Vrchlabí – Kobra 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 8:3 (kon.) | Jablonec n/N – Tábor 5:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Klatovy 8:1 (kon.) | SHK Hodonín – Vsetín 2:4 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 4:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:5 (0:0, 3:1, 1:4) Stav série: 0:2
HC RT TORAX Poruba 2011
Úterý 14.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z druhého zápasu semifinále play-off druhé ligy. Za stavu 1:0 pro Porubu se série stěhuje do Šumperka, kde bude tamější celek usilovat o vyrovnávací bod. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

První utkání v této sérii bylo velmi vyrovnané. Poruba se jako první dostala do vedení díky trefě Seidlera. Jenže Šumperk pak třemi góly otočil vývoj zápasu na svou stranu, dvakrát se dokázal prosadit Králík a jednou Vymazal a rázem to bylo 1:3. Svěřenci Tomáše Sršně to však nevzdali a zápas dokázali otočit, v 56. minutě svítil stav na světelné tabuli 4:3 pro RT TORAX a na domácí straně bylo hned veseleji. Vedení jim ovšem dlouho nevydrželo, dvě minuty před závěrečnou sirénou dokázal z přesilové hry vyrovnat Vachutka a utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm se mohla z prvního zisku bodu radovat Poruba, vítězství ji trefil Zachar, který dorážel puk do poloprázdné brány. Konečný stav byl tedy 5:4 po prodloužení.

Draci Šumperk: Kůdela (Zavadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský, Novosad

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler, Flašar – Adamík, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Sztefek, Ballner

Rozhodčí: Fiala, Kašík – Novotný, Axman.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:16
    Seidler se jako první pokoušel o střelu, ta však ztroskotala na šumperském obránci Adamovi.

00:32
    Zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po levici Kůdely.

00:54
    Bail poslal kotouč Davidu Zacharovi, jeho střela pak skončila na bránícím hráči.

01:48
    Drtil dostal nabito na modrou, jeho pokus mířil vedle levé tyče Čecha.

02:13
    Útočnou akci Poruby zastavuje odpískaný ofsajd.

02:38
    Vymazal nahodil kotouč do útočného pásma, tam se jej ale zmocňují hostující hráči, kteří ihned zakládají útočnou akci.

03:09
    Puk se po odrazu od mantinelu dostal na hůl Králíka, který nic nevymýšlel a vyslal ihned střelu, která jen těsně skončila nad hostující svatyní.

03:56
    Tomáš Drtil nepřesně přihrával, rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískat zakázané uvolnění.

04:08
    Hroch poslal přihrávku na Vachutku, ten si s pukem najel až na útočnou modrou odkud také vyslal svou střelu, ta nakonec skončila v lapačce Jakuba Čecha.

04:40
    Šumperská první formace se dostala do slibné šance. Střelu Sedláka vyrazil Čech před sebe, o dorážku se pak následně pokoušel Matějka s Vymazalem, hostující brankář byl však v pozoru a vše dokázal zneškodnit.

04:57
    Odpískán ofsajd Šumperka.

05:15
    Šumperská branka se vychýlila ze svého postavení, rozhodčí tedy přerušují hru a nařizují vhazovaní před Kůdelou.

06:11
    Máme tu první přesilovou hru utkání. Jan Puškár (POR) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

06:16
    Poruba dokázala po buly ihned vyhodit kotouč do bezpečí.

06:50
    Nyní se hra přerušuje, Tomáš Sedlák byl zasažen do obličeje a zůstává ležet na ledě. Rozhodčí však vylučovat nebudou.

07:05
    Fišera pálil z modré, jeho pokus ovšem zastavil Sztefek, který kotouč poté dokázal i vyhodit do bezpečí.

07:15
    Kůdela si v oslabení připisuje zákrok lapačkou proti střele Zachara.

08:05
    Sedlák poslal puk na Novosada, ten pálil ihned bez přípravy. Čech byl připraven a kotouč dokázal vyrazit betony.

08:11

08:38
    Sztefek přihrál puk Slováčkovi, který se v tu chvíli nacházel u pravého kruhu, jeho následná střela pak skončila na hrudi Hynka Kůdely.

08:59
    Jakub Čech musel mít připravenou lapačku proti střele Hrocha, který pálil z prostoru od pravého kruhu.

09:25
    Sedláček se dostal s pukem až do útočného pásma, poté jej poslal před bránu, kde ovšem nebyl nikdo z domácích hráčů.

10:13
    Z ostrého úhlu to zkusil Vymazal, jeho pokus se mezi tři tyče ale nevešel.

10:51
    Hroch poslal kotouč na volného Fischera, ten svou následnou střelou trefil betony Čecha.

