Děčín – Mor. Budějovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Val. Meziříčí – Šumperk 2:4 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 8:2 (kon.)
Písek – Kobra 1:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:4 (0:0, 1:0, 1:4) Stav série: 2:4
DRACI PARS ŠUMPERK
Úterý 07.03.2017, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný úterní večer z Valašského Meziříčí, kde je dnes na programu, nyní už jediný, duel čtvrtfinále playoff druhé ligy skupiny Východ mezi domcími Bobry a Draky Šumperk.

Stav série hovoří v prospěch dnešních hostů, kteří získali v minulém domácím zápase pomyslný mešbol, kterž mohou dnes využít a postoupit do semifinále.

Naopak domácí Bobři dnes budou odvracet konec sezony, a pokud se jim to povede, rozhodovat se bude až v sedmém zápase na půde Šumperku.

Oba celky by měly nastoupit ve svých plných sestavách, jelikož zranění se naštěstí oboum celkům prozatím vyhýbá.

Na domácí straně se mohou spoléhat na skvělé výkony gólmana Lukáše Plška (94,15%) a střeleckou produktivitu Petra Dvořáka (3+3).

I Šumperk má mezi třemi tyčemi své eso, a vesměs celá série zatím stojí na mužích s lapačkou. Hynek Kůdela (92,91%) to jasně potvrzuje. Nejproduktivnějším hráčem v poli svěřensů kouče Flašara je stejně jako v základní části obránce Tomáš Sedlák (2+3).

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Báchor (C), Hladiš, Chroboček, Hajda, Baroš, Dudek, Varga Mar. – Dvořák, Kývala, Brunec – Fojtík, Dalajka, Studený – Varga Mir., Andris, Martiník – Pořický, Hlaváč, Podešva, Varga D.

Draci Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Drtil, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč, Sedlák, Fišera – Vymazal, Matějka (C), Vachutka, Hroch, Cink, Novosad, Sedláček, Králík, Fischer, Ostřanský, Langr

Rozhodčí: Dědek – Axman, Novotný.

00:01

00:15
    Domácí se hnali ihned do útoku, ovšem přehnali svou snahu a vjeli do offsidu.

01:10
    Bobři zatím honí kotouč za bránou hostujícího mužstva, takže zatím žádný velký problém pro hostující obranu.

02:10
    Bobři se snaží útočit a hosté brání, asi takhle zatím vypadá odehraný kousek hry. Zatím žádné ohrožení ani jednoho z brankářů.

02:41
    Chroboček teď nastřelil kotouč na Kůdelu, ten bez problému jeho pokus pokryl. vhazuje se po jeho levici.

03:01
    Podobným způsobem to teď zkoušel Králík na Plška, v rovnici se sice mění proměnné, ale nikoliv výsledek. vhazuje se po Plškově levici.

03:27
    Buly vyhráli domácí hokejisté, při přechodu do útočného pásma fauloval Janota (2 minuty – podražení).

04:06
    Přesilovka Bobrů je nemastná neslaná a tak celkově bez chuti, zatím se k větší šanci nedostali.

05:07
    Teď to vypadalo na celkem pěknou střelu Jakuba Dudka, trefil ovšem pouze Václava Studeného, který se skácel na led, hra je přerušena.

05:27
    Hosté bez problémů zvládli své oslabení a hrají v plném počtu.

06:40
    Hokejisté obou týmů se vůbec nesnaží s pukem pracovat a odhazují jej od sebe jako horký brambor. nic pohledného se zatím ve Valmezu neděje.

07:52
    Až teď chtěl tempo hry změnit domácí Fojtík, který projel přes obě modré čáry až do útočné třetiny, kde byl faulován hostujícím Tomášem Sedlákem (2 minuty – hákování).

08:40
    Druhá přesilovka připomíná druhou, zatím si domácí nedokázali vytvořit žádnou pořádnou akci.

