Washington – Minnesota 4:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Montreal – Chicago 2:4 (kon.)
Ottawa – Tampa 1:2 (po pr.) | Florida – Toronto 7:2 (kon.) | Edmonton – Dallas 7:1 (kon.)
Los Angeles – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Buffalo 4:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Škoda Plzeň
Středa 15.03.2017, 18:20 • Home Credit Arena Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Je to tu! čtvrtfinále play-off odstartuje už ve středu v 18:20 také v liberecké Home Credit Areně! Bílí Tygři Liberec změří síly s HC Škoda Plzeň.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána nezačali obhajobu titulu zrovna ideálně. Z prvních jedenácti utkání vyhráli totiž pouze čtyřikrát a ve jednu chvíli se dokonce nacházeli až na jedenácté pozici v tabulce. Poté ale přišel zlom! Jako poslední dokázali Tygry porazit hráči Litvínova dne 14. října. Od té doby šlo liberecké mužstvo od vítězství k vítězství. Jejich série zápasů bez prohry skončila až na konci listopadu, paradoxně opět s Litvínovem.

Severočeši v tomto období vyhráli dvanáct utkání za sebou, čímž mimo jiné překonali klubový rekord z minulé sezóny. Během této série se navíc vyznamenalo brankářské duo Ján Lašák – Roman Will. Oba maskovaní muži totiž pustili za svá záda dohromady pouhých osm branek. Díky dvanácti zápasům bez porážky se tak Liberečtí dotáhli na čelo tabulky a nastal boj o první místo.

Jako první odpadla brněnská Kometa a rázem už to bylo jen mezi Libercem a Třincem. Tygrům se nakonec povedlo Ocelářům odskočit, a to hlavně díky vítězné šňůře v druhé polovině ledna. Jejich náskok nakonec činil pohodlných devět bodů. Drama to nakonec bylo až do téměř úplného konce. Severočeši totiž zažili v závěru základní části nepříjemné období, kdy prohráli dvakrát za sebou a Třinec už jim dýchal na záda. Jedním vybojovaným bodem za prohru po nájezdech ale šelmy v 51. kole obhajobu Prezidentského poháru nakonec potvrdily.

Minulou sezónu patřila Plzeň k aspirantům na titul a jen těsně nedokázala proklouznout do finále, když jí v semifinále vyřadila pražská Sparta. I letos měli Indiáni jistě vysoké cíle, nakonec je ale do play-off čekala dlouhá a trnitá cesta.

Západočeši nezačali nový ročník vůbec dobře. V prvních čtrnácti zápasech získali pouhých devět bodů a ocitli se dokonce na samém chvostu extraligové tabulky. Jenže poté se Indiáni rozhodli pro změnu trenéra a mužstvo se pomalu, ale jistě začalo škrábat ze dna. Plzeňští se nakonec vydrápali až na pozici zajišťují předkolo play-off, do posledního zápasu ho však stále neměli jisté. K postupu jim stačilo v posledním kole bodovat na Spartě, což se jim nakonec povedlo.

Do předkola vstupovala Škodovka z deváté pozice. Obě první dvě utkání na ledě Vítkovic smolně prohrála a byla na pokraji vyřazení. V tu chvíli svěřencům trenéra Martina Straky už téměř nikdo nevěřil. Plzni se však povedl velkolepý obrat, když vyhrála oba následné domácí zápasy a vynutila si rozhodující střetnutí. V něm rozhodovalo prodloužení, které po velkém a nelítostném boji rozhodl David Stach, jenž poslal své mužstvo do čtvrtfinále.

Vzájemná bilance

Poprvé se tuto sezónu hráči z města pod Ještědem s Plzní střetli v rámci dohrávky prvního kola na konci září. V nejvyrovnanějším letošním utkání těchto soupeřů se radovali z domácí výhry Liberečtí, kteří vybojovali těsné vítězství 2:1. V druhém zápase, jenž se uskutečnil na západě Čech, už Tygři dominovali. Indiánům nepovolil ani jednu branku a sami jich nastříleli pět.

