Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.)
Zlín – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Stav série: 0:4
Banes Motor České Budějovice
Pátek 03.03.2017, 18:00 • MEO Arena Přerov • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online reportáže čtvrtého utkání čtvrtfinále play off WSM ligy mezi domácím Přerovem a hosty z Českých Budějovic.

Dnes domácí celek z Moravy je na pokraji vyřazení. Zubři včera ani na domácím ledě nedokázali uspět a soupeř z jihu Čech si tak vypracoval vedení 3:0 v sérii. Po většinu včerejšího utkání se hrálo vyrovnané střetnutí, kdy se čekalo na rozhodující první branku. K té měli Přerovští blízko ke konci druhé třetiny, kdy měli možnost čtyřminutové přesilovky, jenže Motor se ubránil a na začátku třetí třetiny rozhodl. Pro Zubry je do čtvrtého utkání jasný cíl, vrátit sérii do Českých Budějovic.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši si ve čtvrtečním zápase připsali proti Přerovu už desátou výhru v řadě za sebou a v dnešním utkání budou jistě chtít ukončit celou sérii. Mají k tomu dobře nakročeno, jelikož první zápas na venkovním ledě zvládli velice dobře, když ani jednou neinkasovali a na vítězství jim stačila jediná branka z hole Martina Heřmana.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Ferenc, M. Novotný, Malina, Chmelíř, Pala, L. Vágner, Zbořil – Sikora, T. Sýkora, Goiš – Kovařík, Pšurný, Milan Procházka – M. Kratochvíl, Berger, Ižacký – Petelin, F. Dvořák, Š. Kratochvíl.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák, Rob, Dostálek – Fronk, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič.

Rozhodčí: Kopeček, Trombík – Adamec, Poruba.

V dnešním utkání neuvidíme Karla Pláška ani Tomáše Nouzu. Oba hráče vyřadila ze hry zranění z předchozího utkání.

Oba týmy už jsou na ledové ploše MEO Arény, za malou chvíli utkání odstartuje.

00:01

00:20
    Motor se snažil rychle přejít do útočného pásma, ale neudržel se tam. Ferenc dostal kotouč za modrou čáru.

00:48
    Obrovská šance Zubrů! Chmelíř vypálil do Kváčova betonu, od kterého se kotouč odrazil na výborně postaveného Kovaříka. Ten však při snaze skákající puk vyslat na bránu promáchl.

01:18
    Ofsajd budějovického týmu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:33
    Přerov čeká přesilovka. Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici Filip Novák (CEB).

01:56
    Také Zubři se dostali do ofsajdové pasti.

02:35
    Pšurný nepřesně rozehrával a povolil tak soupeři získat kotouč. Škoda chvíli podržel puk.

03:42
    Vyloučený Novák se ihned po návratu na led dostal dobré příležitosti. Klimeš ale jeho pokus zneškodnil.

05:18
    Početní výhodu bude tentokrát hrát Motor. Mikuláš Zbořil (PRE) pyká za pád pod nohy.

05:32
    Jenže přesilovka neměla dlouhé trvání. Vyloučen je Miloslav Čermák (CEB) za vysokou hůl.

05:52
    Zakázané uvolnění Motoru. Hostující střídačka se na rozhodčí hodně zlobí, ale ti své rozhodnutí měnit nebudou.

06:29
    Budějovice jdou do tří! Ján Mucha (CEB) u mantinelu při souboji o kotouč podrazil domácího Kovaříka.

06:55
    Obrovská hrubka domácích! Filip Novák jel v oslabení sám na Klimeše, ale zakončení provedl lajdácky. Vůbec netrefil bránu.

07:35
    Přerov si špatným střídáním kazí zbytek přesilovky. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odjel odpykat Lubomír Kovařík (PRE).

08:40
    Fillman neudržel puk v útočné třetině. Přerov toho využil a rychle střídá bránící čtyřku.

09:31
    Vráblík se snažil od modré prostřelit hradbu těl před Klimešem, ale kotouč vyl sražen do rohu.

09:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Těsně po skončení přesilovky už se ale Motoru podařilo skórovat a jde tak do vedení. LUBOŠ ROB se prodral před Klimeše a v pádu zvládl zakončit. Asistence: Vlastimil Dostálek, Miloslav Čermák.
    09:50 Luboš ROB - 0:1

11:08
    Motor přebral aktivitu. Hřebejk se snažil tečovat střelu Vráblíka, jenže neúspěšně.