09:00
    Ovšem Fojtíkovi došla trpělivost a jedovatou přízemní střelu vyslal na Kůdelu, ten jeho pokus zneškodnil levým betonem.

09:52
    Na konci přesilové hry domácích Bobři vytvořili před Kůdelovou bránou obrovský tlak, hostující hráči se snažili domácím zabránit v zakončení, což se povedlo Jakubovi Řezáčovi, který za jeho počínání v brankovišti, kde zalehl kotouč dostal 2 minuty za zdržování hry. Hosté tedy hrají opět ve čtyřech.

10:20
    Hosté se sice svou nedisciplinovaností dostávají pod tlak, domácí hokejisti toho však nedokážou využít, nedokáží změnit svůj vzorec přesilové hry, který je bohužel pro domácí fanoušky neúčinný.

11:52
    A tím pádem přežili hosté i další oslabení, Jakub Řezáč již je na ledě a hra se tedy opět vyrovnává.

12:13
    Jakub Řezáč je evidentně z trestné lavice nabuzen. Ihned po svém návratu na led vyslal nebezpečnou střelu Plškovi na krátkou tyč. Z té příčiny byl nucen domácí Martiník faulovat (2 minuty – sekání).

12:40
    Přesilová hra Šumperka se zatím moc neliší od té, kterou předvádí Valašské Meziříčí, celkově tento hokej není zatím nabit bojovností, spíše obavami a to z obou stran.

13:02
    Draci ovšem začali ihned po dalším vhazování chrlit oheň, vynikající Plšek jim v tom, ale zabránil, když i bez hokejky dokázal své protihráče vychytat.

13:58
    Hosté nakonec našli svůj rytmus v přesilové hře a celkem zatápí Plškovi, ten je však zatím 100% koncentrovaný.

14:13
    A v této přesilové hře se už nic nestane, Martiník se vrátil na led, hrajeme opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

15:00
    Hostující Sedlák nejdříve zmátl domácí obranu a potom zmátl i sám sebe, když jeho střela mířila mimo tři tyče.

15:50
    O něco podobného se snažil domácí Dvořák, ten se, ale k oklamání sama sebe nedočkal, byl pokryt hostující obranou.

16:40
    Fojtíkovo se snažil nahodit kotouč na zadní mantinel, žádný z domácích hráčů, ale jeho nahození nezachytil a tak šli hosté do protiútoku, ti ovšem nedokázali s kotoučem nic vymyslet. Je to play-off, i takové zápasy holt jsou.

18:00
    Vachutka místo střely z mezikruží, kterou mohl vyslat na Plška se vlastní kličkou sám dostal mimo střelecký úhel, poté ztratil i kotouč.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:19
    Zcela zbytečně teď domácí Dalajka fauloval v útočném pásmu (2 minuty – vysoká hůl).

20:00

Vážení fanoušci, sledujeme zatím vyrovnaný zápas play-off mezi domácím Valašským Meziříčím a hostujícím Šumperkem, oku diváka určitě v utkání chybí nějaká šťáva, krom pár situací, který bylo schopno spočítat na prstech jedné ruky se na ledě nic zajímavého neodehrálo. Zákroky obou brankářů byly vyrovnané Plšek 10, Kůdela 7. Většinou se však jednalo o nahozené střely.

20:01

20:32
    Přechod hostů do útočného pásma zastavil offside, zatím to vypadá, že jsme nevypadli z rytmu první třetiny.

21:01
    Nepřesnými nahrávkami se hosté vyhnali z pásma a hraje se ve středním pásmu.

21:19
    Domácí oslabení taky zatím přežili bez ztráty okvětního lístku a stav je tak stále 0:0.

22:30
    Zajímavá situace, Miroslavovi Varga zlomil hokejku, tak byl rychle střídat, zatímco jeho spoluhráči bojovali o kotouč u mantinelu. Nic zvláštního se nestalo.