11:31
    Hosté ujížděli do šance tři na jednoho, na konci celé akce pak stál Adamík, který trefil rameno Hynka Kůdely.

11:44
    Rozhodčí je nucen přerušit hru, na ledě zůstává ležet Ďurkáč.

12:31
    Jáchym se snažil obejít Adama, domácí obránce byl však pozorný a jeho kličku dokázal vystihnout.

12:46
    Piecha trefuje tyč Kůdelovy brány.
    12:46 Tyč po sřele Piechy

12:55
    Teď dostal Piecha znovu nabito, jeho střela byla tentokrát nepřesná, puk letěl vedle levé tyče.

13:05
    Odpískán ofsajd Draků.

13:19
    Čech má puk ve své lapačce po střele Pavla Sedláčka.

14:20
    Poruba teď chvíli kombinovala v útočném pásmu, domácí tým ji však ke střele nepustil.

14:38
    Fischer to zkoušel z ostrého úhlu, Čech zasahovat nemusel.

14:57
    Marek Slavík (POR) dostává dvě minuty za podražení.

15:27
    Velká šance Šumperka, Sedláček přihrával puk na volného Králíka, ten nedokázal trefit poloprázdnou hostující svatyni.

16:01
    Vymazal poslal kotouč před bránu kde se nacházel Vachutka, tomu na poslední chvíli vypíchl kotouč z hole jeden z hostujících hráčů.

16:20
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Tomáš Drtil (SUM) si jede odsedět dvě minuty za hákování.

16:57
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilová hra.

17:10
    Šumperk se v oslabení dostal do velké šance. Sedláček mohl dávat kotouč do prázdné brány, ovšem nakonec ho ještě poslal na modrou na Ďurkáče, který nedokázal propálit ležícího Čecha.

18:21

18:27
    Z modré to zkoušel Jáchym, jeho střelu dokázal zastavit vlastním tělem Janota.

18:49
    Po buly se dostal kotouč na modrou na Fišeru, jeho dělovka se zastavila až v lapačce hostujícího brankáře.

18:57
    Odpískáno zakázané uvolnění Poruby, hra se stěhuje zpět před Čecha.

19:06
    Králík nejdříve dokázal obrat hosty o kotouč, který poté nabil volnému Sedláčkovi, který se nacházel v prostoru mezi kruhy. Jeho následná dělovka poté jen proletěla těsně vedle pravé tyče Čechovy brány.

20:00

Je za námi úvodní třetina ve které jsme gól neviděli. Obě mužstva si však dokázala vytvořit několik zajímavých šancí, které ovšem vždy skončili na skvěle chytajících brankářích.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:24
    Šumperk hned ze začátku druhé třetiny posílá kotouč na zakázané uvolnění.

20:54
    Vachutka dlouho držel kotouč na své holi až ho o něj nakonec hostující hráči obrali.

21:06
    Vaněk orazítkoval betony Hynka Kůdely.

21:17
    Draci pod tlakem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

21:30
    Králík už se na modré napřahoval ke střele, na poslední chvíli mu však kotouč z hole vypíchl jeden z hostujících hráčů.

21:43
    Tvrdá střela Jáchyma z modré končí na hrudi domácího strážce svatyně.

22:27
    Cink dokázal zachytit přihrávku Puziče na modré, domácí pak ještě chvíli dokázali kombinovat v útočném pásmu, Čech však zasahovat nemusel.

23:42
    Zmatků před hostující bránou teď málem dokázal využít Králík, kterému dokázal přihrát puk Matějka, jeho pokus si však našel místo na betonech Jakuba Čecha.

23:58
    Na druhé straně musel lapačkou zasahovat Kůdela, obě mužstva pak využily přerušení hry ke střídání.

24:44
    Matějka dokázal obrat hosty o kotouč v jejich vlastním pásmu, poté se však nedokázal s Vachutkou domluvit a ze slibné šance toho tak moc nezbylo.

25:11
    Nyní se do velké šance dostal Vachutka, který mohl střílet do poloprázdné klece, jeho pokus pak dokázal Čech vychytat ramenem.

25:41
    Jan Matějka se dopustil zbytečného útočného faulu a hosté si tak zahrají přesilovku. Dvě minuty dostává za podržení.

26:13
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté svou přesilovou hru dokázali rychle využít. David Zachar nabil kotouč JAKUBU PESLAROVI, který svou střelou dokázal umístit přesně k pravé tyči Kůdelovy brány. Asistence: David Zachar.
    26:13 Jakub PESLAR - 0:1

27:06
    Odpískán ofsajd Poruby.