12:40
    Nadějná šance na vyrovnání zůstala nevyužita. Pšurný hledal rychlou přihrávkou Kovaříka, který ale nedokázal kotouč zvednout přes již ležícího Kváču.

14:02
    Zubři znovu zaútočili, ale Kváča si stále drží ve čtvrtfinále na přerovském ledě stoprocentní úspěšnost zákroků.

15:35
    Pajič rychle obkroužil bránu a snažil se u tyče zakončit, ale kotouč se dostal mimo nebezpečí.

18:10
    Hodně dlouhá pasáž bez přerušení žádnou šanci nepřinesla. Oba týmy si stejně jako včera dávají velký pozor na obranu.

19:21
    Vhazuje se v útočném pásmu Motoru, který je i dnes zatím aktivnějším týmem.

19:40
    Malina dostal mezi kruhy ideální přihrávku, ale přestřelil branku Motoru. Přerov mohl v závěru prvního dějství vyrovnat!

20:00

Po úvodních dvaceti minutách je blíže k vítězství budějovický Motor, který díky trefě Luboše Roba vede 1:0. Zubři nehráli špatně, ale stále se jim nedaří překonat brankáře Kváču.

Druhá třetina začne asi v 18:57.

20:01

21:10
    Pšurný z otočky minul Kváčovu bránu a s tečovanou střelou Chmelíře měl pak budějovický gólman velké problémy.

22:22
    Ze začátku druhé třetiny má jasně navrch Přerov. Pala vyslal od modré nebezpečnou střelu, kterou zkoušel dorazit Matouš Kratochvíl, ale puk mezi Kváčovy betony neprocpal.

23:10
    Šulek byl sice z úhlu, přesto dokázal Klimeše ohrozit. Kotouč trefil jeho masku, ale pokračuje se dál bez přerušení.

24:05
    Klimeš teď riskantně rozehrál, ale vyšlo mu to. Kotouč se pak dostal na budějovickou střídačku, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

24:24
    Po jednom ze střetů zůstal na ledě ležet budějovický Vlček, který nakonec s hodně bolestivou grimasou odjel na střídačku. Vylučovat se nebude.

24:54
    Ze závaru před Klimšem vznikla slušná mela a tentokrát už se vylučovat bude.

24:54
    Jan Berger (PRE) a Tomáš Vak (CEB) byli v rozmíšce nejaktivnější, proto dostali menší trest za hrubost. Pokračovat se tedy bude ve čtyřech.

26:02
    Hra ve čtyřech je zatím plná nepřesností. Pšurný se snažil projít s kotoučem do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to.

27:20
    Po ofsajdu Zubrů zkoušel střílet Chmelíř, ale Kváča ukryl kotouč ve své lapačce. Přerov se snaží vyrovnat skóre, stále mu však není přáno.

28:42
    Pavlin se ani nesnažil rozehrávat a vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak znovu stěhuje před budějovickou bránu.

29:32
    Fillman se na modré dostal ke střele, ta však byla zblokovaná a kotouče se tak chopili domácí.

30:59
    Štěpán Hřebejk (CEB) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění, protože atakoval brankáře Klimeše. Přerov si tak zahraje dvě minuty v početní převaze.

32:21
    Spolupráce Procházky s na modré čáře číhajícím Chmelířem nevyšla. Puk se dostal kousek do středního pásma.

33:18
    Přesilovka v podání Zubrů nebyla úspěšná, jak se stejnou možností naloží Motor? Za sekání je vyloučen Jakub Ižacký (PRE).

33:55
    Sikora kličkou oklamal Hřebejka a okamžitě vyhodil až za Kváčovu bránu. Přerovští rychle střídají.

35:27
    Zubři oslabení přežili a pár vteřin po něm měli šanci. Pšurného přihrávka však Ižackého nenašla.

37:05
    Domácí Zubři budou znovu oslabeni. Tomáš Sýkora (PRE) zasáhl soupeře vysokou holí.

37:23
    Sikora znovu svojí aktivitou dostal puk ven z obranné pásma.

37:51
    Motor bude hrát 74 vteřin ve dvojnásobné přesilovce. Roman Pšurný (PRE) totiž vyhodil puk do ochozů a je tak vyloučen za zdržování hry.

38:14
    Po sérii přihrávek se dostal k puku Novák a jen o pár centimetrů minul bránu!

39:08
    Jeden z budějovických hráčů se pustil do konfliktu s brankářem Klimešem a je z toho obrovská mela!

39:08
    Trestů bude zcela určitě mnoho. Heřman pak ještě jednoho z domácích hráčů zasáhl pěstí do obličeje.