Škodovka však pětigólový příděl Liberci oplatila, když opět před svými fanoušky dokázala ve druhé třetině vsítit čtyři branky během pěti minut a Severočeši už poté marně její náskok dotahovali. Z posledního vzájemného utkání fanouškům utkvěl především stylový návrat Radima Šimka do sestavy. Liberecký obránce si připsal gól a jednu asistenci, čímž se výrazně podílel na výhře svého celku 3:1.

Kdo se bude v prvním čtvrtfinále radovat? To se dozvíme ve středu od 18:20!

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Vantuch – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Svačina.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – T. Svoboda, Kratěna (C), Lev – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Schleiss, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Koreis, Kodýtek.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Bláha, Polonyi.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Rozbruslení je za námi, v Home Credit Areně se již vše připravuje ke startu zápasu.

Předzápasová show již začíná.

Oba celky jsou na ledě! Brzy budeme moci začít!

00:01

00:14
    Tygři okamžitě vyrážejí kupředu.

00:32
    Plzeňští se však ubránili a rozehrávají.

00:52
    Útočné snažení Indiánů překazil ofsajd.

01:25
    Tygrům se opět nepodařilo udržet pásmo a budou muset zaútočit znovu.

02:13
    Pokud se nemýlím, zaím jsme neviděli jedinou střelu. Hraje se převážně ve středním pásmu.

02:45
    Následuje liberecký ofsajd.

02:54
    Lvova jedovatá rána vyzkoušela pozornost brankáře Lašáka, v tomto souboji však měl navrch Tygr v domácí brance.

03:04
    Kotouč nyní skončil mezi fotografy, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

04:07
    To byla šance! Po Valského pokusu se puk odrazil před branku, kde po skrumáži střílel Lukáš Krenželok, ale Machovský vleže jeho bekhendový pokus vyrazil do bezpečí!

04:12
    Uvidíme první přesilovou hru. Lukáš Pulpán (PLZ) dostává dvě minuty za podražení.

04:29
    Liberecký přechod do útoku překazil ofsajd.

04:36
    Svačinovo nahození od modré zlikvidoval brankář Indiánů.

04:40
    Další Svačinův pokus možná ještě lehce tečoval Valský a Machovský měl plné ruce práce, aby puk vyrazil do rohu.

05:08
    Svačina nyní pálil z úhlu prakticky do prázdné branky, místo toho ovšem pálil ke vzdálenější tyči a trefil brankáře Machovského! Následně kotouč skákal brankovištěm, nikdo z Tygrů však neposunul puk do klece!

05:59
    Plzeň opět vyhazuje a šetří čas.

06:12

06:40
    Po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra vykázána do středního pásma. Následuje komerční přestávka.

06:59
    Dernerovu střelu zastavila plzeňská obrana.

07:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to byla paráda! Už se zdálo, že se kotouč dostal z předbrankového prostoru a směřuje do rohu, zde si ho však našel BRANKO RADIVOJEVIČ a vymetl pavučiny v rohu hostující branky!
    Asistence: Dominik Lakaoš.
    07:42 Branko RADIVOJEVIČ - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

08:17
    Tomáš Svoboda mohl rychle vyrovnat. Tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Lašák však vyrážečkou nasměroval puk do rohu.

08:32
    Protiútok Tygrů zastavilo postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:19
    Liberečtí vybojovali puk v útočném pásmu a útočí.

09:29
    Valského pokus skončil pouze v boční síti.

09:57
    Šimkova střílená přihrávka našla v dobré pozici Vantucha, ten však kotouč netrefil!

10:53
    Jánošík vyrazil kupředu a snažil se přihrát před branku, to mu ovšem nevyšlo.
    Novým rekordmanem v počtu startů v TELH je plzeňský Petr Kadlec. Dnes nastoupil ke svému 1 210. utkání.

11:22
    Tvrdou ránu Jaroslava Vlacha zastavil beton brankáře Machovského.

11:33
    Tentokrát trefil Vlach Machovského lapačku, hra je přerušena.

11:37
    Šimkovi střela nesedla a sotva se došourala do brankoviště. Machovský puk skryl do lapačky.

11:44
    A je to již o dvě branky! JAKUB VALSKÝ si u vzdálenější tyče počkal na přihrávku od Vladimíra Svačiny a pohotově doklepl kotouč do sítě!
    Asistence: Vladimír Svačina a Lukáš Vantuch.
    11:44 Jakub VALSKÝ - 2:0

12:27
    Plzeňští se snaží přejet do útočného pásma, ovšem marně.