22:50
    Následně se ovšem dostali k puků hosté a vystřelili na Plška celkem nebezpečnou střelu, kterou domácí brankář pokryl.

23:24
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!

Z čista-jasna se zablýsklo domácím na lepší časy. Čtvrté lajně domácích se teď vyplatil důraz před hostující bránou, střelu Pořického a Podešvy dokázal Kůdela vyrazit, ovšem pouze za bránu, kde si najel MICHAL HLAVÁČ, který objel hostující bránu a zakončil za ležícího Kůdelu. Asistence: Jakub Pořický, Jan Podešva.

24:45
    A to je asi to, co tomuto zápasu chybělo. Ihned se začalo bojovat na všech frontách a zapomnělo se na opatrnost.

24:55
    A už to začíná, vřelé pozdravy si teď vyměňuje hostující Luboš Adam...

24:55
    ... s domácím Josefem Fojtíkem, oba 2 minuty – hrubost.

25:15
    Hrajeme 4 na 4, v této fázi hry je zatím aktivnější Šumperk, ale asi pouze z toho pohledu, že má puk na holi o něco méně déle než domácí hokejisté.

26:30
    Cink se snažil ohrozit Plškovu bránu, bezvýsledně.

26:45
    Brunec jel situaci 1-1, bezvýsledně, poté se snažil baseballově ještěš zakončit za Kůdelova záda, naštěstí si však za svůj sport vybral hokej, v baseballu by se moc neuživil.

26:55
    Hrajeme 5 na 5, hra má konečně tempo a hráči obou týmů se konečně začínají potit.

26:55
    ... nepadlo tam mockrát slovo konečně?

28:42
    Bobři si teď zahrají přesilovou hru, na 2 minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Jakub Ďurkáč.

29:01
    Hladiš střílel od modré čáry, jeho střelu Kůdela ovšem velmi dobře viděl a neměl s ní sebemenší problémy.

29:30
    Bobři v přesilovkách zatím vymýšlí spíš nic než něco, to je však trápí v podstatě celou sezónu.

30:42
    Hosté v plném počtu, Bobrům přesilovky vážně nejdou.

31:20
    Fischer se snažil vyslat nebezpečnou střelu na Plška, ta šla mimo bránu, na druhé straně poté útočil mladičký Andris, ten zase zbytečně dlouho mířil a vracící se hostující útočník jej stihl před vypuštěním kotouče z jeho hole zastavit.

32:27
    TEĎ teprve začíná pravý zápas playoff, hosté jdou naplno do domácí brány a domácí si to samozřejmě nenechávají líbit. Další pěkný rozhovor si můžete vyslechnout v boxu časoměřičů, jedním z nich je domácí Jakub Pořický, na straně domácích....

32:27
    ... na straně hostů Lukáš Králík. Mezi těmito dvěma to asi bude ještě hodně zajímavé do konce zápasu.

33:00
    Ve hře 4 na 4 se zatím nic zvláštního nestalo, hra najednou pozbývá tempo, snad jej zase nabude.

34:20
    Domácí kapitán – Stanislav Báchor se snažil z voleje zakončit backhandem, ale bezvýsledně.

34:27
    A opět hrajeme pět na pět.

35:14
    Teď přišlo na řadu zakázané uvolnění Draků ze Šumperka.

35:18
    Domácí fanoušci dávají hlasitě najevo svou lítost nad tím, že hostující Jan Fišera nadále neobléká dres jejich týmu.

35:38
    Hlavní rozhodčí ohodnotil herecký výkon Michala Vymazala 2 minutami za nafilmovaný pád, na Českého lva to zatím nevypadá ...

36:08
    Přesilovka domácích, ale vypadá stále stejně...

36:20
    Spíš teď hrozil Šumperk, domácí Plšek je, ale pozorný.

36:50
    Síly na ledě se vyrovnají, alespoň na malou chvíli Kývala vyfasoval za svůj útočný faul 2 minuty za držení.

