Detroit – NY Rangers 1:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Anaheim – Washington 5:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 17:29)
    Radek Faksa (DAL) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 16:22)
    Aleš Hemský (DAL) (0 + 1, 3 střely, čas na ledě 13:07)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 26

Dallas Stars: 30
    STATISTIKY: Utkání mezi San Jose a Dallasem v pěkné kostce.

Je hotovo. Ve třetí třetině padl jediný gól, který dalo San Jose. Domácí tedy během závěrečných čtyřiceti minut vůbec neinkasovali. Velkou zásluhu na tom má gólman Sharks Aaaron Dell. Celkově se dnes tým z Pacifické divize prezentoval lepším hokejem než jejich soupeř z Dallasu. Od vyrovnání na 1:1 Stars ztráceli nit, přestože často stříleli na klec soka. Dva body do tabulky nicméně bere San Jose a sune se zase o kus blíže ke špičce Západní konference. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké pondělí.

59:22
    Ještě se ale bude vhazovat ve středním pásmu, kde došlo k postavení mimo hru od domácích hráčů.

59:06
    Běží poslední vteřiny základní hrací doby a pravděpodobně také celého zápasu. Body dnes zůstanou v San Jose.

58:28
    Minutu a půl před koncem třetí třetiny kalifornská parta zaváží puk po mantinelech opatrně do útočného pásma. Klingberg se pomalu chystá zpátky na ledovou plochu.

57:52
    Polovina z hostujícího trestu je pryč. San Jose ani v této přesilovce příliš nedominuje a nedaří se mu dlouhodoběji usadit kolem klece Anttiho Niemiho.

57:30
    Joel Ward obdržel pěknou nahrávku na pravý kruh. Jenže se střelou tolik neuspěl, těsně mu ulétla vedle pravé tyčky.

57:04
    Na úvod oslabení se Hvězdy osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Jak se ale dalo čekat, Sharks mají útočné pásmo brzy zpátky na hokejkách.

56:50
    Pravděpodobně poslední vyloučení tohoto zápasu. Za katr je nucen odejít hokejista Dallasu John Klingberg, který se provinil držením soupeře. Využije San Jose dnes také přesilovku?

56:45
    Dlouhá pasáž bez hvizdu rozhodčího, ale teď už Niemi puk drží, navíc se bude vylučovat.

56:08
    Hodně komplikované přihrávky na obou stranách, Sharks se spíše snaží snadno nahazovat kotouče směrem k brance soupeře.

55:24
    Dallasu se čas krátí a už to rozhodně nevypadá, že by se mančaft z Centrální divize pokoušel o dotáhnutí výsledku. Naopak, puk má na hokejce na hattrick čekající Pavelski.

54:35
    Tierney vybídl v přečíslení dva na jednoho Sörensena ke skórování, člen čtvrté formace San Jose ovšem trefil jen připravené betony Anttiho Niemiho.

54:05
    Právě Dell si nyní zahrál s toušem, když jej na dlouhou hokejku rozehrával k pravému mantinelu. Tam na poslední chvíli dokázal dojet některý z jeho spoluhráčů.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 4. Marleau (Couture, Braun), 18. Pavelski (P. Martin, J. Thornton), 23. J. Ward (Couture, P. Martin), 33. Pavelski, 44. Tierney (DeMelo, Sörensen) – 13. Elie (Hemský)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Hansen, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Donskoi, Hertl, J. Ward – Sörensen, Tierney, Haley.
    Dallas Stars: Lehtonen (24. Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn, Spezza, Seguin – D. Shore, Faksa, Sharp – Elie, Eakin, Hemský – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.

Rozhodčí: O'Rourke, Walsh – Cameron, Cherrey

Diváci: 17 442