12:55
    Na druhé straně jedovatě pálil Derner, ale Machovský si připsal přesný zásah.

13:15
    Martin Ševc střílel zcela sám z pravého kruhu a cestu měl absolutně volnou, jeho dělovka ale skončila nad brankou!

14:01
    Lukáši Vantuchovi ujel kotouč a akce končí ofsajdem.

14:46
    Sledujeme klidnější fázi hry, ani jeden tým se teď chvíli nedokázal dostat do útočného pásma.

15:11
    Stránského pokus od modré skončil mimo branku.

15:32
    Pro zajímavost, Tygři zatím v této třetině přestříleli soupeře 14:3.

15:57
    Schleissova dělovka byla dobře skrytá houfem stínících hráčů, nicméně Lašák i tak kotouč vyrazil.

17:01
    Po asi minutové skrumáži v rohu kluziště je kotouč konečně ve hře a můžeme pokračovat.

17:45
    Tygři se snažili zaútočit, Valský se však k puku v útočném pásmu neprodral.

18:31
    Znovu přišli Tygři v pásmu hostujícího celku o kotouč a Machovský tak dalšímu pokusu nečelil.

18:53
    Kotouč byl tečován mimo kluziště a hra je přerušena.

19:11
    Liberečtí nepřesně rozehráli, hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Lašáka.

19:41
    Těsně před koncem třetiny mohli hosté snížit! Ondřej Kratěna si sjížděl zprava před branku a nikým nehlídán se dostal až k Lašákovi. Snažil se ho objet, Lašák mu však kotouč vypíchl. K volnému puku se tlačili další hráči v modrém, Tygři však nakonec včas kotouč odklidili do bezpečí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina čtvrtfinálové série mezi Tygry a Plzní. Liberečtí měli po většinu času mnohem více ze hry a zaslouženě se ujali dvoubrankového vedení. V závěru sice zahrozila také Plzeň, Kratěna však Lašáka nepřekonal a do druhé třetiny tak vstoupíme za stavu 2:0 pro Liberec. Druhé dějství začne přibližně v 19:15.

Střely na branku:
    Liberec – Plzeň 16:6

Hráči jsou zpět na ledové ploše, brzy budeme moci začít!

20:01

20:27
    Liberečtí hned zkraje vyhazují na zakázané uvolnění.

21:04
    Obrovská šance! Indrák se dostal před brankáře a Lašáka propálil, kotouč však proskákal těsně kolem pravé tyče mimo branku!

21:49
    Valského nahození vykopl Machovský do bezpečí.

22:15
    Nyní už Valský pálil mnohem nebezpečněji z mezikruží ovšem těsně minul!

22:31
    Rukou, maskou i betonem si Machovský poradil s pokusy domácích a přerušil hru!

23:13
    Lehké nahození doskákalo k plzeňskému brankáři, který znovu přerušuje hru.

23:50
    Další útočné snažení Tygrů zastavila poctivá defenziva Plzně.

24:29
    Pulpánův pokus skončil pouze v rohu kluziště,

25:16
    Tygři se provinili ofsajdem, jejich útok je znovu přerušen.

25:59
    Bartovič ujížděl sám na brankáře, jeho bekhendovou kličku ale Machovský vystihl!

26:33
    Tygři přidali na obrátkách a jsou na ledě aktivnějším celkem.

26:52
    Lakatoše však zastavil ofsajd a následuje komerční přestávka.

27:27
    Branko Radivojevič si sjížděl do dobré pozice, kotouč mu ale v nesprávný moment sjel z hole.

28:07
    Svačinovo nahození skončilo až v rohu kluziště.

28:54
    Po delší době vyrazila do útoku Plzeň, nicméně byla z toho pouze neškodná přihrávka skrz brankoviště.

29:23
    Za sekání putuje na trestnou lavici Adam Jánošík (LIB) a je tu první plzeňská přesilovka.

29:48
    Tygři však rychle vyhazují do bezpečí.

30:12
    Hosté si zatím s důslednou defenzivou nevědí rady.

30:33
    Kadlecova střela vyprášila beton Jána Lašáka, Liberec opět vyhazuje.