37:20
    Hraje se v obranném rohu domácích, bez jakéhokoliv ohrožení brány.

37:35
    Z rohu se puk dostal do útočného pásma domácích, Hajda se snažil vyslat na Kůdelu nebezpečnou střelu, jeho záměr se ovšem nepovedl a Kůdela jen mávl lapačkou.

37:38
    Šumperk hraje v plném počtu, a má početní výhodu ...

38:36
    Domácí hráči, ale skvěle blokují sřely Draků, který tak ani neohrozí Plškovu svatyni.

38:50
    Domácí oslabení přežili a hrají v pěti.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    ... ve které Drtil nádherně vystihl Dalajkův pass na Hladiše a zlikvidoval tak šanci domácích.

40:00

Po obdrženém gólu do sítě Draků začala mít hra místy šťávu, a oba týmy začaly dávat najevo, že chtějí tento zápas uhrát na svou stranu. Zápas je zatím vyrovnaný, při hře pět na pět, přesilovky vypadají lépe na holích Šumperských hráčů, čeká nás jistě zajímavá třetí třetina.

40:01

40:11

Omlouvám se, ale neviděl jsem, jak teď domácí vstřelili svůj gól, myslím, že i hosté byli celkem překvapeni. Autorem gólu se nicméně stal PETR DVOŘÁK. Asistence: Stanislav Báchor.

40:31
    Králík s Hajdou teď zkoušeli, jestli si vymění pár pozdravů svými pěstmi, ani jeden k tomu však nenašel odvahu.

41:00
    Kůdela NEUVĚŘITELNĚ vychytal Ondřeje Martiníka, druhou stranou své lapačky dokázal odvrátil teď zcela možně zkázu svého týmu v šestém zápase play-off, opravdu klobou dolů.

42:00
    Martin Kývala netrefil odkrytou prázdnou bránu Kůdely.

42:23
    Poté Drtil odvrátil přihrávku Fojtíka na zcela volného Dalajku. Domácí mají poprvé v tomto zápase navrch.

42:59
    Hru teď zastavil domácí Plšek, vhazuje se po jeho pravici.

43:11
    Mladý šestnáctiletý Andris byl zřejmě faulován jedním z hostujících hráčů. Rozhodčí, ani já jsme však nezaznamenali kým, incident se tedy obejde bez následků.

43:21
    Honza Fišera je oblíbeným terčem meziříčských hráčů, popravdě od něj celou sérii čekám pořádný boxerský zápas, který mi v této sérii chybí.

44:16
    Utkání mezi těmito dvěma týmy si nenechalo ujít ani 12 hráčů vsetínského A-týmu, přišli se pouze pobavit nebo si ohlídnout svého možného soupeře do semifinále play-off?

45:11
    Hostující Sedlák byl odměněn rozhodčím Dědkem osobním 10ti minutovým trestem za nesportovní chování.

45:55
    Domácí si začínají komplikovat utkání, na 2 minuty za krosček byl vyloučen domácí Martiník.

47:02
    Šumperku jdou určitě přesilové hry lépe než domácím Bobrům, ti však mají v bráně neomylného Lukáše Plška, který drží svůj tým.

47:40
    Hra se začíná přitvrzovat a už nabírá snad na 200 % na obrátkách.

47:55
    Martiník na ledě, hrajeme pět na pět.

48:30
    Mladičký Andris výborně nalezl Martiníka na protější tyči, ten byl ovšem z takové přihrávky udivený tak, že nebyl schopen na ní reagovat. Škoda, skvělá práce Tomáše Andrise, který vzhledem k jeho věku předvádí vynikajicí výkony.

49:48
    Draci právě vstřelili branku!

A zápas spěje do dramatického konce! Nedůraz před bránou Plškovou využil TOMÁŠ LANGR, který byl rychlejší i silnější než zbytek hráčů na ledě a dotlačil puk za Plškova záda. Asistence: Lukáš Králík, Pavel Sedláček.

