Caen – Monaco 0:3 (kon.) | Dijon – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | PSG – Lyon 2:1 (kon.)
SM Caen
0:3 (0:1)
AS Monaco
Neděle 19.03.2017, 15:00 • Stade Michel d'Ornano, Caen • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání třicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí SM CAEN přivítá na Stade Michel d'Ornano v Caen AS MONACO.

Rozhodčí
    Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Antony Gautier. Na čarách mu budou pomáhat Mickael Annonier a Philippe Jeanne. Čtvrtým rozhodčím je Willy Delajod.

SM CAEN
    Caen se po nepovedené únorové sérii ligových zápasů pomalu zvedá, po třech porážkách v řadě dokázalo dvakrát vyhrát, ale v předposledním kole přišlo znovu nečekané zaváhání, když na svém stadionu nestačilo Caen na Angers (2:3). Tato porážka se určitě nečekala, stejně tak se nečekaly body ani z derby s Nice, kde Caen dokázalo, na hřišti třetího nejlepšího ligového týmu, vybojovat v posledním ligovém kole bod za remízu 2:2!

AS MONACO
    Knížecí klub jede na skvělé vítězné vlně, která ho katapultovala nejen na první místo Ligue 1, ale i do čtvrtfinále Ligy mistrů! Po prohře 3:5 na hřišti Manchesteru City nebyla pozice Monaka beznadějná, ale po gólech Mbappého a Fabinha vedlo Monako po půl hodině 2:0 a drželo postupový výsledek! Pak ale v 71. minutě Leroy sané snížil na 1:2 z pohledu hostů a to byl stav, který posouval dál Manchester. Postupový třetí gól ale o šest minut později vstřelil Temoué Bakayoko a radost na stadionu Louise II. propukla naplno!

SM Caen: Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Yahia, Ben Youssef, Bessat – Rodelin, Adéoti, Féret – Karamoh, Santini.
    Náhradníci: Dreyer – Seube, Louis, Imorou, Makengo, Genevois, Leborgne.

AS Monaco FC: Subašić – A. Touré, Glik, Jemerson, Mendy – Dirar, Moutinho, Fabinho, Lemar – Germain, Mbappé.
    Náhradníci: De Sanctis – Jorge, B. Silva, Bakayoko, Cardona, A. Diallo, N'Doram.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Rémy Vercoutre si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky.

2
    Benjamin Mendy (Monaco) se dostal do zakončení uvnitř vápna Caen, ale bránící Yahia zablokoval jeho pokus.

3
    Spíše propagační střela Mbappého, Rémy Vercoutre v pohodě chytá.

5
    Útočným faulem končí akce Monaka, domácí mohou rozehrát z půlící čáry.

6
    Hlavičkový souboj ve středu hřiště, míč nakonec končí v autu, domácí Frédéric Guilbert vhazuje.

7
    Úvod zápasu zatím vyrovnaný, domácí bojují s velkým nasazením, hosté se moc do zakončení zatím nedostávají.

8
    Benjamin Mendy (Monaco) přečetl parádičku Karamoha a zachytil pas na Féreta.

9
    Vincent Bessat (Caen) nepustil do zakončení, z pravé strany, Nabila Dirara, dobrá obranná práce domácích.

10
    Yann Karamoh (Caen) si nabíhá na pas za obranu, ale vše přerušil hvizd sudího – ofsajd.

11
    Prvních deset minut nenabídlo žádné velké vzrušení před jednou nebo druhou brankou.

12
    Monako s míčem na své polovině, trpělivá hra lídra francouzské Ligue 1.

13
    Monaco právě vstřelilo branku!
    KYLIAN MBAPPÉ je střelec jako hrom! Ve vápně si položil dva obránce, po přihrávce Germaina a poté s ledovým klidem překonal Vercoutreho.
    13. Kylian MBAPPÉ - 0:1

15
    Caen se snaží o odpověď, nyní kombinuje před pokutovým územím Monaka.

16
    Hosté vhazují z levé strany, na své polovině.

17
    Statistika držení míče – 44% : 56%.

17
    Valère Germain (Monaco) vybojoval rohový kop pro svůj tým, hosté ho rozehrají z pravé strany.

18
    Jemerson (Monaco) se po rohovém kopu dostává ke střele, ale branku přestřeluje.

19
    Další rychlá akce Monaka, Benjamin Mendy ale nepřesně odcentroval, přesto se ještě Nabil Dirar dostal k míči.

20
    Rohový kop Monaka, Thomas Lemar rozehraje z pravé strany.

21
    Thomas Lemar rozehrál dva rohové kopy z pravé strany, hosté ale ani jednou branku Caen neohrozili.

23
    Caen drží míč, Damien Da Silva (Caen) hledá na polovině Monaka Karamoha, který vybojoval aut.

24
    Caen se stále drží na útočné polovině, pevný defenzivní blok Monaka zatím ale domácím nic nedovoluje.

25
    Domácí signalizují hraní rukou bránícího hráče Kamila Glika, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
    25. Kamil Glik (Monako) nezahrál, dle rozhodnutí sudího, rukou.