28:06
    Vachutka vyslal dělovku na Čecha, ta se zastavila až na jeho betonech.

28:55
    Vymazal se snažil poslat kotouč na Vachutku, jeho pokus však dokázal vystihnout Petr Seidler. Domácí však nadále zůstávají v útočném pásmu.

28:58
    Střelu tahem z modré vyslal Puzič, jeho střela však postrádala přesnost i razanci.

29:45
    Nebezpečnou střelu z modré teď vyslal Kaluža, Kůdela se po tomto pokusu dokázal jen ohlédnout.

30:22
    Marek Slavík (POR) si jede odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

30:40
    Sedlák pálil z modré jen těsně vedle levé tyče.

30:54
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk vyrovnává stav utkání. Lukáš Králík našel přesnou přihrávkou volného PAVLA SEDLÁČKA, který se svou střelou nemýlil a umístil ji přesně k pravé tyči hostující svatyně. Asistence: Lukáš Králík, Michael Janota.
    30:54 Pavel SEDLÁČEK - 1:1

32:58
    Janota posílal kotouč před bránu, kde se nacházel Daniel Hroch, ten byl však v obležení dvou porubských hráčů a tak se do větší příležitosti nedostal.

34:35
    Jakub Peslar (POR) dostává dvě minuty za sekání.

34:48
    A Šumperk rychle otáčí vývoj utkání na svou stranu. Střelu Michaela Janoty dokázal před bránou přesně k levé tyči usměrnit PAVEL SEDLÁČEK. Asistence: Michael Janota, Tomáš Sedlák.
    34:48 Pavel SEDLÁČEK - 2:1

37:31
    V obrovské šanci se nyní ocitl Vladimír Cink, který stál úplně sám před Čechem, ten jeho střelu i několik následných dorážek dokázal pochytat.

37:39
    A Šumperk své vedení může navýšit. Marek Kaluža (POR) mimo hru poslal k ledu Vachutku za což bude vyloučen. Dvě minuty dostává za krosček.

37:51
    Poruba vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

38:51
    Zachar jel v oslabení sám na Kůdelu, před bránou však nesmyslně volil rychlou otočku a v tom se stihl vrátit Sedlák. Poté už jen lehkou střelou prověřil betony domácího brankáře.

39:26
    Draci se před druhou sirénou dostávají do dvougólového trháku. Třetí přesilovou hru v dnešním zápase dokázal zužitkovat JAN MATĚJKA, který kotouč umístil přesně pod betony Jakuba Čecha. Asistence: Michal Vymazal, Daniel Hroch.
    39:26 Jan MATĚJKA - 3:1

40:00

Ve druhé třetině se do vedení dokázala dostat Poruba zásluhou Jakuba Peslara. Poté už však padaly branky jen do hostující brány. Dvěma góly se dnes v zápase pyšní Pavel Sedláček, třetí branku pak vsítil půl minuty před druhou sirénou Jan Matějka. Všechny branky domácího mužstva padly z přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:14
    Hned v úvodu třetí třetiny se píská ofsajd Šumperka.

40:34
    Kůdela si připisuje první zákrok ve třetí třetině, střelu Kaluži ukryl do své lapačky.

41:06
    Puškár si s pukem nabruslil mezi kruhy, jeho následná střela skončila v lapačce Kůdely, ten dnes svůj tým drží skvělými zákroky.

41:24

41:51
    Ballnerova střela z levého kruhu byla velmi nepřesná.

42:02
    Lehkou střelu tahem z modré vyslal Sedlák, Čech ukryl puk s klidem do své lapačky.

42:26
    Poruba snižuje stav utkání na rozdíl jediné branky. Tvrdá střela Slováčka se odrazila od tyče přímo do brusle MARTINA PIECHY a ten si tak s velkým štěstím připisuje gól. Asistence: Ondřej Slováček.
    42:26 Martin PIECHA - 3:2

42:59
    Poruba se však ze snížení moc dlouho neradovala. Třetí domácí útočná formace dokázala Drakům navrátit vedení o dvě branky. VLADIMÍR CINK, svou střelou z prostoru mezi kruhy trefuje levý růžek Čechovy brány. Asistence: Daniel Hroch, Radek Fischer.
    42:59 Vladimír CINK - 4:2

44:38
    Poruba si zahraje přesilovou hru. Michael Janota (SUM) dostává dvě minuty za podražení.

44:45
    Dreslerova střela z modré proletěla kolem levé tyče Kůdelovy brány.

45:10
    Piechovi utekl kotouč z hole, Ďurkáč měl tak lehkou práci s vyhození kotouče.

45:40
    Na ledě zůstává po souboji u mantinelu ležet Slováček, rozhodčí přerušuje hru.

