Martin – Košice 2:3 (po pr.) | Nitra – Poprad 2:1 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 1:2 (po pr.)
Zvolen – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 2:1 (po pr.)
HK Nitra
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HK Poprad
sk Neděle 12.03.2017, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 54. kolo

V poslednej tretine zápasu sa podarilo Nitre udržať si vedenie. Na 2:0 v 44. minúte zvýšil Cope. Domáci sa z gólu dlho netešili, keďže o minútu neskôr okamžite vyrovnal Zagrapan. Zápas sa teda skončil výhrou Nitry 2:1. (19:24:25)

59:40
    Popradčania už hrajú v šestici a ešte sa o niečo pokúšajú.

59:12
    Nitrania sa ocitli v dalšej príležitosti. Marek Slovák vystrelil spomedzi kruhov, no strela letela vedľa.

58:02
    Krištof si spracoval prihrávku medzi kruhmi a mohol strieľať. Puk však poslal vedľa brány.

57:26
    Popradčania sa dostali von z obranného pásma, no nepodarilo sa im založiť úspešnú útočnú akciu.

56:38
    Dindovi už vošiel do pásma Matúš Paločko. Snažil sa rýchlo vrátiť, no Dinda už puk nahadzoval. Hartzell puk zachytil, no aj tak sa pískal ofsajd.

55:36
    Guliajev sa snažil od modrej čiary nahodiť puk na bránu, no veľmi sa mu to nepodarilo. Nitrania zablokovali tento pokus a môžu rozohrať.

54:38
    Mezei si spracoval puk na modrej čiare po dobrej práci Kutálka. Delovka letela na brankára Šúreka, ktorý okamžite rozohral.

53:34
    Štrauch šikovnou krížnou prihrávkou našiel Svitanu, ktorý vystrelil z prvej. Hartzell sa rýchlo presunul a aj so šťastím vyrazil strelu betónom.

52:57
    Tvrdoňovi sa podarilo dostať sa do zakončenia spomedzi kruhov. Puk však letel mimo, Šúrek ho zachytiť nedokázal.

52:10
    Nepríjemný pohľad sa naskytol na Henricha Ručkaya, do ktorého neúmyselne vypálil spoluhráč od modrej. Ručkay ležal niekoľko sekúnd v bolestiach na ľade, ale už sa mu podarilo dostať na striedačku.

52:02
    Mlynarovič vykorčuľoval po pravom krídle. Podarilo sa mu vystreliť, ale nie do priestoru brány.

50:50
    Pred Hartzellom teraz bolo rušno. K dvom zakončeniam z tesnej blízkosti sa dostal Hvila. Delovky to síce boli prudké, ale nedokázal nimi prekonať domáceho brankára.

50:01
    Lichancovi sa pred bránkoviskom ukazoval voľný Zagrapan. Prihrávka však iba prenikla, trafila do korčule nitrianskeho obrancu.