Samara – Rostov 0:0 (kon.) | Groznyj – CSKA Moskva 0:1 (kon.) | FK Krasnodar – Ufa 0:0 (kon.)
Zenit – Arsenal Tula 2:0 (kon.)
FK Křídla Sovětů Samara
0:0 (0:0)
FK Rostov
Neděle 19.03.2017, 12:00Ruská Premier Liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Křídla Sovětů Samara a FK Rostov.

FK Rostov z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Tomskem 6:0. Nestačil na Manchester United 0:1. Remizoval se Spartou Praha 1:1, Manchesterem 1:1 a 0:0 s Terekem.

FK Křídla Sovětů Samara z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Pakhtakorem 1:0 a Tosnou 4:2. Tým nestačil na K. Almaty 0:1, Lokomotiv Moskvu 0:3 a na Ufu 0:1.

Domácí jsou v tabulce patnáctí a hosté osmí.

FK Křídla Sovětů Samara: G. Loria – Zotov, Taranov, Zinkov, Nadson, Jatčenko – Hleb, Zujev, Mijailović, Bateau – Gromov.
    Náhradníci: Konjuchov, Šilnikov – Baškirov, Čočijev, Pasquato, Sadik, Kudrjašov, Rodić, Božin, Viznovič, Bruno.

FK Rostov: Medveděv – Kalačev, M. Mevlja, Navas, Kudrjašov, Terentěv – Jerochin, Prepeliţă, Noboa – Poloz, Bucharov.
    Náhradníci: Gošev, Komissarov – Kirejev, Mogilevec, Bajramjan, Azmoun, Sorokin, Děvič, Simić..

1

2
    Srdjan Mijailović se jako první hráč dostal do zakončení, na jeho centr před branku nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Následovat bude odkop od branky.

3
    Dmitrij Poloz čekal na přihrávku od spoluhráče, ale dostal se do postavení mimo hru. Ofsajd viděl pomezní sudí.

4
    Timofej Kalačev do sérii nepřesností centroval před branku, jeho míč vzduchem končí za brankovou čárou. Brankář domácích uvede míč do hry dlouhým výkopem.

6
    Hostující brankář si připisuje první zákrok, se střelou soupeře si dokázal poradit.

7
    Rohový kop pro hosty. S míčem před branku si dokázala poradit domácí obrana. Samara následně přenáší hru na útočnou polovinu.

8
    Další postavení mimo hru, tentokrát byl v ofsajdovém postavení domácí hráč.

8
    Žlutou kartu dostává Christian Noboa (FK Rostov).

11
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden tým se nikam nežene.

12
    Domácí tým se probojoval do zakončení, ale rána byla zablokovaná.

14
    Více ze hry mají hosté, ke střele se dostal Christian Noboa, který už má žlutou kartu. Tentokrát byl jeho pokus zablokovaný.

16
    Hned tři hostující hráči se dostali do předbrankového prostoru, ale ani jeden z nich nedokázal zakončit. Alexandr Bucharov byl nejblíže, trefil soupeře.

17
    Alexandr Zujev rozehrával rohový roh, následně si obrana dokázala poradit.

19
    Záložník Christian Noboa se probojoval do zakončení, jeho rána však končí mimo branku. Následuje odkop od domácí branky.

21
    Dvacet minut hry je pryč, zatím jsme žádnou velkou šanci neviděli. Optickou převahu mají hostující fotbalisté. ale nemohou se probojovat do zakončení.

21
    Žlutou kartu dostává Alexandr Jerochin (FK Rostov).

23
    Nadson se probojoval do pokutového území, kde byl ovšem tísněn, a tak nedokázal přesněji zakončit.

25
    Aljaxandr Hleb se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

27
    Sledujeme klidnou pasáž zápasu. Míč získal Christian Noboa, který ovšem nedokázal přesněji najít spoluhráče.

29
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy. Práce zde se hodně fauluje, hra je tak často přerušovaná.

31
    Giorgi Loria rozehrával volný kop. Jeho zakončení však bylo obranou zablokované.

32
    Domácí obránce Ivan Taranov se obětavě položil do střely soupeře, a tak zablokoval ránu soupeře.

34
    Hlavičkové souboje se odehrávají na polovině hrací plochy. Do zakončení se ani jeden celek nedostává.

35
    Rostov hraje velmi dobře defenzivně, nepouští svého soupeře do střelecké pozice. Brankáři mnoho práce nemají.

36
    Arťom Gromov se pokoušel probojovat do předbrankového prostoru, ale výborně zasáhl obránce. Následovat bude odkop od branky.

37
    Alexandr Jerochin se probojoval do zakončení, jeho dobrá rána končí mimo branku.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, více ze hry mají hosté, ale nemohou se probojovat do lepší střelecké pozice. Nyní neuspěl Christian Noboa.

41
    Žlutou kartu dostává Timofej Kalačev (FK Rostov).

42
    Ivan Taranov se probojoval do střelecké pozice. Rozehrával volný kop a trefil břevno! První velká šance zápasu končí na brankové konstrukci.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat.

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat. Do šance se dostal hostující hráč, který ovšem na míč nedosáhl.

45+1

Mnoho šancí jsme v prvním poločase neviděli, stav zápasu je stále bezbrankový.

46

46
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Aljaxandr Hleb, přichází Cristian Pasquato.

46
    Dmitrij Poloz se probojoval do první velké šance ve druhém poločase, ale jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.

48
    Christian Noboa se dostal po rozehrávce volného kopu k dalekonosné střele, jeho pokus však končí výrazně mimo branku.

