Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Ottawa – Boston 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 0:1 (po pr.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (kon.)
HC Olomouc
2:6 (0:2, 1:0, 1:4)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 07.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Play-out extraligy • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:11:51)

Karlovy Vary si tak zaslouženě odváží zpět na západ Čech tři body.

Třetí třetinu jasně ovládli Karlovarští, kteří se během jedenácti minut trefili čtyřikrát. Dvoubrankový náskok nejprve vrátil hostům Tomáš Harant, o dvě minuty později přidal další gól David Gríger. Netrvalo dlouho a síť za Falterem se rozvlnila ve třetí třetině potřetí, když za něj gól poslal Jakub Flek. Hanáci pak ještě sice snížili po střele Davida Škůrka, hosté si ale své vítězství pojistili šestou brankou z hole Petra Stloukala.

59:32
    Zápas se dohrává před brankou karlovarského brankáře.

58:51
    Sundher to zkusil z pravé strany, jeho střelu ale Honzík vyrazil do rohu kluziště.

58:05
    Kohouti se drží v útočném pásmu, hosté ale výborně brání.
    56:27 David ŠKŮREK - 2:6
    Zdroj: Hokejka TV

56:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti přesilovou hru rychle využívají a snižují náskok hostů, když tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě DAVID ŠKŮREK. Asistence: Jiří Ondrušek.

56:06
    Karlovarští jdou rovnou do tří. Milan Mikulík (KVA) si odsedí menší trest za sekání. Menší trest za nedovolené bránění si odpyká i David Honzík (KVA). Trest odsedí Milan Davídek.

55:31
    Karlovarští jsou při chuti a dál se drží v útočném pásmu.
    54:39 Petr STLOUKAL - 1:6

54:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Napodruhé to ale PETRU STLOUKALOVI vyšlo. Hostující útočník to nejprve zkusil od pravého mantinelu, Falter ale puk vyrazil. Stloukal se znovu dostal k puku, obkroužil branku a mířil do odkryté brány. Asistence: Martin Rýgl, Milan Davídek.

54:29
    Stloukal z levé strany trefil jen výstroj Faltera.

53:50
    Olomoučtí se drží v útočném pásmu a u hrazení bojují o puk. Šikovnější jsou ale hosté.

53:12
    Macuh se snažil procpat puk do branky u levé tyčky, Honzík ale skulinky včas ucpal.

52:35
    Do útoku se snažil protlačit Herman, u modré čáry ale přišel o puk.

51:48
    Energetici znovu kombinují v útočném pásmu. U modré čáry zkoušel zastavit puk Flek, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

51:00
    Eberle se znovu natahoval po rozehrávce Karlových Varů, puk mu ale proklouzal pod hokejkou.

50:39
    Olomoučtí aktivně napadají rozehrávku Karlových Varů, ke kotouči se ale nemůžou dostat.

49:37
    Karlovarští se znovu nastěhovali před olomouckou branku, přes bránící hráče se ale ke střele nedostali.

49:04
    Hanáci se znovu snaží dostat do útočné třetiny, Karlovy Vary si svůj náskok ale pečlivě hlídají.
    48:01 Jakub FLEK - 1:5

48:01
    Kohouti se snažili dostat puk pryč od své branky, kotouč se ale odrazil k JAKUBU FLEKOVI, který měl z levé strany úplně odkrytou klec, kterou bez problému trefil. Asistence: Ondřej Beránek, Denis Kindl.

47:17
    Eberle prokličkoval do útočného pásma a zkusil to z mezikruží, mířil ale trochu vedle levé tyčky.

47:14
    Flek se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Falterovi ale mířil hodně nad horní tyč olomoucké branky.
    45:51 Dávid GRÍGER - 1:4

45:51
    Energie rychle využívá přesilovou hru a uskakuje Kohoutům o tři branky, když střelu od modré tečoval přesně za Faltera DAVID GRÍGER. Asistence: Vladimír Sičák, Denis Kindl.

45:31
    Jan Eberle (OLO) si ale pomohl nedovoleně, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici za držení protihráče.

45:07
    Bruslařský souboj mezi Rachůnkem a Eberlem vyhrál prvně jmenovaný, Eberle se tak ke střele nedostal.

