokličkoval domácí obranou, dostal se až před bránu, vystřelil zápěstím, ale sparťanský maskovaný muž hbitě zasáhl.

37:34
    Z mezikruží ze kleku vystřelil Kubalík, vedoucí muž hodnocení střelců si ale na Pöpperleho nepřišel.

37:03
    Bojuje se v rohu zadního mantinelu na straně Sparty, nakonec je silnější domácí tým a vyváží puk ze své části kluziště.

36:19
    Hra se uklidnila, bojuje se o přechod středního pásma. Ani jednomu z mužstev se nedaří projít přes soupeřovu obranu.

35:11

35:05
    V závěru přesilovky indiáni zatápějí sparťanské obraně.

34:37
    Pražané úspěšně vyhazují a šetří čas i síly.

33:45
    Západočeši bojují ve třetině domácích, ke střele se zatím dostal jen Kubalík, jeho nahození na bránu od modré úspěchem neskončilo.

33:11
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., podražení).

33:11
    Je tu další přestávka k úpravě ledové plochy.

33:03
    Zajímavý pokus předvedl Kumstát, jenž z vrcholu prostoru mezi kruhy namířil puk na bránu, Machovský úspěšně zasáhl.

31:43
    Neklid před brankou Machovského nedokázali Pražané využít, kotouč poskakoval brankoviště, ale ani Řepík, ani Vrána nenasměroval černou pryž za hostujícího brankáře.

30:57
    Důraz před sparťanskou svatyní končí poměrně rychle, neboť po jedné z dorážek skočil puk přímo do lapačky Pöpperleho.

30:43
    Pöpperleho pozornost z levého kruhu pro vhazování ověřil Pulpán, domácí gólman ve zkoušce obstál a drží kotouč.

29:55
    Preisinger zachytil rozehrávku Sparty, udržel si černou pryž na holi, jenže k zakončení se nakonec nedostal přes urputnou obranu domácích.

29:17
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
    28:12 Jan BUCHTELE - 2:1

28:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dobře sehraná přesilovka nakonec končí pro domácí úspěchem. Gernát poslal do útoku Pecha, ten zavezl puk do třetiny hostů. Pohrál si s pukem a v levém kruhu nalezl najetého JANA BUCHTELEHO, jenž se trefil k pravé tyči Machovského brány. Asistence: Lukáš Pech, Martin Gernát.

27:38
    Střelu zblízka zkusil Forman, ale jeho pokus byl vyražen mimo svatyni.

27:06
    Sparta se snaží něco vymyslet před Machovským, nicméně hosté úspěšně brání.

26:18
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., sekání).

26:18
    Následuje komerční přestávka.

25:31
    Nyní proběhlo mírné pošťuchování mezi Formanem a Skleničkou, rozhodčí však nechávají hru plynout.

24:28
    Do pásma hostů se prosmýkl Buchtele, ke střele šanci nedostal, a tak hledal spoluhráče na přihrávku, jenže nikdo nestihl zavčasu dobruslit.

24:01
    Oba týmy jsou již kompletní.

23:16
    Sparťané se drží v pásmu Plzně, avšak indiáni je nepouští do zakončení.

22:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., sekání).
    Hraje se čtyři na čtyři.

21:17
    Ve druhé třetině si důležitý zákrok připsal Machovský po pokusu Cingela, který se protáhl před bránou, avšak puk za hostujícího gólmana nezasunul.

20:01

Týmy již přijíždějí na ledovou plochu.

Druhá třetina začne přibližně v 19:10.

Střely na bránu po první třetině: 19:5.

V první třetině jsme mohli vidět hned dva góly. Vedení se ujali již v páté minutě hosté po pohledné souhře, prosadil se střelou pod břevno sparťanský odchovanec Martin Procházka. V 11. minutě však domácí srovnali, rovněž týmovou souhrou. Andrej Kudrna úspěšně tečoval puk v předbrankovém prostoru. Do konce dvacetiminutovky jsme shlédli také dvě přesilové hry, nicméně ani jedna nebyla využita.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49

19:38
    V závěru se indiáni dostali k domácí svatyni, nicméně záhy sparťané opět vyhodili.

18:49
    Plzni se nedaří usadit před Pöpperlem, Sparta úspěšně brání a snaží se jít i do útoku.

18:17
    Ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho ujel Mikuš s Pechem. Domácí bek zavezl puk do útočné třetiny podél levého mantinelu, místo přihrávky zvolil střelu, Machovský úspěšně zasáhl a podržel puk.

17:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., nedovolené bránění).

