Dortmund – Leverkusen 6:2 (kon.) | Mohuč – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Bayern 0:3 (kon.)
W. Brémy – Darmstadt 2:0 (kon.) | Hoffenheim – Ingolstadt 5:2 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 4:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
4:2 (1:1)
FC Schalke 04
Sobota 04.03.2017, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 23. kolo

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a příště na shledanou. (20:28:23)

Zatímco po první půli byl stav nerozhodný, v té druhé se vítěz našel. Diváci viděli hned čtyři góly, k radosti většiny osazenstva jich padlo víc do hostující svatyně, domácí třemi góly během zhruba deseti minut rozhodli o svém vítězství a nijak je nemuselo mrzet ani snížení, na které soupeř dosáhl sedm minut před koncem.

90+5

90+4
    Domácí brání dvoubrankový náskok a čekají na závěrečný hvizd, drama se nakonec konat nebude.

90+2
    Žlutou kartu dostává Franco Di Santo (FC Schalke 04).

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

88
    Žlutou kartu dostává Klaas-Jan Huntelaar (FC Schalke 04).

85
    Žlutou kartu dostává Thilo Kehrer (FC Schalke 04).

85
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Holger Badstuber, přichází Jevhen Konopljanka.
    83. Leon GORETZKA - 4:2

83
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Domácím by se velká pasivita ještě nemusela vyplatit, soupeř to nevzdává. Höwedesův centr proměnil hlavičkou ke vzdálenější tyči v přesný zásah LEON GORETZKA.

81
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Timothée Kolodziejczak.

80
    Na hřišti se toho od poslední branky moc neděje, domácí jakoby už chtěli svůj náskok pouze bránit.
    76. RAFFAEL - 4:1

76
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    RAFFAEL se přeci jen gólu dočkal. Strobl se vyhnul skluzu protihráče, poté adresoval přihrávku do pokutového území, kde už číhal jeho nehlídaný spoluhráč, který střelou po zemi nedal Fährmannovi šanci, ten se už nestačil přesunout.

74
    Raffael mohl definitivně rozhodnout, po samostatném úniku střílel ke vzdálenější tyči, ale hostující brankář se stačil natáhnout a míč konečky prstů vyrazit.

71
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Franco Di Santo.

67
    OSCAR WENDT obdržel přihrávku ne levou stranu a ač se dostal do poměrně ostrého úhlu, a Fährmann mu jej ještě zmenšil, dokázal skórovat, když brankáři nasadil potupné jesličky.
    67. Oscar WENDT - 3:1

Petr Frömel

Branky: 28. Johnson (Herrmann), 65. Johnson (Stindl), 67. Wendt (Dahoud), 76. Raffael (Strobl) – 38. Bentaleb (pen.), 83. Goretzka (Höwedes)

Karty:   18. Nastasić (SCH), 85. Kehrer (SCH), 88. Huntelaar (SCH), 90+2. Di Santo (SCH)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 5:15.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Christensen (81. Kolodziejczak), Vestergaard, Wendt – Herrmann (65. J. Hofmann), Kramer (46. Strobl), Dahoud, Johnson – Raffael, Stindl.
    Náhradníci: Sippel – Strobl, Drmić, J. Hofmann, Kolodziejczak, Hahn, Elvedi.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Badstuber (85. Konopljanka), Nastasić – Schöpf, Goretzka, Stambouli, Bentaleb, Kehrer – Burgstaller (71. Di Santo), D. Caligiuri (71. Huntelaar).
    Náhradníci: Nübel – Geis, Kolašinac, Meyer, Di Santo, Konopljanka, Huntelaar.

Rozhodčí: M. Grafe