44:33
    Eberle si znovu razil cestu do útoku, v rohu kluziště ale přišel o puk.
    43:49 Tomáš HARANT - 1:3

43:49
    Chvíli na to si ale hosté berou svůj dvoubrankový náskok zpět, když se z dorážky prosadil TOMÁŠ HARANT. Asistence: Tomáš Rachůnek, David Gríger.

43:37
    Sičák to zkusil z pravé strany, Falter ale puk vyrazil do rohu kluziště.

43:12
    Herman si z levé strany stáhl puk až těsně před Honzíka, mířil ale trochu mimo tři tyče.

42:27
    Do útoku se protáhl Rašner, jeho útočný výlet ale skončil v rohu karlovarské třetiny.

41:57
    Karlovarští znovu nahazují puk do útočného pásma, Falter ale nemusí zasahovat.

41:04
    Olomoučtí vyrazili znovu do útoku, i jim ale dělá velké problémy dostat se ke střele.

40:22
    Karlovarští se v úvodních sekundách třetí třetiny znovu drží před Falterem, přes bránící hráče se ale těžko dostávají ke střele.

40:01

Třetí třetina odstartuje přibližně v 19:37.

Hra se ve druhé třetině vyrovnala, z aktivity, a to především první lajny, ale těžili Kohouti, když po přihrávce Eberleho poslal puk za Honzíka Vilém Burian. Karlovarští se ale v dalších minutách soustředili především na pečlivou obranu, a tak si do kabin odnáší hubený náskok 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Vlach to zkusil tvrdou střelou přes hokejku bránícího hráče z levého kruhu, zlomil ale hokejku.

39:38
    Vachovec to zkoušel z levé strany, dost velkou mezeru, kterou by puk procpal do branky, ale nenašel.

39:03
    Hermanova lajna se na chvíli usadila v útočné třetině, vystřelit na branku se jí ale nepodařilo.

38:33
    Z opačné strany to pak zkoušel Gríger, ani ten si ale na olomouckého brankáře nepřišel.

38:18
    Beránek to zkusil z otočky kousek od pravého kruhu, trefil ale jen chrániče připraveného Faltera.

37:05
    Aktivní Eberle znovu motá hlavy hostujícím hráčům, těžko se ale dostává do výhodné pozice.

36:25
    Hosté šetří čas, který zbývá do konce prostřední části a znovu a znovu posílají puk téměř k Falterovi.

35:50
    Rašner dostal dobrou přihrávku téměř od vlastní branky, přes bránící hráče se mu ale přejít nepodařilo.

35:17
    Energetici opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma a hlídají si těsný náskok.

34:37
    Hanáci se znovu nastěhovali před Honzíka, hosté ale výborně brání, a tak karlovarský brankář nemusí zasahovat.

34:10
    Ondrušek vyhodil puk z vlastního pásma a hnal se za ním. Hosté ale byli v rohu kluziště u puku dřív.

34:01
    Na Faltera se hnali Beránek s Tomášem Dvořákem, prvně jmenovaný ale mířil jen do betonů připraveného brankáře.

33:37
    Karlovarští znovu míří do útoku, ke střele na branku se ale nedostali.

33:00
    U pravé tyčky zkoušel doklepnout puk za Honzíka Fořt, hostující brankář ale puk včas odehrál.
    32:51 Vilém BURIAN - 1:2

32:51
    Nakonec se ale elitní formace Kohoutů přece jen prosazuje, když Eberle našel přesnou přihrávkou zpoza brány VILÉMA BURIANA, který snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jan Eberle.

32:37
    Aktivní Eberle se natahoval po Honzíkově rozehrávce, hostující brankář si ale puk vzít nenechal.

32:05
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, ohrozit branku hostů se jim ale nedaří.

31:33
    Macuh si stáhl puk až na pravý kruh a střílel, jeho pokus ale Honzík dobře viděl a nastavil pravý beton.

31:10
    Laš se po buly před Honzíkem snažil obkroužit skupinku hráčů, až k Honzíkovi se ale nedostal.

