Eibar – Espanyol 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Madrid 1:2 (kon.) | Alavés – Real Sociedad 1:0 (kon.)
Real Betis – Osasuna 2:0 (kon.)
Real Betis
2:0 (2:0)
CA Osasuna
Sobota 18.03.2017, 20:45Španělská LaLiga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Real Betis: Adán – R. Navarro, Mandi, Pezzella, Tosca, Durmisi – Brašanac, Pardo, D. Ceballos – A. Sanabria, Rubén Castro.
    Náhradníci: D. Giménez – Á. Martínez, Martin, Petros, Donk, Joaquín, Alegría.

CA Osasuna: Sirigu – Buñuel, Oier, Vujadinović, C. Clerc – R. Torres, Loé, Mérida, Romero – León, Kenan.
    Náhradníci: N. Pérez – D. García, Čaušić, O. Riera, Rivière, Fuentes, De las Cuevas.

1

1
    Zajímavá finta domácího hráče, který chtěl z pravé strany nachytat gólmana Osasuny, ale Sirigu takovým podivným zákrokem dokázal zachránit!
    1. Gólman Osasuny Sirigu s vypětím všech sil zachránil svůj tým od inkasování hned v úvodní minutě zápasu.

2
    Rubén Pardo (Real Betis) rozehrál rohový kop z pravé strany, ale hosté se v pohodě ubránili.

4
    Real Betis právě vstřelil branku!
    To byla krásná finta v podání domácích, kdy pas za obranu nechal jeden z domácích borců jako by bez povšimnutí, tím dokonale zaskočil obranu soupeře, ta si pak nevšimla, že z pravé strany nabíhá RAFA NAVARRO, který překonal Sirigua v brance Osasuny a poslal domácí do vedení..
    4. Rafa NAVARRO - 1:0

6
    Výtečný vstup Betisu do dnešního utkání, hosté se nyní snaží zastavit útočné manévry soupeře.

7
    Nyní jsou již domácí opět na útočné polovině, pas z pravé strany neprošel do vápna Osasuny.

9
    Rubén Castro se nyní snažil dostat ve vápně k míči, ale pas k němu nedošel.

11
    Betis získává standardní situaci na útočné polovině, z levé strany, ale poměrně daleko od branky soupeře, to bude spíš na centr.

12
    Germán Pezzella (Real Betis) rozehrál, míč si ale stahuje do náruče Salvatore Sirigu.

14
    Hraje se ve středu hřiště, hosté se snaží dostat do blízkosti pokutového území.

15
    A je tu gólová šance hostů, po pasu Carlose Clerca, z levé strany, pálí z první Kenan Kodro, který orazítkoval břevno domácí branky!
    15. Kenan Kodro (Osasuna) orazítkoval břevno!

16
    Osasuna se i nadále drží u míče a diváci pískají, ovšem domácím se podařilo soupeře dostat z vlastní poloviny.

18
    A další šance hostů, tentokrát střelu Romera parádně vyrazil gólman Betisu Adán.
    18. Střelu Romera parádně vyrazil gólman Betisu Adán

19
    Hned z protiútoku se dostal ke střele z pravé strany Antonio Sanabria (Real Betis), který ale branku soupeře netrefil.

21
    Je za námi první dvacetiminutovka, která přinesla mnoho zajímavého! Domácím patřil úvod zápasu, kdy si vytvořili gólovou šanci a také jednou skórovali, naopak nyní patřily poslední minuty hostům, kteří minimálně dvakrát nebezpečně zahrozili.

22
    Rubén Castro (Real Betis) faulován v souboji u půlící čáry, míč pro Betis.

23
    Volný kop Betisu, domácí rozehrají tentokrát z pravé strany.

24
    Riza Durmisi (Real Betis) šikovně tlačil míč do malého vápna, kde ale parádním obranným zákrokem odhlavičkoval míč Aitor Buñuel.

26
    Míč končí v autu, domácí vhazují z pravé strany, na útočné polovině.

28
    Nyní je tempo zápasu trochu nižší, více se drží míč, kvalita zápasu padá.

28
    A další zaváhání defenzivy Osasuny trestá RUBÉN CASTRO, který si naběhl na pas za obranu a byť se zdálo, že to byl ofsajd, sudí hru pustili dál. Castro se tak dostal před Sirigua, kterému udělal kličku a poslal míč do prázdné branky.
    28. Rubén CASTRO - 2:0

30
    Je za námi první půl hodina, která domácím vyšla naprosto náramně. Betis potrestal dvě chyby defenzivy Osasuny a vede 2:0, byť ani hosté nejsou pozadu a také oni dvakrát zahrozili, skórovat se jim ale zatím nepodařilo.

31
    Rafa Navarro (Real Betis) faulován, domácí budou rozehrávat u středového kruhu, na polovině soupeře.

33
    Osasuna na polovině Betisu, za pískotu diváků se snaží odcentrovat Oier (Osasuna), který ale poslal míč mimo hřiště.

35
    Nepřesný pas Navarra na Rubéna Castra, míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany, na své polovině.