31:23
    Liberečtí hrají v plném počtu.

31:59
    Už už to vypadalo, že se Lakatoš prosmýkne hostující obranou, nakonec však do útočného pásma neprošel.

32:30
    A následuje další přesilovka pro Plzeň. Lukáš Derner (LIB) dostává dvě minuty za faul kolenem.
    SJEDNEJTE SI POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD SRÁŽKY SE ZVĚŘÍ U GENERALI

32:47
    Místo toho ale vyrazili kupředu Liberečtí, kteří šetří čas.

33:26
    Vitásek znovu vyrazil do protiútoku a střelou vyzkoušel pozornost Machovského. Bude se vhazovat v plzeňském pásmu.

33:49
    Po Pulpánově střele a Lašákově zákroku se ještě snažili hráči v modrém dorazit kotouč do branky, ovšem opět marně.

34:21
    Valský opět pošetřil několik sekund.

34:30
    Liberec hraje v plném počtu.

35:07
    Bulíř se tlačil k volnému puku před Machovským, nakonec však pálil těsně vedle!

35:15
    Radivojevič z mezikruží jen těsně minul svou střelou bez přípravy plzeňskou branku!

35:28
    Zakázané uvolnění Plzně.
    V Třinci už skončilo první čtvrtfinále v sérii mezi Třincem a Chomutovem. Piráti pokračují tažením po otočení série v předkole a vedou 1:0 na zápasy.

36:46
    Liberečtí obléhají pásmo hostí, ovšem bez zakončení.

37:13
    Ševc vystřelil, ale minul hostující branku.

37:34
    Po delší době doputoval puk k Lašákovi, ten přerušuje hru.

38:08
    Kadlecova dělovka od modré skončila v Lašákově lapačce.

38:23
    A pozor! Teď po pokusu jednoho z hostujících hráčů prošel puk mezi betony brankáře, ovšem obrana zasáhla za něj a kotouč nepřešel brankovou čáru!

39:14
    Na druhé straně pálil Stránský pouze do rukavice Matěje Machovského.

39:21
    Peter Frühauf (PLZ) míří na trestnou lavici za podražení, je tu přesilovka pro Liberec.

39:27
    Šimkova rána prolétla nad břevnem plzeňské branky.

39:46
    Radivojevičův pokus bez potíží zachytil hostující brankář.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po menší roztržce hráči míří do kabin, nejspíš se bude ještě před startem třetí třetiny vylučovat. Nyní už však každopádně probíhá přestávka. Ve druhém dějství jsme viděli celou řadu velkých šancí, nicméně ani jedna skóre nepozměnila. Jak výsledkem zahýbá třetí třetina? To se dozvíme přibližně od 20:07.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
    Liberec – Plzeň 12:11 (28:17)

Hráči jsou zpět na ledě a občerstvení diváci se rovněž vracejí na svá místa. Můžeme tedy pokračovat ve hře.

40:01

40:25
    Šimkova rána od modré skončila těsně vedle pravé tyče.

40:53
    Bartovič si sjel před branku a vypálil bekhendem, Machovský si připsal další zákrok.

41:13
    Hra je znovu přerušena, z liberecké přesilovky zbývá pouze sedm sekund.

41:20
    Plzeň hraje v plném počtu.

42:07
    Puk se zasekl v klubku hráčů za plzeňskou brankou, ale hra se nebude přerušovat.

42:13
    Po tvrdém ataku zůstal na ledě ležet Petr Kadlec. Jaroslav Vlach (LIB) proto dostává dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku a k tomu deset minut osobní trest navrch.

42:26
    Ve velmi dobré pozici se zjevil Tomáš Svoboda, ovšem Lašák si s jeho pokusem zblízka poradil.

42:45
    Kratěna po přesné přihrávce pálil v podstatě do odkryté klece, puk mu ale nesedl a kotouč tak pouze pomalu doskákal k brance.

42:57
    Lašák si nadvakrát připsal další zákrok a propukla šarvátka v libereckém brankovišti.

42:57
    Martin Ševc (LIB) a Tomáš Svoboda (PLZ) po ní míří na dvě plus dvě minuty na trestnou lavici.
    SJEDNEJTE SI ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ U GENERALI

43:42
    S vyloučeními se roztrhl pytel. Miroslav Indrák (PLZ) dostává dvouminutový trest za sekání.