50:45
    Draci najednou ožili a začínají tlačit na domácí bránu, zatím jim v tom brání vynikající Plšek.

51:30
    Kůdela zpacifikoval nebezpečnou střelu Dudka ven z obranného pásma.

51:49
    Vachutka měl příležitost překvapit hostující obranu, místo toho zkusil překvapit Plška, který překvapený nebyl, vhazuje se v útočném pásmu Šumperka.

52:12
    Rozjíždějící se útok hostů zastavil offside.

52:12
    Tak rozhodčí se nakonec domluvili na přihrávce rukou.

52:47
    Řezáčovu střelu zastavila až tyčka Plškovy brány, teď měli domácí velké štěstí, že hosté nevyrovnali.

53:40
    Domácí si sami zadělávají na problémy, když nedokáží vyhodit kotouč z jejich obranné třetiny, je to ohrané, ale opět – VYNIKAJICÍ LUKÁŠ PLŠEK.

54:26

A drama je tady! Opět nedůraz před domácí bránou! Lukáš Plšek se mohl přetrhnout, ale na dorážku VLADIMÍRA CINKA byl krátký. Asistence: Radek Fischer, Daniel Hroch.

54:59
    Zakázané uvolnění Draků a začíná hra vabank z holí meziříčských hráčů ...

55:15
    Přihrávka rukou šumperských hráčů, vhazuje se v pásmu Draků.

55:54

A psychika domácích je na bodu mrazu. Zcela zbytečný gól si teď nechali dát mezi tři tyče. Tak jako by se domácí Brunec baseballem neuživil, tak to neplatí o hostujícím JANU MATĚJKOVI, který švihem za který by se nestyděl ani Jo Di Maggio překonává Plška. Asistence: Michal Vymazal.

57:00
    Valmez se snaží vyrovnat, ale Draci zatím skvěle brání.

57:30
    Hosté nabídli zcela zbytečně domácímu týmu na konci zápasu přesilovou hru. Daniel Hroch zcela a úplně zbytečně fauloval za Plškovou bránou a nabídl tak domácím dvouminutovou přesilovou hru za podražení.

57:59
    Práci má spíše Lukáš Plšek, který nejprve nadvakrát vychytal nájezd hostujícího Matějky a poté musel znovu zasahovat proti stejnému střelci, Lukáš je bezpochyby dnes nejlepším hráčem na ledě.

58:26
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a Bobři jsou v šesti.

59:07

Než byli schopni se, ale dostat do pásma, tak obdrželi gól. téměř přes celé hřiště poslal kotouč hostující TOMÁŠ SEDLÁK. Bez asistence.

59:17
    Bobři to ještě jednou budou zkoušet v šesti. Čas se však krátí ...

59:30
    Šumperk hraje v plném počtu

59:50
    Sezóna Bobrů je u konce, sami hráči to cítí...

Zápas tedy skončil poměrem 2:4 pro hostující tým. Zápas začal nabírat na obrátkách až okolo jeho půlky, do té doby byl k vidění více než nezajímavý hokej. O to více si poté museli vývoj hry užít šumperský fanoušek. Bobři končí svou letošní účast v 2. lize sk. Východ a jistě se těší na další zápasy v následující sezóně 2017/2018. (20:24:01)

Jan Kramář

Branky a nahrávky: 24. Hlaváč (Pořický, Podešva), 41. Dvořák (Báchor) – 50. Langr (Králík, Sedláček), 55. Cink (Fischer, Hroch), 56. Matějka (Vymazal), 60. Sedlák

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Svoboda) – Drtil, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč, Sedlák, Fišera – Vymazal, Matějka (C), Vachutka, Hroch, Cink, Novosad, Sedláček, Králík, Fischer, Ostřanský, Langr

Rozhodčí: Dědek – Axman, Novotný