Kobra – Písek 12:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Řisuty 3:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Děčín 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:5 (kon.) | Šumperk – Val. Meziříčí 2:1 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 4:0 (kon.)
Žďár n/S – Trutnov 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 13:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 3:2
HC Bobři Valašské Meziříčí
Neděle 05.03.2017, 17:00 • Zimní stadion, Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Máme za sebou nervydrásající utkání, ve kterém uspěli hráči Šumperka. V 53. minutě dokázal vyrovnat Petr Dvořák, ale po skvělé teči Králíka se Draci opět dostali do vedení. Šumperk si tedy připisuje matchball do dalšího zápasu. Odemne je to vše, já se s Vámi loučím a budu se těšit u příštích onlajn přenosů. Užíjte si zbytek nedělního večera. (19:27:01)

59:57
    Králík vyhazuje a víc už se nestane.

59:38
    Zakáazané uvolnění Šumperka. Sedlák okamžitě vyhodil po vhazování puk ze třetiny. Matějka při bruslařském závodu o puk byl o chlup pomalejší.

59:31
    Time-out hostů. Plšek následně zůstává na střídačce a vhazování proběhne před Kůdelou.

59:22
    Sedláček stál sám před Plškem po krásném pasu Matějky! A opět famózní gólman Bobrů. Ve Valašském Meziříčí by tomuto brankáři měli tesat sochu.

58:30
    Vachutka teď nedokázal zpracovat pas Vymazala. Kdyby se mu to povedlo, tak by střílel prvně jmenovaný do odkryté klece.

57:48
    A opět Fojtík a jeho dělovka. Ta tentokrát otestovala zadní mantinel.

57:34
    Nebezpečná rána Fojtíka skončila na vyrážečce Kůdely.

57:20
    Lukáš Plšek si vyjel daleko z branky a zakryl puk před dojíždějícím Hrochem.

56:51
    Hosté jsou kompletní. Hraje se tedy pět na pět.

56:21
    Matějka se dostal před Plška , ale ve velké šanci zasáhl famózně betony Plšek.

56:01
    Domácí začali ovšem zmatkovat nedokázali se dlouho dostat ze své třetiny.

54:51
    David Chrobeček ve středním pásmu trefil jednoho z domácích hráčů do obličeje hokejkou, což neuniklo hlavnímu arbitrovi a Šumperk bude hrát přesilovou hru.

54:36
    Draci právě vstřelili branku!
    Sedlák se rozhodl od modré čáry vypálit. Kotouč dokázal tečovat LUKÁŠ KRÁLÍK a Šumperk jde do vedení. Asistence: Tomáš Sedlák, Daniel Vachutka.

54:17
    Matějka se dokázal procpat před branku, ale Plšek dokázal roztáhnout betony a nedovolil domácímu kapitánovi zakončit.

53:47
    Vysoká hůl domácího celku. Vhazování proběhne před brankou Šumperka.
    52:39 Petr DVOŘÁK - 1:1

52:39
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Chrobočkovo nahození dokázal před Kůdelou dorazit PETR DVOŘÁK, a hosté tak vyrovnávají stav na 1:1. Tohle bude ještě velký nervák. Asistence: David Chroboček.

51:30
    Jakub Řezáč dostává dvě minuty za držení protihráče. Šance pro Valašské Meziříčí.

51:17
    Nervy jsou na pochodu. Před brankou Plška museli čároví rozdělovat několik dvojic.
    50:14 Neproměněný nájezd Radka Fischera

50:14
    Radek Fischer byl faulován a následoval tak nájezd. Šumperský útočník ovšem neproměnil, pravděpodobně chtěl puk poslat mezi betony Plška, ale střela byla taková nijaká a gólman Bobrů i nadále drží svůj tým. Ovšem takovou podporu jakou měl z hlediště, to by mu mohl závidět v tu chvíli, kde jaký hokejista.

50:14
    Radek Fischer pojede trestné střílení!
    49:53 Petr Dvořák byl blízko vyrovnání

49:53
    Tak tohle byla gólovka! Petr Dvořák měl před sebou prázdnou branku, ve které už ani nebyl Kůdela. Zkušený hráč Valmezu branku netrefil a puk jen prolítl brankovištěm.

49:09
    Nyní odpískán zásah domácí střídačky. Chvilku se diskutovalo o tom, zda-li se bude vhazovat ve středním nebo obranném pásmu hostů. Nakonec to bude před Kůdelou.

