Barys – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.)
Pondělí 13.03.2017, 14:30 • Kazachstan Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

11.3.17 Magnitogorsk – Astana 5:4 po prodl.
    13.3.17 Astana – Magnitogorsk 3:5

15.3.17 Astana – Magnitogorsk (14:30)

Shrnutí zápasu

Metallurg Magnitogorsk vítězí i potřetí v řadě a v dalším zápase již můžeš ukončit zatím jasnou sérii. Zápas, který měl velký náboj otevřel v 28' Danis Zaripov po rychlém objetí branky a o deset minut později, tudíž v čase 38' přidal Danis Zaripov svou druhou branku, po přesné střele z pravého kruhu. To byl stav 0:2 a druhá třetina byla u konce.

Ve třetí třetině bylo možno vidět dohromady šest branek! Nejprve na začátku třetiny v 41' využil přesilovku Dustin Boyd. Vyloučení se ale nevyhnulo ani domácím a ve 48' využil dělovkou přesilovou hru Sergej Mozjakin. V 54' odplatil Mozkajin laskavost a ve velkém klidu trefil čepel Jana Kováře, který navýšil už na 1:4. O dvě minuty později v 56' dokonal hattrick individuální akcí Danis Zaripov. Astana nepovolila a v 59' a 60' snížil dvěma fantastickými tečemi Danis Boyd, který tak dokončil i svůj hattrick za pouhých devatenáct minut.

Česká a Slovenská stopa v utkání

1. Jan Kovář (MET), 1+2, 5 střel, 16:54
    2. Tomáš Filippi (MET), 0+0, 1 střela, 11:46 (17:04:06)

59:55
    Zakázané uvolnění odpískáno Metallurgu.

59:51
    Shinnimina střelu mezi betony Košečkin vyráží na poslední chvíli!

59:30
    Domácí hrají bez brankáře.
    59:15 Dustin BOYD - 3:5

59:15
    Astana právě vstřelila branku!
    Další využitá přesilovka! V dnešním zápase je to už celkem pátá! Mistr tečí DUSTIN BOYD! Tentokrát St. Pierre z pravé strany útočného pásma úmyslně střílel mezi kruhy, kde měl bezchybně položenou čepel opět Boyd, který upravil trasu puku tentokrát do levého horního rohu Košečkinovy branky! Asistence: Martin St. Pierre a Kevin Dallman.

Zkoumá se video zda byla teč pod úrovní horní tyče.
    58:27 Dustin BOYD - 2:5

58:27
    Domácí využívají přesilovkou a snižují na rozdíl tří branek! Bochenski zamíchal pukem na středu levého kruhu vysokou střelou zápěstím mířil pod horní tyč. DUSTIN BOYD ale vyšperkoval jeho střelu drobnou tečí a kotouč zapadl přesně do pravého horního rohu! Asistence: Brandon Bochenski.

58:07
    Poněkud spekulativní vyloučení Denise Kazionova, který dorážel kotouč vyražený Karlssonem a právě v tom momentu ho Dallman natlačil do vlastního brankáře. Kazionov si jde sednout za nedovolené bránění.

56:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tommi Santala – 2 min., vysoká hůl).
    55:39 Danis ZARIPOV - 1:5

55:39
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí propadli v útočném pásmu ztrátou kotouče, kterého se ujal DANIS ZARIPOV, jenž kompletuje hattrick v dnešním zápase! Přečíslení pod vedením Zaripova mělo individuální spád, když prvně jmenovaný ze středu pravého kruhu zamířil střelou zápěstím ke vzdálenější tyči. Jediný obránce Šalapov ještě tečoval nešťastně kotouč, který propadl po ledě pod pravým betonem Karlssona.
    53:21 Jan KOVÁŘ - 1:4

53:21
    Další využitá přesilovka v dnešním utkání! Mozjakin jako zkušený borec ve velkém klidu sjel, spíše doklouzal bez jakéhokoli pohybu na spodní část levého kruhu
    a nikým nenapadaný našel v brankovšitě na milimetr přesně čepel JANA KOVÁŘE, který upravil trajektorii kotouče přesně do volného místečka Karlssonovy branky. Asistence: Sergej Mozjakin.

52:58
    Barys se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

52:32
    Přesilová hra s čtvrtým pořadovým číslem pro hosty, kteří vyhráli buly a začínají s kombinací v útočném pásmu.

52:15
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., nedovolené bránění).

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 41. Boyd (St. Pierre, Bochenski), 59. Boyd (Bochenski), 60. Boyd (St. Pierre, Dallman) – 28. Zaripov (Bereglazov, Mozjakin), 38. Zaripov (Jan Kovář), 48. Mozjakin (Jan Kovář), 54. Jan Kovář (Mozjakin), 56. Zaripov

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman (A), Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Dawes (C), Boyd, Bochenski – Puškarjov, St. Pierre, Chudjakov – Shinnimin, Trivino, Markelov – R. Starčenko (A), Kučin, Paňukov – Gurkov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Zaripov (A) – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Filippi, Timkin – Dm. Kazionov, Platonov, De. Kazionov.