17:03
    Po boji o kotouč u hostující střídačky je hra přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.

16:35
    Sparta kombinuje v útočné třetině, nicméně hosté srdnatě bojují a nedopřejí jim kousek místa navíc.

15:53

14:38
    Sparta se dostala k Machovskému a zajímavou pozici měl Pech, který zkoušel zblízka procpat puk do sítě, nicméně jeho pokus mu nevyšel podle představ.

14:12
    Plzeň úspěšně šetří čas v pásmu domácího týmu.

13:53

13:15
    Rychle po buly se kotouč dostal na hůl Hlinkovi, jeho pokus z mezikruží šel z vnější strany brány.

13:11
    Je tu druhá pauza.

13:05
    Tempo hry se uklidnilo ani jednomu týmu se nedaří přejít přes střední pásmo a vypracovat si zajímavou šanci.

11:55
    Podobně jako Plzeň po svém gólu měla více ze hry, tak nyní jsou živější domácí, kteří se snaží založit další útočnou akci.
    10:08 Andrej KUDRNA - 1:1

10:08
    Pohlednou souhru přes celé pásmo hostů předvedli sparťané. Uher od zadního mantinelu poslal křižnou přihrávku na Piskáčka u modré čáry, ten vypálil na bránu a v mezikruží úspěšně puk ztečoval za Machovského ANDREJ KUDRNA. Asistence: Jan Piskáček, Dominik Uher.

09:36
    Nečekaná střela nepřekvapila Machovského, kterou namířil Pech od modré čáry.

09:11
    Kracík zleva hledal najíždějícího Kubalika mezi kruhy, jeho střelu však Pöpperle dokázal vykrýt přiklepnutím betonů.

08:53

08:40
    Spartě se podařilo uzamknout hosty v jejich pásmu, nicméně Plzeň vykryla veškerý prostor, a tak se ani Piskáček, ani Hlinka nedostali k nebezpečné střele.

06:59
    Silnější na ledě jsou hosté ze západu Čech, kteří podpořeni úvodní brankou tlačí domácí v jejich pásmu.
    04:44 Martin PROCHÁZKA - 0:1

04:44
    Rychlý protiútok nyní předvedli hosté z Plzně. Do útoku poslal dlouhou přihrávkou Kvasnička Kratěnu, který zavedl puk do útočné třetiny, naznačil střelu z pravého kruhu, nicméně pouze ponechal kotouč za sebou. Tam ho nalezl MARTIN PROCHÁZKA a trefil se pod břevno domácí svatyně. Asistence: Ondřej Kratěna, David Kvasnička.

04:27
    Gernát poslal od modré čáry přesný pas na Pecha, jenž číhal na druhé modré, ten však kotouč nezpracoval přesně a střela šla pouze okolo vnější strany tyče.

03:45
    Gólman Pražanů raději lehké nahození od modré podržel a následuje vhazování v pásmu Sparty.

02:56
    Plzeň se drží na kotouči, snaží se vybojovat palebnou pozici před Pöpperlem, nicméně domácí urputně brání.

02:02
    První větší zákrok si zapisuje Pöpperle, který nejprve nepodržel kotouč po střele z pravého kruhu útočícího hráče a musel čelit důrazu neodbytných indiánů v předbrankovém prostoru.

01:30
    Hosté zavezli puk do útočné třetiny a dlouho se bojuje o černou pryž u zadního mantinelu.

00:49
    Na úvod zápasu se před Machovským usadili sparťané, nicméně jejich snažení přerušila nepřesná rozehrávka a následný ofsajd.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, neboť před startem zápasu proběhne ještě slavnostní ceremoniál.

Speciální dresy obdrželi tři sparťané, kteří v probíhající sezoně dosáhli jubilea v zápasech české extraligy.

Jan Švrček (500 zápasů) obdržel dres od Miroslava Kuneše, Lukáš Pech (700 zápasů) od Jiřího Kochty a Petr Kumstát (900 zápasů) od Jana "Gusty" Havla. Jubilantům popřál také Petr Bříza.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Gernát, Piskáček, Švrček, Nedomlel, Eminger, Kalina – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Klimek, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Pulpán (A), Čerešňák, Frühauf – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Martin Procházka, Kratěna (C), Lev – Indrák, Preisinger, Stach – Schleiss, Koreis, Hrnka.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Hynek, Špůr.

Vzájemné zápasy v sezoně 2016/17

Všechny tři střetnutí získala ve svůj prospěch Sparta, nicméně ve výkonu Plzně je vidět značný pokrok. Nejprve padla jasně 0:5, nicméně druhý vzájemný duel skončil pouze jednobrankovým rozdílem a ve třetím utkání dokonce indiáni ukořistili bod v prodloužení.