47:59
    Teď domácí propadli ve středí třetině, hosté ovšem Kůdeli ohrozit nedokázali. To se povedlo až po chvíli Báchorovi, který využil toho, že domácí střídali. Kapitán Bobrů trefil Kůdelu do lapačky.

47:13
    Hroch se středního pásma nahodil puk na Plška. Ten dokázala skákavý touš chytit do lapačky.

46:28
    Tomáš Brunec v útočné třetině držel puk v rohu. Sudí přerušil hru a buly proběhne ve středním pásmu.

46:06
    Sedlákova střela skončila na rameni Lukáše Plška.

45:27
    Ale nikdo Kůdelu v kleci neohrozil.

45:07
    Nyní se usadili hosté v obranném pásmu Draků.

44:29
    Matějkova rána po teči končí v lapačce muže s maskou v brance Valmezu.

44:04
    Hosté jsou kompletní. Nyní se hraje pět na pět.

43:03
    Lukáš Plšek chytá snad svůj nejlepší zápas v sezóně, tentokrát vychytal šanci Sedláčka.

42:49
    Fischer stál sám před brankou, ale trefil opět jenom dobře postavené betony gólmana Bobrů.

42:30
    Valmez vyhazuje přes všechny čáry.

42:04
    Šumperk je nyní v plném počtu. A hraje se přesilová hra domácích.

40:53
    Na druhé straně promáchl Matějka. Branka byla odkrytá!

40:19
    Kývala hned ze začátku vypálil na Kůdelu, ten vyrazil puk.

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, ve které domácí vstřelili jeden gól. Ten dokázal vstřelit Daniel Hroch, který tečoval střelu Janoty. V závěru třetinu rozhodčí rozdal několik trestů a bude se hrát tři na tři. Domácí si pak následně ještě zahrají přesilovku, protože jeden z trestů padl, kdy už měli hosté dva hráče na trestné lavici.

40:00

39:59
    Rána Martiníka trefila mantinel za brankou Kůdely.

39:58
    Valašské Meziříčí ještě odvolává na dvě vteřiny brankáře! A zkouší se prosadit v powerplay čtyři na tři.

39:57
    A dvě minuty tentokrát pro Janotu za nedovolené bránění, tak teď z toho je solidní bramboračka.

39:52
    Dvojitý trest pro hráče hostů! Josef Fojtík dostává menší trest za sekání a Jiří Hajda dvě minuty za faul kolenem. Bude hrát přesilovka čtyři na tři.
    39:52 Draci stále naráží na výborného Plška

39:52
    A další tutovka domácího týmu! Tentokrát jí nedokázal proměnit Matějka! Plšek je fantastický. To je neskutečné!

39:25
    Tomáš Brunec se ještě snažil hasit situaci u předchozí akce, ovšem za cenu faulu. Dvě minuty za podražení.
    39:25 Další spálená tutovka domácích

39:25
    Tak Šumperk dneska nepromění ani tisíciprocentní šance! Tentokrát dokázal vybojovat Matějka puk a poslal pas na Daniela Vachutku, který tváři v tvář trefil opět pouze Plška.

39:03
    Kůdela si připsal lehký zákrok.

38:38
    Vladimír Cink se provinil hákováním a půjde si zchladit hlavu za katr. Menší trest pro šumperského hráče.

38:14
    Vachutka v obrovské šanci! Hosté mu namazali přímo na hokejku, ale fantastický Plšek dokázal puk vyrazit betonem.

37:59
    Matějkovu střelu vyrazil Plšek nad sebe.

37:06
    Cink se dostal ke střele, ale trefil připraveného brankáře Valmezu. Šumperk je nyní velice aktivní a hosté teď spoléhají na protiútoky.

36:57
    Následuje icing Bobrů.

36:45
    Valmez je v plném počtu. Šumperk se následně dostal do postavení mimo hru. Hosté dobře ubránili početní nevýhodu.

36:03
    Drakům se početní výhoda ale vůbec nedaří. Králík nepřesně rozehrál a domácí přišli o pásmo.