30:30
    Hosté se znovu hnali za vyhozeným kotoučem, ten ale doklouzal za poslední čáru, a tak se pro zakázané uvolnění hra stěhuje zpět před Honzíka.

30:28
    Urputnému Eberlemu pak sklepli puk z hole bránící hráči.

29:54
    Hanáci vyhodili puk až téměř k Honzíkovi a usadili se v útočném pásmu.

29:25
    I napodruhé byli šikovnější hosté, kteří hned vyrazili do útoku.

29:03
    Po buly v útočném pásmu se ke kotouči dostal Kindl, toho ale přibrzdili rozhodčí. Buly se bude opakovat.

28:15
    Za vyraženým kotoučem se pak prohnal Laš, vracející se hráči ale byli o krok rychlejší.

28:11
    Tomáš Rachůnek to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, trefil ale jen bránící hráče.

28:00
    Kohouti se budou znovu bránit. Jan Eberle (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

27:40
    Hosté jsou zpátky v útočném pásmu, Hanáci jim ale ve své třetině nenechávají moc prostoru na to, cokoliv vymyslet. Hraje se totiž převážně u mantinelů.

26:37
    Spurný zavezl puk za vlastní branku a poskytl tak svým spoluhráčům dost času na vystřídání.

26:15
    Po přihrávce se před karlovarskou brankou natahoval Vlach, puk se k němu ale přes bránící hráče nedostal.

25:37
    Tahle přesilová hra Hanákům nevychází. Karlovy Vary se opakovaně osvobozují.

25:05
    Kohouti se drží v útočné třetině, puk ale kontrolují hosté.

24:34
    Další přesilovka pro domácí. Michal Vachovec (KVA) si odpyká menší trest za hákování.

24:02
    Tomáš Mikúš teď hodně zamotal hlavu bránícím hráčům. Olomoucký útočník prokličkoval celým útočným pásmem z levé strany pak ale neměl komu nahrát.

23:45
    Domácí znovu vyvezli puk před karlovarskou branku, střela z vrcholu levého kruhu ale mířila hodně mimo tři tyče.

23:26
    Flek chtěl před Falterem ještě dorážet, olomoucký brankář měl ale puk ukrytý ve výstroji.

22:48
    O chvíli později zkusil své štěstí najíždějící Vlach, jeho střelu z mezikruží ale hostující brankář vyrazil.

22:13
    Hanáci jsou zpátky v útočné třetině, Lašovo nahození z pravého kruhu ale trefilo jen betony připraveného Honzíka.

22:00
    Před olomouckou brankou dorážel Tomeček, Falter si ale s jeho pokusy dokázal poradit a přerušil hru.

21:26
    Vachovec se dostal až na hranici pravého kruhu a bekhendem střílel, mířil ale kousek nad horní tyč.

20:50
    Hra se přesunula do středního pásma. Přechod přes modrou čáru teď dělá oběma týmům trochu problém.

20:25
    Aktivní Mikulík to zkusil téměř od modré čáry, mířil ale trochu nad horní tyč Falterovy svatyně.

20:08
    Eberle se protáhl až k pravé tyči Honzíkovy branky, hostující brankář se ale včas přesunul a skulinku ucpal.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

První třetina se povedla lépe hostujícím hráčům, kteří dvěma rychlými góly ve dvanácté minutě po střelách Martina Rýgla a Tomáše Rachůnka uskočili Hanákům do dvoubrankového náskoku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Mataiovo nahození tečoval před brankou Mrázek, puk ale jen zaduněl o zadní mantinel.

18:48
    Na druhé straně zahrozil Tomáš Mikúš, jeho střela sice Honzíkovi ještě vyskočila z lapačky, napodruhé už ale hostující brankář puk zkrotil.

18:20
    Mikulík to zkoušel znovu z těsné blízkosti, mířil ale těsně vedle pravé tyčky.

18:03
    Olomouc znovu nahodila puk do útočného pásma, ohrozit Honzíka ale nedokázala.

17:50
    Rychlý protiútok domácích pak zbrzdil signalizovaný ofsajd.

17:28
    Karlovarští vyvezli puk až za olomouckou branku, k zakončení se ale nedostali.