13. kolo Plzeň – Sparta 0:5
    Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (M. Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnačák (Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (Vrána, Pech), 34. Vrána (Ružička).
    Vyloučení: 8:8, navíc Johnson (PLZ) – Černoch (SPA) 10 minut.
    Využití: 0:1.
    V oslabení: 0:0.
    Střely na branku: 13:37.

26. kolo Sparta – Plzeň 2:1

Branky a nahrávky: 11. Klimek (Mikuš, Vrána), 25. Vrána (Klimek, Barinka) – 54. Svoboda (Kracík, Kratěna).
    Vyloučení: 4:4.
    Využití: 0:0.
    Střely na branku: 28:25.

39. kolo Plzeň – Sparta 2:3pp

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Koreis), 58. Kubalík (Svoboda, Kadlec) – 33. Vrána (TS), 38. Pech (Hlinka, Vrána), 65. Hlinka (Gernát, Vrána).
    Vyloučení: 10:10, navíc Lev (PLZ) a Eminger (SPA) 10 minut.
    Střely na branku: 29:35.

Oproti klidu pro Spartu čeká na indiány zásadní zápas o postup do vyřazovacích bojů. Před posledním kolem základní části obsazují poslední postupovou desátou příčku s náskokem dvou bodů na Zlín a tří bodů na Olomouc. Na deváté místo naopak ztrácí Plzeň dva body. Cesta do předkola je tedy jasná, v případě vítězství mají Západočeši své místo v play off jisté, pokud prohrají, budou se muset ohlížet na výsledky soupeřů. Indiáni vyhráli v posledních dvou zápasech, v Karlových Varech a v Pardubicích. Úspěšnost přesilových her mají 18,05 % a v oslabení 85,38 %, celkem nasbírali 617. Obdobně jako sparťan Pech má blízko k ovládnutí kanadského bodování, tak i Plzeň má své želízko v ohni v individuálních statistikách. Dominik Kubalík jasně vede s 29 góly hodnocení střelců, druhý Michal Vondrka ztrácí šest branek.

Statistiky hráčů:

Nejvíce kanadských bodů: Dominik Kubalík (29+18).
    Nejvíce branek: Dominik Kubalík (29).
    Nejvíce přihrávek: Jaroslav Kracík (20).
    Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec (2+17).
    Nejlepší hráč v +/-: Ondřej Kratěna (+10).
    Nejvíce trestných minut: Jakub Lev (50 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Matěj Machovský
    - Počet odchytaných minut: 2630 min
    - Úspěšnost zákroků: 92,41 %
    - Průměr gólu na zápas: 2,26

Sparťané mohou jít do posledního utkání základní části s čistou hlavou, neboť již mají jisté třetí místo v tabulce, které jim zůstane, i když vyhrají, nebo prohrají. Pražané v posledním zápase padli na ledě karlovarské Energie, čímž skončila vítězná šňůra, která se tak zastavila na pěti triumfech v řadě. Sparta vyniká v ofenzivě, nastřílela 162 gólů, nejvíce v soutěži, má nejúspěšnější přesilovku, 21,78 %, a v oslabení vsítila již sedm branek. Zároveň je nejtrestanějším mužstvem extraligy. Obdržela 771 trestných minut, nicméně úspěšnost oslabení si drží na úctyhodných 85,29 %. K titulu nejproduktivnějšího hráče základní části má velmi blízko Lukáš Pech, který vede o čtyři body před Jaroslav Bednářem.

Nejvíce kanadských bodů: Lukáš Pech (20+31).
    Nejvíce branek: Petr Vrána (21).
    Nejvíce přihrávek: Lukáš Pech (31).
    Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (3 + 19).
    Nejlepší hráč v +/-: Petr Kumstát (+19).
    Nevíce trestných minut: Jan Švrček, Brian Ihnačák (oba 55 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pöpperle
    - počet odchytaných minut: 2198 min
    - úspěšnost zákroků: 91,06 %
    - průměr gólu na zápas: 2,24

Vítám vás u závěrečného 52. kola základní části hokejové Tipsport extraligy, kdy se proti sobě střetnou domácí sparťané a hosté z Plzně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 11. Kudrna (Piskáček, Uher), 29. Buchtele (Pech, Gernát) – 5. Martin Procházka (Kratěna, Kvasnička), 48. Indrák (Stach, D. Kubalík), rozh. náj. Indrák