27
    Pas hostů na pravou stranu, kde Valère Germain (Monaco) zachytil přihrávku a hosté tak mohou zaútočit.

28
    Míč ale nakonec končí v autu, domácí ubránili akci Monaka.

29
    Po pravé straně se nyní zkouší domácí prosadit, Damien Da Silva ale vrací míč zpět až k vlastní brance.

30
    Je za námi první půl hodina, na první gól jsme nemuseli čekat dlouho, favorizované Monako zatím s přehledem drží jednobrankový náskok.

32
    Útočný faul Caen, Monako získává míč a snaží se rychle rozehrát.

33
    Defenziva Monaka si neláme hlavu s kombinací, nakopává míče dopředu a využívá kvalit Germaina v hlavičkových soubojích.

34
    Valère Germain (Monaco) v ofsajdu, byť se diví, není o čem diskutovat, míč mají domácí.

35
    Thomas Lemar (Monaco) fauluje na své polovině, míč získávají domácí, kteří se přesouvají na útočnou polovinu, odkud budou zahrávat volný kop.

36
    Julien Féret (Caen) poslal míč z pravé strany do vápna, kde hlavičkuje Vincent Bessat, ale pouze vedle branky soupeře.

38
    Monako opět s míčem na útočné polovině, úkol číslo jedna pro defenzivu domácích je ubránit hlavně Mbappého.

38
    Žlutou kartu dostává Damien Da Silva (SM Caen).

39
    Thomas Lemar (Monaco) odchází k ošetření za postranní čáru, ale vzápětí se vrací do hry.

40
    Čeká nás poslední pětiminutovka prvního poločasu, před nebezpečným Mbappém odkopává míč do autu bránící Vincent Bessat.

41
    Kylian Mbappé (Monaco) centruje z pravé strany do vápna, kde hledá Germaina, před ním ale odehrál obránce.

41
    Thomas Lemar padá v pokutovém území Caen, ale nebyl to faul, dle rozhodnutí sudího.

42
    Emoce rozhodně na trávníku nechybí, nyní se hosté zlobí na sudího po odpískaném obranném faulu Lemara.

43
    Míč končí v autu, domácí budu vhazovat z pravé strany, na útočné polovině.

44
    Alaeddine Yahia (Caen) pálí z voleje, ale to nebyla střela, která by nadělala nějaké starosti Danijelovi Subašićovi.

45
    Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, domácím závěr první půle rozhodně vyšel, vyrovnat se jim ale i tak nepodařilo.

45+1
    Monako vybojovalo v první nastavené minutě ještě rohový kop, přidá druhý gól?

45+1
    Ne, João Moutinho (Monaco) rozehrál z pravé strany, ale Valère Germain hlavičkuje pouze nad branku Caen.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas vyšel lépe, dle očekávání, favorizovanému Monaku, které vede po brance Mbappého 1:0. Caen ale rozhodně nepodalo špatný výkon, naopak, hlavně v posledních deseti minutách se bojovností a nasazením svému soupeři vyrovnali. Skóre je však příznivější pro Monako, které bude chtít ve druhé půli svůj náskok navýšit.

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

46

46
    João Moutinho (Monaco) se ocitá na trávníku, u půlící čáry, míč získávají hosté.

47
    Damien Da Silva (Caen) vrací míč k brankáři, Rémy Vercoutre vykopává na levou stranu, kde ale Ronny Rodelin prohrál hlavičkový souboj.

48
    Byla nařízena penalta po faulu na pronikajícího Mbappého, který fantasticky přesprintoval, i s míčem, Da Silvu, jež poté fauloval.
    48. Penaltový zákrok Da Silvy na pronikajícího Mbappého

49
    FABINHO s přehledem proměnil pokutový kop a Monako i v úvodu druhého poločasu dává gól.
    49. FABINHO - 0:2

51
    Domácím utíká míč do autu, hosté tak mohou v klidu vhazovat, z pravé strany, na své polovině.

52
    Alaeddine Yahia (Caen) trochu zaváhal a málem toho aktivní Kylian Mbappé využil, gólman Rémy Vercoutre však svého obránce zachránil včasným odkopem.