36
    Betis se drží na útočné polovině, defenziva Osasuny se musí mít na pozoru.

37
    Pokus o rychlý brejk hostům nevyšel, akce se zabrzdila několik metrů za půlící čárou.

38
    Nesouhra na hranici pokutového území Betisu končí akci Osasuny, hosté se ale vzápětí znovu dostávají k míči.

39
    Osasuna stále s míčem před pokutovým územím Betisu, Jaime Romero (Osasuna) pálí z nějakých třiceti metrů, ale branku soupeře vysoko přestřeluje.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu, pas na Sergio Leóna byl o něco delší, než bylo zapotřebí a míč končí u Antonia Adána.

41
    Rafa Navarro (Real Betis) měl na noze druhý gól, ale fantastickým zákrokem se blýskl Oier (Osasuna), který mu zablokoval v pádu střelu, mířící do branky Osasuny!

42
    Rohový kop Betisu rozehrál z pravé strany Durmisi, ale hosté se v pohodě ubránili.

44
    Nikola Vujadinović (Osasuna) musí být nyní ošetřován na trávníku, vypadá, že je otřesený po souboji s domácím Sanabriou.

45
    Nyní je již obránce Osasuny na nohou a může po svých odejít za postranní čáru.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas končí vítězstvím Betisu, který dvakrát potrestal váhající defenzivu soupeře a po poločase, v němž nechyběly šance na obou stranách, odchází do kabin s nadějným dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

46

47
    Hned v úvodu druhého poločasu se do šance dostal Aitor Buñuel (Osasuna), který před brankou soupeře, po parádním pasu Kenana, málem nasměroval míč do branky Betisu.

49
    Osasuna znovu na polovině soupeře, pas z pravé strany míří do vápna, kde odhlavičkovává bránící Rubén Pardo.

50
    Vůbec poprvé nyní sledujeme na delší čas Betis v akci na útočné polovině.

51
    Žlutou kartu dostává Fran Mérida (CA Osasuna).

52
    Betis zůstává na polovině Osasuny, po faulu na Durmisiho.

53
    Jenže domácí se s míčem vrací až na svou polovinu a míč dokonce putuje k Adánovi.

56
    Roberto Torres (Osasuna) si naběhl za obranu, ale fantasticky proti němu zasáhl domácí gólman Adán!
    56. Roberto Torres (Osasuna) se ocitl v gólové šanci, ale Adán ho parádně vychytal.

57
    Hosté ale dali jasně najevo, že i oni dokáží trestat chyby v defenzivě.

58
    Osasuna znovu na útočné polovině, míč ale vybojoval Rubén Pardo, který ho nakopává dopředu a v podstatě ho tak znovu daruje soupeři.

60
    Žlutou kartu dostává Aitor Buñuel (CA Osasuna).

61
    Rubén Pardo (Real Betis) rozehrál přímý kop z levé strany, zkusil to přímo na branku, Salvatore Sirigu (Osasuna) byl ale pozorný.

63
    Rubén Castro (Real Betis) padá v malém vápně Osasuny, po souboji s obráncem Carlosem Clercem, ale není to faul, hraje se dál.

65
    Betis připravuje střídání, do hry se chystá Joaquín Sánchez, který by měl nahradit Rubéna Castra.

66
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rubén Castro, přichází Joaquín.

67
    Betis rozehrává rohový kop, z levé strany právě čerstvý Joaguín, jehož pas před branku vyboxovává do bezpečí gólman Osasuny.

70
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Fran Mérida, přichází Goran Čaušić.

71
    Hosté s míčem na polovině Betisu, který se ale dobře brání a zatím nepouští soupeře do vlastního vápna.

73
    Začíná se nám kouskovat hra, k vidění je opět spousta faulů, Betis se snaží ubránit nadějný výsledek.

75
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Oriol Riera.

75
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Miguel De las Cuevas.

76
    Nyní mají domácí možnost zahrozit z volného kopu, z nějakých čtyřiceti metrů bude rozehrávat Joaquín.

77
    Joaquín (Real Betis) to zkusil přímo na branku, ale poslal míč pouze do míst, kde stál připravený Salvatore Sirigu.

78
    Hosté jdou dopředu, zkouší to z pravé strany, ale přesnost centru byla hodně špatná, domácí odkopávají.

80
    Je tu poslední desetiminutovka, dokáží ještě hosté něco s výsledkem udělat?

81
    Zatím nikoliv, ve hře Osasuny je spousta chyb, zbytečných chyb...

82
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Ryan Donk.

84
    Betis je v těchto minutách pod tlakem a domácí v podstatě pouze odkopávají míče.

85
    Nyní se ale dostávají k autovému vhazování domácí, kteří tak pošetří čas.

86
    Statistika držení míče – 57% : 43%.

88
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Petros.

90
    Je tu poslední minuta dnešního utkání, resp. řádné hrací doby a domácí stále drží dvoubrankové vedení!

90+1
    Tři minuty se rozhodl sudí Álvarez nastavit.

90+3
    Sirigu rychle rozehrává od své branky, ale vzhledem k tomu, že do konce zápasu zbývají poslední desítky sekund, již se nic nestane.

90+3

Dnešní utkání končí očekávaným vítězstvím Betisu, který nad poslední Osasunou vedl již po necelé půl hodině 2:0 a zbytek zápasu, tedy více, než hodinu hry, se pak domácí zaměřili hlavně na ubránění náskoku. Hostům dnes chybělo v koncovce i trochu štěstí, nějaké ty šance si Osasuna vypracovat dokázala, ale ani jednu využít nedokázala a právem tak odjíždí bez bodů.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:35:08)