Pardubice – Znojmo 0:1 (kon.) | Opava – Ostrava 0:1 (kon.) | Prostějov – Frýdek-Místek 1:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:0 (kon.) | Vlašim – Ústí n. L. 1:1 (kon.)
konec
MFK Vítkovice
0:0 (0:0)
FK Fotbal Třinec
Sobota 18.03.2017, 15:00 • Městský stadion Vítkovice, Ostrava • Fortuna národní liga • 19. kolo
Předzápasové kurzy: 2.2 3.45 2.82
   
  81
  Naposledy střídají také fotbalisté Třince. Na hřiště míří zkušený Petr Joukl, opačný směr nabral Matej Ižvolt.
   
  80
  Tak to byla stoprocentní šance hostů! Stanislav Vávra si skvěle zaběhl za obranu Vítkovic, trochu zprava šel sám na Květona, avšak svou šanci zahodil střelou do domácího brankáře.
   
  79
  Trenér West sáhl k poslednímu střídání. Závěr zápasu odehraje Vojtěch Gebert, který nahradil Václava Juřenu.
   
  73
  Třinec podruhé střídá. Odpracováno má Michal Stříž, který uvolnil místo Jiřímu Janoščínovi.
   
  64
  Také hosté se pokoušejí častěji ohrožovat soupeřovu bránu. Jedovatou křížnou střelu z pětadvaceti metrů teď vyslal Ižvolt, ale míč šel pár decimetrů vedle vzdálenější tyče.
   
  61
  Domácí celek si po delší době vypracoval možnost rohového kopu. Ten byl odvrácen, ale následné vhazování pak proskákalo až k Vladimíru Mišinskému. Domácí útočník trefil z levé strany šestnáctky tyč!
   
  60
  A střídají také hosté. Místo Petra Hoška se na hřiště dostává Stanislav Vávra.
   
  59
  Druhé střídání na straně Vítkovic. Hřiště opouští Jaroslav Hlavsa, kterého nahradí Matěj Fiala.
   
  57
  Výborný centr od rohového praporku dopadl přesně na hlavu Mikka Reintama, který prakticky nebyl bráněn. Hostující obránce však tutovkou na hranici malého vápna trestuhodně pohrdl a zakončil nad bránu.
   
  49
  Velká šance hostů! Po závaru na hranici pokutového území se Ižvoltovi podařilo protlačit míč přes obránce, nicméně následným zakončením poslal míč přesně k padajícímu Květonovi.
   
  46
  Do druhého poločasu jdou domácí s jednou změnou v sestavě. Marek Szotkowski zaujal místo Mariána Kovaříka.
   
  34
  Tak nyní Hošek nevyužil stoprocentní šanci. Aktivní Janošík se proběhl na levé straně a spoluhráči naservíroval přihrávku na malé vápno. Květon Hoškovo zakončení parádně vychytal.
   
  29
  Obrovská šance Vítkovic! Po parádní prostrkávačce do pokutového Třince se před Palečkem zjevil osamocený Cverna, avšak jeho zakončení hostující gólman dokázal zneškodnit.
   
  26
  Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách hodně zatažení a soupeř je příliš nepouští do kombinace. Výsledkem nakonec byla šance Hoška, který však zblízka nadvakrát nezakončil přesně. Velká škoda pro hostující celek.
   
  12
  Vaněk šikovně předskočil váhajícího Hoška a hosté museli zatáhnout za záchrannou brzdu. Po rychlé akci se ale Vítkovice dostaly k zakončení, které proskákalo těsně vedle brány. Ohrozit Palečka se pokusil Mišinský.
   
  6
  Bleskový útok Třince přinesl první vážnější situaci. Míč skvěle potáhl Stříž, jenž měl hodně prostoru a nakonec prudce vypálil levou nohou. V rozhodujícím momentu však střela byla sražena na roh.

  Lukáš Podleśny

  Branky:


  MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Prajza, Mikula (C), Honiš – Hlavsa (59. Fiala), Texl, Vaněk, Juřena (79. Gebert) – Mišinský, M. Kovařík (46. Szotkowski).
  Náhradníci: Nemrava – Fiala, Hruzík, Szotkowski, Ondráček, Řezáč, Gebert.

  FK Fotbal Třinec: Paleček – Stříž (73. Janoščín), Bedecs, Reintam, Benetka – Šumbera, Janošík, Ižvolt (81. Joukl), Motyčka, Krišto (C) – Hošek (60. Vávra).
  Náhradníci: Adamuška – Joukl, Janoščín, M. Čelůstka, Tobiáš, Vávra, Latocha.

  Rozhodčí: Jana Adámková – Lucie Ratajová, Mária Súkeníková

  Diváci: 680