17:05
    Elitní formace Hanáků se znovu řítila na Honzíkovu branku, Burian ale mířil těsně vedle.

16:37
    Eberle znovu ohrožoval karlovarskou branku, napadající domácí útočník se ale k puku nedostal.

16:10
    Mrázek ot zkusil z vrcholu pravého kruhu, jeho střelu ale Honzík dobře viděl a vyrazil před sebe.

15:38
    Mikulík několikrát dorážel z hranice brankoviště, Falter ale jeho pokus vyrazil holí.

15:20
    Rachůnek se zkusil protáhnout podél levého mantinelu, domácí obránci si na něj ale počkali už ve středním pásmu.

14:27
    Eberle prosprintoval do útočného pásma, poslal puk nalevo najíždějícímu Burianovi, který mu jej před brankou vracel. Olomoucké patnáctce ale puk přeskočil hokejku.

13:48
    Po další komerční přestávce se v útočném pásmu na chvíli usadili Hanáci, Karlovy Vary ale rychle otáčí hru.

13:17
    Energie znovu kombinuje v útočné třetině, Hanáci ale obětavě brání, a tak zatím na Faltera střela neprošla.

12:30
    Hanáci jsou dvěma rychlými brankami trochu zaskočení a jen těžko se dostávají do útočného pásma.
    12:00 Tomáš RACHŮNEK - 0:2

12:00
    Hosté rychle uskakují Kohoutům o dvě branky, když odražený puk poslal k levé tyči TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: David Gríger, Vladimír Sičák.
    11:14 Martin RÝGL - 0:1

11:14
    Denis Kindl našel najíždějícího MARTINA RÝGLA, který střelou po zemi posílá Karlovy Vary do vedení. Asistence: Denis Kindl.

10:37
    Tuominen zkusil své štěstí z mezikruží, trefl ale jen připraveného Faltera.

10:06
    Skuhravý s Kindlem vyrazili do útoku, u levého kruhu jim ale do přihrávky sáhli vracející se domácí.

09:37
    Hosté v přesilové hře kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale dostávají jen zřídka.

09:03
    Tomáš Dvořák si na modré párkrát vyměnil puk s jedním ze svých spoluhráčů, a pak tvrdě střílel. Při jeho pokusu ale zlomil hokejku.

08:26
    Tentokrát se budou bránit domácí. David Škůrek (OLO) před vlastní brankou sekl jednoho z hostů, a tak míří na trestnou lavici.

08:05
    Karlovy Vary zabraly a stále častěji si hledají cestu do útočného pásma, Kohouti si ale v obraně vedou velmi dobře, a tak Falter nemá moc práce.

07:17
    Fořt nahodil puk do útočného pásma, na puk ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

06:48
    Hanáci znovu míří do útoku, hra se ale přesunula především k mantinelům, a tak zatím ani jeden z brankářů nemusí zasahovat.

06:16
    Hanáci sice po komerční přestávce vyhráli vhazování ve vlastním pásmu, Karlovy Vary jim ale přidělaly pořádné starosti.

06:09
    Vachovec znovu pláchl domácím, z těsné blízkosti ale trefil jen Falterovy betony.

05:37
    Domácí se dál drží v útočném pásmu, i jim ale dělá problémy dobrá obrana soupeře.

04:58
    Tomáš Mikúš se zkusil protáhnout do útoku podél hrazení, olomouckého útočníka ale hosté včas zastavili.

04:45
    Staněk to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, orazítkoval ale jen zadní mantinel.

04:01
    Hanáci se ještě chvíli po uplynutí přesilové hry udrželi před Honzíkem, hosté ale výborně brání, a tak Honzík neměl důvod zasahovat.

03:20
    Kanadský útočník Olomouce ještě prokličkoval mezi kruhy a hledal, komu by nahrál, Karlovarští ale přihrávku zblokovali.

03:00
    Rutar od modré vrátil puk Sundherovi, ten ale neměl komu přihrát.

02:05
    Kotala se protáhl až před Honzíka, kterého se pokusil ještě rozhýbat, puk ale nakonec uskočil na opačnou stranu, než si představoval.