44:13
    Domácí hrají v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

44:41
    Plzeňští však vyhazují.

45:12
    Radivojevičův zblokovaný pokus k brance nedoputoval.

45:34
    Hosté znovu vyhazují až k Lašákovi.

45:42
    A oba celky jsou v plném počtu.

45:51
    Ovšem ne nadlouho! Jakub Valský (LIB) inkasuje dvě minuty za sekání.

46:16
    Vantuch vyvezl kotouč do bezpečí a zakončil, Machovský však jeho ránu vyrazil.

46:58
    Teď už se možná několik plzeňských fanoušků radovalo, když Stach trefil boční sít, na gól si však hosté budou muset počkat.

47:11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je zaděláno na drama. DAVID STACH tentokrát odražený puk nasměroval přesně do liberecké branky a snižuje na rozdíl jediné branky!
    Asistence: Petr Kadlec a Jakub Lev.
    47:11 David STACH - 2:1

48:06
    Liberečtí hned vyrážejí kupředu, brzdí je však nepřesnost.

48:25
    Nyní se Tygři provinili ofsajdem a následuje komerční přestávka.

48:32
    Stach se znovu dostal do obrovské šance a z pravé strany se snažil obstřelit Lašáka, ten však zlikvidoval jak první pokus, tak dorážku!

48:59
    Valského střela z otočky brankáře nepřekvapila.

49:51
    Nyní se ovšem libereckému týmu nedaří proklouznout do útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 7 419 diváků.

50:39
    Nyní již domácí obléhají plzeňské pásmo, kotouč je za brankou.

50:57
    A nyní i v brance! Po Radivojevičově střele od modré se kotouč odrazil zpět do brankoviště, kde ho MICHAL BULÍŘ pohotově uklidil do sítě.
    Asistence: Branko Radivojevič a Martin Ševc.
    50:57 Michal BULÍŘ - 3:1

52:09
    Třetí gól Tygry povzbudil a domácí jsou znovu aktivnější.

52:53
    Vitásek však pouze promáchl kotouč snášející se do pásma Liberce a Stach se dostal k další střele. Lašák však nemusel zasahovat, plzeňský forvard znovu rozvlnil pouze boční síť.

53:48
    Lukáš Pulpán (PLZ) sekl Radima Šimka a dvě minuty si posedí na trestné lavici. Následuje komerční přestávka.

53:55
    Kotouč je v ochranné síti, hra je přerušena.

54:11
    Na ledě se přiostřuje, viděli jsme další menší roztržku a Lakatoš dokonce vybízel Lva k bitce. Ten ale odmítl a celá situace se obejde bez vyloučení.

54:45
    Krenželok trefil povedenou ranou pouze clonícího Jelínka.

55:30
    Nyní již hosté vyhazují.

55:48

56:29
    Kadlecovo nahození bylo tečováno těsně před brankou, ovšem nakonec zůstala liberecká svatyně bez ohrožení.

57:08
    Nyní si s Kadlecovým pokusem poradil Ján Lašák.

Oddechový čas pro hosty.

57:08
    Hosté hrají v šesti!

57:27
    Bude se vhazovat ve středním pásmu, Machovský je zpět v brance.

58:06
    Až nyní se hosté zmocnili puku.

58:20
    Liberečtí ale vracejí hru před Machovského a ten nemůže vyjet.

59:03
    Liberečtí znovu drží Indiány v jejich vlastním pásmu.

59:37
    Plzeň se stále nedostala z vlastního pásma!

A na výsledku se už nic nezmění! Liberečtí tak vítězí nad Plzní 3:1 a ujímají se vedení v sérii. Už zítra ale bude čtvrtfinále pokračovat druhými zápasy. Bude zajímavé sledovat, jak se projev obou mužstev promění.

Nejlepší hráči utkání:
    Branko Radivojevič (LIB) a Petr Kadlec (PLZ)

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u zítřejšího čtvrtfinálového duelu. (20:49:46)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Lakatoš), 12. Valský (Svačina, Vantuch), 51. Bulíř (Radivojevič, Ševc) – 48. Stach (P. Kadlec, Lev)

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Bláha, Polonyi

Diváci: 7 419