53
    Almamy Touré (Monaco) vyslal dopředu Nabila Dirara, který ale posléze ztrácí míč.

54
    Po zákroku bránícího Glika mají domácí výhodu rohového kopu z levé strany.

54
    Rémy Vercoutre (Caen) nyní podržel svůj tým, po rychlém brejku soupeře, kdy se do zakončení dostal Lemar, jež ale gólmana Caen nedokázal překonat.
    54. Lemar (Monako) v dobré pozici neprostřelil domácího gólmana

56
    Volný kop pro Caen, domácí budou rozehrávat z nějakých pětatřiceti metrů od branky Monaka.

57
    Ronny Rodelin (Caen) rozehrál, napálil ale míč pouze do bránícího hráče ve zdi.

58
    Hosté získávají míč, po nepřesném pasu Yahia, který sklepl bránící Valère Germain.

60
    Je za námi hodina hry, ani ve druhém poločase nelze říci, že by domácí hráli špatně, naopak, jen jim chybí více klidu v koncovce.

61
    Kylian Mbappé (Monaco) udělal prostor Mendymu, který mohl přihrávat do vápna, jenže poslal Germainovi pas na paty...

62
    Statistika držení míče – 46% : 54%.

64
    Volný kop Caen, rozherává Syam Ben Youssef, ale hosté se v pohodě ubránili.

66
    Caen připravuje střídání, do hry se u postranní čáry chystá Jean-Victor Makengo.

67
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Damien Da Silva, přichází Jean-Victor Makengo.

68
    Odkop od branky Monaka, domácí získávají míč a zkouší ho udržet, i přes napadání soupeřem.

69
    Frédéric Guilbert (Caen) centruje z pravé strany do vápna soupeře, poté ale nedovoleně atakuje Lemara, odpískán je mu útočný faul.

70
    Posledních dvacet minut nás dělí od závěrečného hvizdu, Monako si vede zatím velmi suverénně, není to bláznivé útočení, naopak, jde o zodpovědný výkon hlavně v defenzivě, podpořený výtečným přechodem do útoku.

71
    João Moutinho hledá na levé straně Mbappého, který ale neuspěl v hlavičkovém souboji.

72
    Caen získává volný kop, po zákroku Jemersona, z pravé strany, na útočné polovině.

72
    Julien Féret (Caen) rozehrál volný kop z pravé strany, poslal míč přímo na hlavu Yahii, jež zaměstnal Subašiće v brance Monaka, určitě největší šance domácích!
    72. S hlavičkou Yahii měl Subašić plné ruce práce

74
    Rémy Vercoutre (Caen) se nenechal zaskočit Germainem, který se dostal z úhlu a vybojoval roh.

75
    Vincent Bessat (Caen) se drží za krk, zřejmě v souboji o míč dostal úder do oblasti zátylku.

76
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Jeff Louis.

77
    Benjamin Mendy (Monaco) odkopává míč před nabíhajícím Yahiou, domácí se ale vzápětí opět dostávají k míči.

77
    Po zákroku bránícího Jemersona mají domácí k dispozici rohový kop z pravé strany.

78
    Vincent Bessat (Caen) rozehrál, ale pro míč si ve vápně došel Danijel Subašić.

79
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Tiemoué Bakayoko.

80
    Posledních deset minut dělí Monako od očekávaného vítězství, které jen potvrdí pozici lídra knížecího klubu.

81
    Na lavičce Monaka se schyluje k dalšímu střídání, svlečen je již Bernardo Silva.

81
    Uhlídat KYLIANA MBAPPÉHO je dnes nad síly obránců Caen, tento aktuálně super střelec knížecího klubu si v pohodě odstoupí od bránícího Guilberta a hlavou usměrní centr Moutinha do sítě.
    81. Kylian MBAPPÉ - 0:3

82
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Bernardo Silva.

83
    Caen získává volný kop, dokáží domácí ohrozit Subašiće?

84
    Ivan Santini (Caen) se žene za míčem do vápna, ale dříve je u něho Subašić.

85
    Fabinho (Monaco) nyní podcenil střelu uvnitř vápna soupeře, kdy míč poslal zhruba metr vedle.
    85. Fabinho (Monako) v dobré pozici těsně míjí branku Caen

86
    Kylian Mbappé (Monaco) si efektně zpracovává míč ve vápně soupeře, pak ale branku přestřeluje.

88
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Irvin Cardona.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, velký talent francouzského fotbalu, Kylian Mbappé, sklidil při svém odchodu aplaus hlediště, není se co divit, také dnešní zápas byl v jeho podání excelentní!

90+1
    Sudí se rozhodl nastavit tři minuty, v nichž se již nedá očekávat zásadní zlom v zápase.

90+3
    Poslední desítky sekund nás dělí od závěrečného hvizdu, Monako s míčem u půlící čáry.

90+3

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Monaka, které dnes přesvědčilo soupeře o skutečné kvalitě. Hra Monaka byla velmi jednoduchá, postavená na skvělých individuálních schopnostech Germaina a Mbappého, kteří dokázali získávat míče po dlouhých nákopech, stejně jako s míčem sprintovat po stranách. Monačtí dnes jasně dominovali a je vidět, že jsou ve velké herní pohodě. Caen nelze upřít snahu, bojovnost, domácí se snažili, ale kvalitativně to dnes nebylo nic platné.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:55:11)