34:45
    Následně Pořický v přerušené hře trefil Vymazala krosčekem a půjde si tak odsedět menši trest.
    34:45 Domácí byli blízko druhé brance

34:45
    Dvě obrovské šance Draků! Nejprve se hanl z trestné lavice sami dva na jednoho Drtil s Adamem, druhý jmenovaný nedokázal trefit puk do prázdné branky. V další šanci jeli sami na brankáře Matějka s Novosadem. Prvně jmenovaný ovšem nepřesně přihrál a Plšek tak zachytil puk.

34:09
    A další vyhození puku ze třetiny ze strany domácího celku.

33:40
    Hosté špatnou nahrávkou posílají puk na zakázané uvolnění.

32:54
    V hledišti se oba tábory pošťuchují. Hosté kičí: „my chceme gól“, domácí odpovídají: „my vám ho dáme.“

32:47
    Brunec se napřáhl od modré ke střele, ale trefil pouze přesně postaveného Kůdelu.

32:26
    A nyní následuje početní výhoda hostů. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Drtil. Ten pod tlakem fauloval ve své obranné třetině.

31:48
    Ďurkáč od modré nahodil puk na Plška, který vyrazil puk mimo klec.

31:15
    Stanislav Báchor po vhazování vypálil z první a Kůdela si připsal fantastický zákrok lapačkou.
    31:10 Velká šance Valašského Meziříčí

31:10
    Tak tohle byla obrovská šance! David Chrobeček vystřelil na branka Hynka Kůdely, který loktem vyrazil puk nad sebe. Kotouč následně doplachtil do horní sítě.

30:48
    Nepříjemná střela Vachutky trefila Plška do přilby. Gólman Bobrů se následně hlásil o přerušení hry.

29:39
    Teď ukázala neskutečnou souhru první formace. Sedlák se vydal do protiútoku a následně zvolil pas na křídlo, kde stál Jan Matějka. Šumperský kapitán jen těsně minul klec Plška. Poté se dostal puk na modrou, kde stál Luboš Adam. Jelikož měl před sebou protihráče, tak zvolil chytré nahození hodně mimo branku, odkud se puk odrazil na hokejku Novosadovi. Šumperský hráč pak střelou z první nadělal Plškovi velké problémy. Gólman Valmezu musel dlouho klečet u tyče.

29:05
    Radek Fischer po souboji v rohu kluziště zůstal ležet na zemi. Pravděpodobně neunesl jeden z nárazů hostujícího hráče.

28:47
    Gólman Draků si připisuje další zákrok. Nyní se kotouč odrazil po vhazování až k muži s maskou na domácí straně.

28:44
    Střela Dudka skončila v lapačce Hynka Kůdely.

28:17
    Zakázané uvolnění domácího celku. Lukáš Králík ovšem ještě debatoval po odpískání s čárovým rozhodčím, protože se zdálo, že šumperský útočník byl u kotouče dříve.

28:00
    Novosad ve velké šanci nedokázal zpracovat skvělou přihrávku. Na šumperského hokejistu zívala odkrytá branka.

26:40
    Šumperk měl obrovský tlak a hosté měli co dělat, aby kotouč dostali ze své třetiny. První gól Draky extrémně namotivoval.

25:35
    Matějka ujel obraně hostů a chtěl vystřelit puk mezi Plškovi betony. Gólman dokázal nohy zcvaknout včas a zabránil gólu.

25:15
    Matějka nedokázal trefit odkrytou klec!

24:30
    Hosté jsou kompletní.

24:14
    Nejprve pálil Janota od modré. Jeho rána trefila plexisklo za brankou. Odtud se puk odrazil až k Drtilovi, jeho bomba otestovala betony Lukáše Plška.

23:19
    Draci se drželi dlouho v pásmu soupeře, ale nakonec jím byl odpískaný ofsajd. Tomáš Sedlák byl napřáhnutý v době písknutí píšťalky a to samozřejmě nedalo hráčům Bobrů, kteří si to okamžitě šli se Sedlákem vyříkat z očí do očí.

22:30
    Michal Nedbálek trefil mimo hru tvrdě Jana Matějku a hostující bek si tak odsedí menší trest. Dvě minuty za nedovolené bránění.
    21:55 Daniel HROCH - 1:0

21:55
    Michael Janota nahodil kotouč na branku, kde jej dokázal tečovat MICHAEL JANOTA. Puk následně změnil směr letu, na který nedokázal Plšek zareagovat. Asistence: Daniel Hroch, Radek Fischer.

21:51
    Janotovu střelu vyrazil gólman Bobrů mimo.