39:08
    Rozhodčí se stále ještě radí, jaké tresty udělí.

39:08
    Jakub Ferenc (PRE) 2+2 minuty za hrubost – Martin Heřman (CEB) 2+2 minuty za hrubost, Žiga Pavlin (CEB) 2+2 minuty za hrubost.

39:18
    Motor využil zaváhání domácí obrany a těsně před koncem druhé třetiny navyšuje své vedení. MILOSLAV ČERMÁK se dostal do úniku na Klimeše, kterého překonal nad betonem. Asistence: Filip Novák, Tomáš Vak.
    39:18 Miloslav ČERMÁK - 0:2

40:00

Přerov byl sice ve druhé třetině chvíli aktivnější, ale nedokázal se střelecky prosadit. Motor naopak ano v samém závěru zvýšil své vedení na 2:0. Druhou část okořenila i velká šarvátka.

Třetí třetina začne asi v 19:59.

40:01

40:38
    Třetí část zahájili Zubři zbytkem přesilovky. Pšurný zakončoval z úhlu, ale Kváča kotouč podržel ve své výstroji.

41:52
    Akci domácích zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:01
    Sýkora pronikl téměř až před Kváču, ale při kličce ztratil stabilitu a nedokázal zakončit. Přerov se rozhodně nechce smířit s porážkou.

43:28
    Na druhé straně měl dobrou šanci Škoda, ale mezi Klimešovy betony zakončil neúspěšně.

44:10
    Ižacký měl obrovskou příležitost, když dotíral kolem brankoviště, ale do cesty v zakončení se mu postavil Kváčův beton.

44:50
    A znovu také budějovického týmu. Škodův průnik zlikvidoval pohotový Klimeš.

47:02
    Fillmanovu nepříjemnou ránu brankář Klimeš se štěstím vyrazil. Přes clonící hráče toho moc před sebou neviděl.

48:29
    Palova střela si našla cestu jen do Kváčovy lapačky.

49:51
    Hra má teď spád a téměř vůbec se nepřerušuje. Zubři se stále snaží na soupeře něco vymyslet, ale Motor výborně brání.

50:58
    I přes nepříznivý výsledek domácí fanoušci oceňují bojovnost Zubrů potleskem. Hraje se teď převážně ve středním pásmu.

52:31
    Škoda se obtočil kolem přerovské brány, ale zakončení u tyčky si Klimeš pohlídal. Vhazuje se v útočném pásmu Motoru.

53:33
    Znovu Ižacký v obrovské šanci, ale ani teď nedokázal skórovat. Po průniku podél mantinelu se přerovský útočník natlačil před Kváču a chtěl zakončit mezi betony.

55:00
    Zakázané uvolnění Motoru. Přesně pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

55:04
    Zubři se teď budou muset bránit. Menší trest za sekání dostal Lubomír Kovařík (PRE).

56:15
    V oslabení zahrozil Sikora, ale Kváča kotouč schoval do své lapačky.

57:12
    Ještě se bude vylučovat na straně budějovického týmu. Za podražení jde pykat Vladimír Škoda (CEB).

57:12
    Zubři si vybrali oddechový čas a pravděpodobně to zkusí bez brankáře v šesti proti čtyřem.

57:12
    Je to tak, Klimeš už zůstal na střídačce a domácí budou riskovat.

57:41
    Po Chmelířově střele byl kotouč sražen do rohu.

59:03
    Se začátkem poslední minuty se Zubři usadili v útočném pásmu. Střela Paly však minula bránu.

59:35
    Je hotovo. ROK PAJIČ se trefil do odkryté přerovské brány a pečetí tak Motoru vítězství i postup do semifinále. Asistence: Tomáš Vak.
    59:35 Rok PAJIČ - 0:3

Je dobojováno. Motor dokázal v Přerově i podruhé zvítězit, navíc znovu s čistým kontem a postupuje tak do semifinálových bojů WSM ligy. Zubři se však rozhodně nemají za co stydět. V žádném z utkání nepropadli, naopak to soupeři hodně znepříjemnili. Budějovice to tak ve splnění svého extraligového cíle nebudou mít vůbec snadné.

Z MEO Arény přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:34:02)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 10. Rob (Dostálek, Čermák), 40. Čermák (F. Novák, Vak), 60. Pajič (Vak)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Čermák, Rob, Dostálek – Fronk, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič – Žovinec.

Rozhodčí: Kopeček, Trombík – Adamec, Poruba