01:32
    První přesilovku si zahrají domácí. Petr Stloukal (KVA) si před brankou Olomouce pomohl nedovoleně, a tak je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici za hákování.

01:11
    Vachovec to zkusil z těsné blízkosti, z hranice brankoviště ale puk za Faltera procpat nedokázal.

00:50
    Hosté se procpali před Falterovu branku, ke střele se ale přes bránící hráče nedostali.

00:38
    Sundher s Eberlem aktivně napadali rozehrávku hostů, a puk se dostal na pravou stranu k Burianovi. Tomu ale dorážku zblokovali bránící hráči.

00:08
    Kohouti sice vyhráli úvodní buly, Burianovo nahození ale končí na zakázaném uvolnění.

00:01

HC Olomouc: Falter (Konrád) – Škůrek, Ondrušek (C), Staněk, Rašner, Rutar, Spurný – Burian (A), Sundher, Eberle (A) – Laš, Herman, Fořt – Macuh, R. Vlach, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Kotala – Podlaha.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Tadeáš Dvořák) – Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, Kindl – Flek, Davídek, O. Beránek..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nejproduktivnější hráč: František Skladaný (11+15)
    Nejlepší střelec: Jan Knotek, Petr Strapáč (12 gólů)
    Nejlepší asistent: Martin Vyrůbalík (19 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík (6+19)
    Nejlepší +/-. Jan Jaroměřský (+11)
    Nejtrestanější hráč: Jan Knotek (58 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Branislav Konrád (49 zápasů, 91,41 %)

Olomouc je na tom podstatně lépe. Před Karlovými Vary má náskok jednadvaceti bodů, a pád do baráže jí tedy nehrozí. Kohouti předvedli především v posledních kolech základní části perfektní stíhací jízdu a ještě v posledním utkání sahali po bodech a postupu. Ambiciózní Kometa ale dokázala Hanákům sny o postupu mezi první desítku překazit, a tak Olomouc zůstala těsně před dveřmi předkola. V posledních třech kolech si ale Hanáci připsali tři výhry a devět bodů, když postupně porazili Zlíin 3:0, o kolo později Vítkovice 2:0 a nakonec přetlačili i Kometu 3:2 po samostatných nájezdech. Protože ale na Olomouc zůstal tak trochu Černý Petr, kdy si v play-out drží dostatečný náskok, je zřejmé, že Hanáci využijí následující zápasy především k rozehrání mladých hráčů.

Nejproduktivnější hráč: Václav Skuhravý (15+12)
    Nejlepší střelec: Václav Skuhravý (15 gólů)
    Nejlepší asistent: Maurice Patrick Mullane (14 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Vladimír Sičák (4+10)
    Nejlepší +/-. Milan Davídek (+4)
    Nejtrestanější hráč: Václav Skuhravý (102 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Závorka (29 zápasů; 90,12 %)

Karlovým Varům letošní sezóna znovu nepřála. Energetici se během sezóny krčili střídavě na posledním nebo předposledním místě extraligové tabulky. V posledních kolech předběhli pardubické Dynamo a usadili se na třinácté pozici. Od konce ledna se ale Západočechů držela pořádná smůla, a to rovnou měsíc, kdy nevyhráli ani jednou. V posledních čtyřech kolech ale Karlovarští znovu střídají výhry s prohrami. Nejprve doma přehráli Pardubice (4:1), pak ale podlehli Plzni 2:4. Energie si ale poté vyšlápla na favorizovanou Spartu, kterou porazila 3:1, v dosud posledním utkání se Zlínem ale Ševcům podlehla po nájezdech 2:3.

První kolo play-out, ve kterém se dvoukolově každý s každým setkají Olomouc, Zlín, Pardubice a Karlovy Vary, právě začíná. V prvním kole Kohouti hostí Karlovy Vary, které mají účast v baráži jistou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 33. Burian (Eberle), 57. Škůrek (Ondrušek) – 12. Rýgl (Kindl), 12. T. Rachůnek (Gríger, Sičák), 44. Harant (T. Rachůnek, Gríger), 46. Gríger (Sičák, Kindl), 49. Flek (O. Beránek), 55. Stloukal (Rýgl, Davídek)