21:26
    Další zákrok zkušeného gólmana Bobrů. Tentokrát si dobře počínal proti střele Cinka.

20:51
    Šumperk má tlak ve třetině Valmezu, ale Drakům se nedaří ohrozit svatyni brankáři hostů.

20:29
    Fantastický reflex Plška, který vyrazil bombu Sedláka.

20:03
    Kotouč se ihned dostal ke Kůdelovi, který okamžitě rozhrává.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme zatím gól neviděli. Větší práci měl Lukáš Plšek, který je jako v předchozích zápasech v dobré formě. Doufejme, že v další třetině již branka padne. Na stadionu oba tábory vytváří výtečnou kulisu a gól by si jistě domácí či hosté zasloužili.

20:00

19:57
    Kotouč teď skáče ve třetině domácích, ale Valašské Meziříčí jej nedokáže zpracovat na své hokejky.

19:54
    Ještě před koncem periody se napřáhl od modré David Chrobáček, jeho dělovka však byla tečovaná a letěla hodně mimo.

19:27
    Baroš zavezl kotouč až do třetiny Šumperka, kde se pokusil vystřelit na Hynka Kůdelu. Gólman domácích zasáhl koncem betonu. Nebylo to nic těžkého, bekovi Bobrů se střela spíše nepovedla.

18:54
    Hladišova střela skončila tečovaná v rohu kluziště.

17:59
    Vachutka si teď málem srazil puk do vlastní branky! Kotouč jen o pár centimetrů minul tyčku Kůdely.

17:24
    Sedlák chtěl vyhodit kotouč, ale trefil svého spoluhráče Jana Matějku do obličeje. Ten s krvavým šrámem odjíždí na střídačku. Hra byla přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.

17:10
    Valašské Meziříčí má skvělý forčeking. Draci mají dneska velký problém dostávat se ze své třetiny.

16:25
    Bobři jsou kompletní, Šumperk odehrál dobrou početní výhodu, ale bez úspěchu.

16:02
    Janotova střela z křídla trefila Plška do hrudníku.

15:04
    Vymazal zkoušel z mezikruží vypálit, Plšek vyrazil puk. Ten se odrazil opět na šumperského hráče, ale Matějka již zakončit nedokázal. Hosté následně vyhazují puk přes všechny čáry.

14:25
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává David Varga.

13:51
    Nyní se sešlo šest hráčů na jednom místě u mantinelu v útočném pásmu Šumperka a bojovalo o kotouč. Jde vidět, že dneska nechce ani jedna strana nic vypouštět.

13:29
    Nyní si dobře počínal Daniel Hroch, který ačkoliv byl pod tlakem protihráče, dokázal nahodit puk na Plška a vybojoval pásmo.

12:54
    Vachutka dostal dobrý pas do jízdy od Fišery, avšak ve středním pásmu o touš přišel, protože byl zastaven jedním z hráčů hostujícího celku.

12:05
    Sedlák je na ledě. Ačkoliv měli hosté velký tlak, tak Kůdela neměl moc práce.

11:37
    Bobři se ovšem ve třetině Šumperka dlouze drželi, ale špatnou přihrávkou se o útočné pásmu připravili.

11:05
    Václav Studený obkroužil branku a jen těsně jí minul. Tohle byl měl být varovný signál pro domácí hráče.

10:05
    Tentokráte si nedovoleně počínal bek Šumperka Tomáš Sedlák a půjde si na dvě minuty sednout na lavičku hanby za napadení.

09:15
    Fischer se dostal k odraženému puku a vypálil z první. Útočník Draků trefil pouze hráče, který před ním bránil. Následně se puk odrazil opět k Fischerovi, ale ten již nedokázal vypálit podruhé, protože tam skvěle zafungovala obrana Valmezu a domácího forvarda od touše odstranila.

08:48
    Hosté se osvobozují. Šumperk se musí opět probojovat do třetiny Bobrů.

08:22
    A opět asistent kapitána Sedlák. Jeho ránu od modré tentokrát tečoval před brankou obránce Jan Fišera, který si sjel poměrně daleko než by měl stát. Lukáš Plšek však v klidu chytá puk do rukavice.

07:55
    Skvělý zákrok Plška, který chytil do lapačky tvrdou pumelici již zmiňovaného Tomáše Sedláka. Ten je dnes očividně při chuti.