50
    Hostující celek vstoupil do druhého poločasu aktivněji, snaží se něco vymyslet před brankou domácích. Samara hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru.

51
    Alexandr Bucharov se nedokázal důrazněji prosadit v předbrankovém prostoru. K Zakončení se nedostal.

53
    Rohový kop rozehrávají hosté, Timofej Kalačev si rozehrávku zopakuje ještě jednou. Ani druhý centr před branku nebyl přesný.

55
    Alexandr Zujev vybojoval pro svůj tým rohový kop. Jeho spoluhráč rozehrával, následně se k nepovedené střele z dálky dostal Georgij Zotov. Jeho rána končí daleko mimo branku.

56
    Žlutou kartu dostává Vjačeslav Zinkov (FK Křídla Sovětů Samara). V souboji kopl protihráče do hlavy, a tak vidí žlutou kartu zcela zaslouženě.

57
    Dmitrij Poloz vedl akci svého celku, ale u postranní čáry nedokázal přejít přes dva obránce domácího týmu.

59
    Žlutou kartu dostává César Navas (FK Rostov).

61
    Nyní mají více ze hry domácí fotbalisté. Dmitrij Jatčenko vhazuje na útočné polovině. Křídla Sovětů však nemohou získat lepší střeleckou pozici pro zakončení.

62
    Alexandr Zujev po výborné přihrávce spoluhráče mířil sám na branku. Ránu poněkud uspěchal, a tak míč končí mimo branku. Velká šance domácích končí neúspěchem.

63
    Dmitrij Poloz se dostal do výborné střelecké pozice, ale skvělý obranný zákrok vymyslel domácí obránce, díky kterému se Poloz nedostal do zakončení.

65
    Rostov rozehrával rohový kop, míč se snesl do předbrankévého území, kde byl připraven pro střelu Dmitrij Poloz. Ani tentokrát nedokázal tento útočník zamířit přesněji.

67
    Hostující brankář musel zasahovat po střele Arťoma Gromova. Domácí záložník se nedostal do ideální střelecké pozice, ale i tak měl gólman plné ruce práce.

70
    Timofej Kalačev rozehrával rohový kop, míč ze vzduchu sebral domácí brankář, a tak akce Rostova končí.

71
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme poklidný fotbal. Více ze hry mají sice hráči hostujícího celku, ale mají problémy se zakončením.

72
    Alexandr Bucharov se dostal po výborné přihrávce na jeden dotek do střelecké pozice, ale ránu namířil jen malý kousek od vzdálenější tyčky.

74
    Rostovo má optickou převahu, snaží se hrát aktivně, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice. Obrana domácího celku podává velmi dobrý výkon.

76
    Nadson výborně zastavil další rychlou akci Rostova. Hosté jsou aktivní, snaží se rozhodnout, proti je pochopitelně domácí obrana, která hraje na hranici svých možností.

78
    Evidentně ani jednomu týmu nevyhovuje remízový stav, oba hrají aktivně, snaží se rozhodnout. Ani jeden celek momentálně příliš nemyslí na obranu.

79
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Srdjan Mijailović, přichází Gianni Bruno.

80
    Dmitrij Poloz se dostal do obrovské šance, ale nedokázal po námazu brankáře přesněji zakončit z první. Obrovská příležitost pro Rostov.
    80. Dmitrij Poloz (RTV)

81
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Alexandr Bucharov, přichází Sardar Azmoun.

82
    Nyní mají převahu domácí, něco se pokoušel vymyslet Alexandr Zujev, ale neměl prostoro pro přesnější zakončení.

84
    Sledujeme dramatický závěr zápasu, oba týmy chtějí vyhrát.

85
    Ivan Taranov, domácí obránce, minul branku v obrovské střelecké příležitosti.

86
    Sardar Azmoun, střídající hráč, pořádně vystrašil domácího brankáře, který si tak tak poradil s jeho dobře mířeným pokusem.

87
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Denis Terentěv, přichází Choren Bajramjan.

88
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Arťom Gromov, přichází Berat Sadik.

89
    Andrei Prepeliţă rozehrával volný kop, a pak se do zakončení dostal Alexandr Jerochin, který ale nedokázal přesněji trefit domácí branku. Stav zápasu zůstává stále nezměněný.

90
    Domácí Berat Sadik se mohl stát hrdinou. Před malou chvílí přišel na trávník, nyní se dostal do zakončení, ale ani on nepřekonal brankáře. Jeho rána končí mimo.

90+1
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Andrei Prepeliţă, přichází Marko Děvič.

90+2
    Vjačeslav Zinkov bude ještě rozehrávat volný kop. Domácí tak mají jednu z posledních šancí na vstřelení úvodní branky zápasu.

90+2
    Na druhé straně musel zasahovat po rychlé akci Rostova domácí brankář.

90+3
    Timofej Kalačev rozehrával rohový kop. Jeho spoluhráči se ale do zakončení nedostali.

90+3
    Konec zápasu. (13:53:51)

Jan Prošek

Branky:

Karty:   56. Zinkov (KSS) – 8. Noboa (RTV), 21. Jerochin (RTV), 41. Kalačev (RTV), 59. Navas (RTV)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:15.
    FK Křídla Sovětů Samara: G. Loria – Zotov, Taranov, Zinkov, Nadson, Jatčenko – Hleb (46. Pasquato), Zujev, Mijailović (79. Bruno), Bateau – Gromov (88. Sadik).

FK Rostov: Medveděv – Kalačev, M. Mevlja, Navas, Kudrjašov, Terentěv (87. Bajramjan) – Jerochin, Prepeliţă (90+1. Děvič), Noboa – Poloz, Bucharov (81. Azmoun).