San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
6:1 (2:0, 4:0, 0:1) Stav série: 3:2
BK Mladá Boleslav
Neděle 12.03.2017, 15:30 • SD ARÉNA • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Nejlepší hráči utkání

Ivan Huml – František Hrdinka

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy u extraligy! (18:08:21)

Piráti dokonali obrat v sérii a postoupili tak do čtvrtfinále!

Piráti se hned na začátku utkání dostali do vedení, Ivan Huml byl před brankou hodně důrazný a svým bekhendem skóroval. Stejný hráč se prosadil i o šest minut později, to tečoval střelu Lukáše Chalupy těsně před brankou.

Domácí celek dal ve druhé třetině čtyři branky a před poslední částí hry vedli již 6:0! Gólově se ve druhé části prosadili Brett Flemming, Vladimír Růžička, David Kämpf a David Kaše.

Třetí třetina se spíše dohrávala a jedinou branku vstřelil hostující Lukáš Žejdl. Piráti si svůj náskok pohlídali a postoupili dále.

Střely na branku: 30:23

59:36
    A ještě jeden trest. David Kämpf dostává dvě minuty za faul loktem, moc se toho ale dnes nestane.

59:33

59:06
    Dohrávají se poslední minuty této série. Mezitím stojí celá chomutovská aréna a tleská domácím Pirátům, kteří otočili téměř prohranou sérii.

58:44
    A přesilovka je u konce. Tomáš Urban si počínal nedovoleně proti Brettu Flemmingovi a inkasuje další dvouminutový trest.

58:29
    Ani Mladá Boleslav není tak aktivní v přesilovce. Brett Skinner zachytil kotouč a poslal jej až za branku Brandona Maxwella.

58:00
    Jakub Klepiš míchal s pukem tak dlouho, až nepřihrál vůbec přesně. Domácí bránící hráči tak následně puk vyhodili.

57:33
    Následně se bude vylučovat i na straně druhé. Jaroslav Mrázek inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.

57:26

56:58
    Individuálně projel až za branku Michal Vondrka. Ten se následně pokoušel přihrát, ale to se mu nepovedlo. Hosté tak vyhodili a přežili své oslabení.

56:27
    David Kämpf dostal puk mezi kruhy a hned nahrával na levý kruh. Tam ovšem nikdo v bílém nebyl, Mladoboleslavští následně vyhodili.

55:42
    Jan Hanzlík se ujal puku a hned jej poslal až za branku Jána Laca. Piráti tak musejí začít útočnou akci až zpoza branky.

55:26
    Tomáš Hyka následně zbytečně dohrál souboj a putuje na trestnou lavici. Domácí tak čeká druhá přesilová hra v krátkém časovém sledu.

55:04
    Překvapivý puk poslal do brankoviště František Hrdinka. Ján Laco byl lehce zmatený, ale nakonec kotouč betonem přikryl.

54:34

54:20
    Domácí se nikam neženou a v přesilové hře kombinují na vlastní polovině. Toto utkání je dávno rozhodnuté a domácí to vědí.

David Panuška

Branky a nahrávky: 2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 28. V. Růžička, 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička), 37. Kaše (V. Růžička, Kämpf) – 52. Žejdl (Klepiš)

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Tejnor – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko.
    BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Štich, Stříteský, Hrdinka, Hanzlík, Kučný, Bernad, T. Voráček – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Urban, Látal – Pospíšil, Vampola, Pacovský.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Barvíř, Blümel

Diváci: 5250 (vyprodáno)