46:23
    Hráči svádí boj o puk u mantinelu za domácí bránou.

46:30
    Rozhodčí však nakonec hru přerušují a nařizují vhazování po levici Kůdely.

46:41

47:12
    Zakázané uvolnění Šumperka.

47:32
    Bekhendem pálil Puškár, Kůdela vytěsnil kotouč betony.

47:41
    Nyní orazítkoval Kůdelovy betony Slavík, který pálil z prostoru od pravého kruhu.

48:46
    Šumperk byl teď pod tlakem a tak Tomáš Drtil raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

48:57
    Jakub Ďurkáč (SUM) si jede odsedět dvě minuty za sekání. Poruba tak má možnost snížit stav utkání.

49:06
    Z modré pálil Dresler, Kůdela měl však dobrý výhled a puk schoval do své lapačky.

50:01
    Sedlák skvělým obraným zákrokem dokázal obrat hosty o kotouč, který pak z obraného pásma dokázal do bezpečí dostat Vachutka. Domácí tým rychle střídá.

50:33
    Kafka nabil puk Peslarovi, jeho dělovka končí nad domácí bránou.

50:45
    Odražený puk skončil v lapačce Kůdely, ten tak uklidňuje hru před svou bránou.

51:10
    Zachar se objevil sám před Kůdelou, ve velké šanci mu však kotouč sjel z hole.

51:31
    Do Slavíkové střely se položil Králík, ten se teď těžce zvedá z ledu, hra však pokračuje.

51:34

52:11
    Odpískáno zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po levici Kůdely.

52:18
    Z ničeho nic se Poruba dostává do kontaktu. Hynek Kůdela vůbec nevěděl kde se na ledě nachází kotouč, čehož dokázal nejlépe využít MICHAL SZTEFEK, který jej dokázal poslal přesně k levé tyči. Asistence: Martin Piecha.
    52:18 Michal SZTEFEK - 4:3

52:40
    Zdenek Novosad (SUM) dostává dvě minuty za podražení.

53:15
    Šumperk je pod velkým tlakem, Kůdela však stále drží těsný náskok Draků.

54:01
    Krásný semafor lapačkou teď Kůdela vystavil proti střele jednoho z hostů.

54:06
    Slavíkova střela skončila pod betony Kůdely..

54:40

54:40
    Marek Slavík (POR) dostává dvě minuty za sekání.

55:10
    Šumperk kombinuj v obraném pásmu Poruby...

55:35
    Ke střele se dostal Vachutka, kterou dokázal Čech vyrazit před sebe.

56:04
    Poruba v oslabení vyrovnává stav utkání. Chybu v obraně dokázal zužitkovat Slováček s MICHALEM SZTEFKEM, přičemž druhý jmenovaný posílal kotouč už do odkryté brány. Asistence: Ondřej Slováček.
    56:04 Michal SZTEFEK - 4:4

57:15
    Hrochovu střelu zastavil první bránící hráč.

57:45
    Ze středního pásma do zkusil Bail, jeho pokus vytěsnil Kůdela vyrážečkou.

58:18
    Tohle bude těžká chvíle pro Šumperk. Tomáš Drtil dostává dvě minuty za sevření puku rukou.

58:45
    Slováček nepřesně přihrál na modrou a Poruba tak musí opustit útočné pásmo.

59:11
    Další nepřesná rozehrávka na modrou z řad hostů, ti znovu přicházejí o útočné pásmo.

59:31
    Ďurkáč vyhazuje kotouč do bezpečí, obě mužstva střídají.

59:45
    Tohle je pro Šumperk hodně tvrdá rána. Velmi sporné vyloučení na domácí straně dokázali hosté využít patnáct vteřin před závěrečnou sirénou. Zmatků před bránou dokázal nejlépe využít DOMINIK KAFKA, který dostává Porubu do velké euforie. Asistence: Jakub Peslar, David Zachar.
    59:45 Dominik KAFKA - 4:5

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

Dnešní zápas je u konce. Poruba ve třetí třetině dokázala čtyřmi góly otočit stav utkání a v této sérii tak už vede 2:0.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji vám krásný zbytek večera. (20:26:40)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 31. Sedláček (Králík, Janota), 35. Sedláček (Janota, Sedlák), 40. Matějka (Vymazal, Hroch), 43. Cink (Hroch, Fischer) – 27. Peslar (Zachar), 43. Piecha (Slováček), 53. Sztefek (Piecha), 57. Sztefek (Slováček), 60. Kafka (Peslar, Zachar)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Zavadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský, Novosad

Rozhodčí: Fiala, Kašík – Novotný, Axman