Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Carolina – Arizona 2:4 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:0 (kon.)
Chicago – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Anaheim – Toronto 5:2 (kon.)
Calgary Flames
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 04.03.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

V sedmé minutě padla první branka zápasu. Od tyčky puk za brankovou čáru poslal Darren Helm. Rychle dokázali domácí odpovědět, v přesilovce se přesně z horní části kruhu trefil Kris Versteeg. Ve 14 minutě dokonali hokejisté Calgary obrat ve skóre. Po chybě Kronwalla se do zakončení dostal Matthew Tkachuk, který si poradil s brankářem Mrázkem. Po první třetině vedli domácí 2:1. Takticky velmi dobře odehráli domácí hokejisté druhou třetinu. Drželi jednobrankový náskok, hokejisty Red Wings nepustili do žádné velké šance. Hostům se podařilo vyrovnat až v čase 59:58, kdy se prosadil Tomáš Tatar, který poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o výhře domácích Mikael Backlund. (05:59:25)

Calgary právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. Akci začal Mark Giordano. Ten našel Michaela Frolíka, který prodloužil na MIKAELA BACKLUNDA. Ten dobruslil až k brance a tvrdou střelou ukončuje tento duel. Krásné prodloužení končí brankou domácích. Asistence: Michael Frolík a Mark Giordano.

63:43
    Brian Elliott skvěle zastavil ránu z první, kterou se prezentoval Ryan Sproul.

63:40
    Brian Elliott kryje střelecký pokus hostujícího hráče. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

63:20
    Šance jsme viděli na obou stranách, sledujeme povedené prodloužení.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:50
    Další práce pro českého brankáře, který se ani v prodloužení rozhodně nenudí.

62:21
    Sean Monahan ujížděl sám na brankáře. Petr Mrázek ale vytáhl proti jeho zakončení fantastický zákrok, a tak zápas pokračuje dál.

61:37
    Michael Frolík se probojoval do zakončení, ale hostující obránce do jeho střely dokázal položit hůl.

61:10
    Petr Mrázek začal akci, kterou zakončoval jeho spoluhráč povedenou střelou. Znovu musel zasahovat brankář Brian Elliott. Nastavení hrají hostující hráči jednoznačně aktivněji.

60:22
    Jako první se do útočného pásma dostali hosté, jejichž šanci dokázal zastavit pohotovým zákrokem Brian Elliott.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:58 Tomáš TATAR - 2:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Versteeg (Brodie, Monahan), 14. Tkachuk, 64. Backlund (Frolík, Giordano) – 7. Helm (Abdelkader, Mantha), 60. Tatar (Zetterberg, Abdelkader)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Stajan, Chiasson.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Ouellet, Green, Kronwall, Jensen, Sproul – Tatar, Zetterberg, Mantha – Athanasiou, Nielsen, Sheahan – Abdelkader, Helm, D. Larkin – Callahan, D. Miller, Glendening.