07:30
    Sedlák z první pálil těsně nad branku.

07:20
    Druhé vyloučení hostů, první individuální pro Baroše. Nyní je vyloučen za držení protihráče.

07:02
    Martiník zavezl puk až za klec Kůdely, tam ošem o puk přišel.

06:47
    Druhé zakázané uvolnění Bobrů v krátkém sledu. Takže uvidíme vhazování opět před Plškem.

06:13
    Hosté jsou kompletní, tahle početní výhoda domácím vůbec nevyšla. Naopak Valašské Meziříčí může tato situace nakopnout.

05:59
    Nyní se Brunec nacházel v ofsajdu, ale přesto bránil šumperskému hráči v rozehře. Odpískán úmyslný ofsajd.

05:47
    Drakům se přesilovka ale vůbec nedaří. Hosté v klidu hrají ve středním pásmu.

05:08
    Střela Drtila od modré trefila bránícího hráče. Valmez následně vyhazuje puk přes všechny čáry.

04:37
    Šumperk měl dlouhou dobu problém dostat se do útočného pásma.

04:19
    A hosté vyhazují puk ze svého obranného pásma.

04:13
    Špatné střídání hostujícího celku. A Šumperk si zahraje přesilovou hru. Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána hráčská lavice. Trest odpyká Vojtěch Baroš.

03:47
    Šumperk mohl jít po vhazování do protiútoku, ale nepřesná přihrávka Jana Fišery akci zastavila.

03:15
    Kývala dostal naprosto luxusní pas od svého spoluhráče. Forvard Bobrů ovšem ztroskotal v koncovce na Kůdelovi, který jeho ránu vyrazil. No, tohle byl krásný zákrok a jedna z největších šancí od začátku utkání.

02:35
    Fišera nahodil puk do třetiny Valmezu a odjel střídat. Hosté mezitím zakládají protiútok z poza své klece.

02:24
    Ten nyní musel zasáhnout proti střele Tomáše Sedláka. Jeho rána od modré trefila lapačku zkušeného muže s maskou.

01:59
    Jakub Pořický nyní zachytil puk ve třetině Draků, ačkoliv čárový rozhodčí signalizoval ofsajd. Hosté jsou tak vykázaání z pásma a buly proběhne před Lukášem Plškem.

01:35
    Ve středním pásmu zachytil kotouč Drtil a zavezl jej za bránu, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

01:01
    Václav Studený zachytil kotouč a společně se s Patrikem Dalajkou hnali do přečíslení dva na jednoho. Posledně jmenovaný nedokázal trefit poloodkrytou klec.

00:42
    Draci následně založili rychlý protiútok a drželi se ve třetině Valašského Meziříčí. Vše bylo korunováno střelou Sedláka, kterou však Plšek chytil do lapačky.

00:13
    Brunec hned ze startu zahrozil. Jeho rána však minula Kůdelovu klec.

00:01

Oba mančafty jsou na ledě, utkání začne za malou chvilku.

Draci Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Ďurkáč, Fišera, Janota, Drtil, Řezáč – Matějka (C), Vymazal, Novosad – Sedláček, Králík, Vachutka – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Dudek, Nedbálek, Báchor (C), Hajda, Baroš, Varga Mar. – Brunec, Dvořák, Kývala – Fojtík, Studený, Dalajka – Pořický, Hladiš, Martiník – Varga Mir., Hlaváč, Varga D. – Podešva

Dalajka Patrik (U), 4z, 2 body (1+1)

Dámy a pánové, vítejte u dnešního utkání čtvrtfinálové série 2. hokejové ligy, sk. Východ. Draci Šumperk přivítají na svém ledě celek HC Bobři Valašské Meziříčí a již nyní je jisté, že série se dnes nerozhodne a ještě se vrátí na Valašsko.

Stav je totiž 2:2 na zápasy a pokaždé se z vítězství radovalo hostující mužstvo. Dokáží dnes Draci na svém ledě konečně zúročit domácí prostředí nebo opět pojede Valašské Meziříčí domů s vedením v sérii?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 22. Janota (Hroch, Fischer), 55. Králík (Sedlák, Vachutka) – 53. Dvořák (Chroboček)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Ďurkáč, Fišera, Janota, Drtil, Řezáč – Matějka (C), Vymazal, Novosad – Sedláček, Králík, Vachutka – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr.

Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Urubčík