Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
Winnipeg Jets
5:4 (3:0, 1:4, 1:0)
Minnesota Wild
Neděle 19.03.2017, 22:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Co nejsrdečněji zdravím všechny příznivce toho nejlepšího hokeje. Základní část v NHL se pomalu chýlí ke svému konci, tak si nenechte ujít souboj dvou rivalů z Centrální divize, ve kterém Winnipeg Jets přivítají Minnesotu Wild. Začínáme ve 22 hodin!

WINNIPEG JETS

Tryskáči postupně vyklízejí pozice a jejich fanoušci s nejvyšší pravděpodobností budou muset skousnout další nepostup do play-off. Na osmý Nashville ztrácejí svěřenci Paula Maurice už 12 bodů, týmy nad nimi se navíc mohou pochlubit lepší aktuální formou. V minulém utkání však Winnipeg porazil New York Islanders poměrem 4:2 a dnes se na tento výsledek pokusí navázat. Proti silné Minnesotě to ale nebude nic snadného.

MINNESOTA WILD

Celek z města St. Paul před uzávěrkou výměn posílil o Martina Hanzala či Ryana Whitea, v poslední době se ale Minnesotě ani trochu nedaří. Wild začínají ztrácet v souboji s Chicagem o trůn Centrální divize a momentálně za sebou tahají sérii čtyř porážek v řadě. Ta poslední proti New York Rangers musela bolet, Minnesota prohrála těsně 2:3. Vrátí se dnes na vítěznou vlnu?

Mikael Granlund, 65 bodů (24+41)
    Eric Staal, 54 bodů (24+30)
    Mikko Koivu, 53 bodů (18+35)

Martin Hanzal, 31 bodů (16+15)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Melchiori, Byfuglien, Morrissey, Strait, Stuart, Chiarot – Ehlers, Little, Laine – Perreault, Scheifele, Wheeler – Copp, Lowry, Armia – Daňo, Petan, Thorburn.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Olofsson – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Parise, Haula, Pominville – Stewart, Hanzal, White.

Rozhodčí: Hanson, Koval – Murchison, Gibbons.

00:01

00:53
    Dustin Byfuglien dostal puk až do předbrankového prostoru, tam se ho ale ujal Granlund a dostal kotouč do bezpečí.

01:42
    Patrik Laine se u mantinelu nezbavil Pariseho a na druhou stranu se okamžitě vydal Spurgeon, jehož pokus z pravého kruhu však Connor Hellebuyck bez potíží vyrazil.

02:20
    Ben Chiarot to zkusil od modré, jeho pokus byl ale zblokován a Daňovi se už nepodařilo udržet kotouč v útočném pásmu.

02:26
    Chris Thorburn (WPG) a Chris Stewart (MNS) shodili rukavice ve středním pásmu a po nerozhodné bitce oba vyfasovali pětiminutové tresty.

03:47
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Po pěkné kombinaci se domácí dostávají do vedení! Skvěle to udělal Adam Lowry, který po přihrávce od Armii zvedl hlavu a poslal kotouč přímo na hůl volného ANDREWA COPPA, jenž z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Dubnyka! Asistence: Adam Lowry a Joel Armia.
    03:47 Andrew COPP - 1:0

04:40
    Byfuglien s Littlem dostali kotouč do útočného pásma a první jmenovaný nakonec vypálil, Eric Staal ale jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.

05:14
    Daňo to u hrazení schytal od Gustafa Olofssona (MIN), který za svůj zákrok vyfasoval dvouminutový trest.

05:36
    Minnesota prohrála čtyřikrát v řadě a ani dnes nezačala vůbec dobře. Wheeler zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Perreaultovi a ten se hezkou kličkou zbavil Scandelly, načež posunul touš na hůl ADAMA LOWRYHO a ten se z první trefil přesně mezi Dubnykovy betony! Asistence: Mathieu Perreault a Blake Wheeler.
    05:36 Adam LOWRY - 2:0

05:59
    Martin Hanzal (MNS) půjde za katr na dvě minuty za podražení Lowryho, Winnipeg si tak zahraje další přesilovku.

06:45
    Mark Scheifele nabil na modrou napřaženému Byfuglienovi, jehož dělovka ale proletěla těsně vedle pravé tyče.

07:11
    Tentokrát to vzal Scheifele na sebe, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě – další buly před Dubnykem.

08:08
    Svěřenci Bruce Boudreaua dostali kotouč do bezpečí, to už se Hanzalův trest blíží ke svému konci.

09:02
    Minnesotští se na chvilku usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale žádné nebezpečí pro Hellebuycka nepramenilo.

10:07
    Po nahození Ryana Whitea z pravého kruhu Hellebuyck pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

10:27
    Nepovedená rozehrávka Wild doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Devana Dubnyka.

11:20
    Blake Wheeler se dostal ke střele z předbrankového prostoru, ta ale postrádala přesnost.

12:09
    Domácí po souvislém tlaku v útočném pásmu o kotouč přeci jen přišli a hokejisté Wild po delší odmlce dostali černou pryž do bezpečí.

13:01
    Tvrďák Chris Steward to zkusil z vrcholu pravého kruhu, jeho střela ale postrádala přesnost a Hellebuyck tentokrát zasahovat nemusel.

14:06
    Hra byla ve středním pásmu přerušena a před námi je další komerční přestávka.

14:58
    Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

15:49
    Mathieu Perreault (WPG) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Minnesota si tak zahraje svou první přesilovku.

16:16
    Dustin Byfuglien bekhendem vyhodil puk až do útočného pásma, kam se musí vrátit Suter. Hosté už vyklízejí vydobyté pozice.

16:40
    Blake Wheeler se vydal kupředu ve vlastním oslabení a vykoledoval si faul od Coylea (MNS), poměr sil na ledě se tak vyrovná.

16:47
    A už je to o tři góly! Parádně to udělal BEN CHIAROT, který se dostal k puku po vyhraném buly, podél levého mantinelu se prokousal kupředu, pak si proklestil cestu až před brankoviště a poslal puk za Dubnykova záda! Asistence: Bryan Little.
    16:47 Ben CHIAROT - 3:0

17:40
    Po Coppově akci se k odraženému puku dostal Dustin Byfuglien, ale jeho dělovka byla zblokována mimo Dubnykův dosah!

18:13
    Mikael Granlund se vydal kupředu ve vlastním oslabení, jeho následná střela ale postrádala gólové parametry a Hellebuyck si snadno poradil.

18:42
    Přesilovka domácího týmu je u konce, domácí ale vybojovali další buly v útočném pásmu, pokus Wheelera totiž Devan Dubnyk pro jistotu ukryl ve své výstroji.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a domácí jsou zatím výrazně blíže k vítězství. Minnesota má zaděláno na pátou porážku v řadě, Jets totiž díky trefám Coppa, Lowryho a Chiarota vedou už 3:0. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 23:09.

20:01

21:04
    Matt Dumba to zkusil od modré, ale lapačka Connora Hellebuycka byla ve správný čas na správném místě.

22:03
    Charlie Coyle se po přihrávce od Pariseho vydal na zteč a vypálil z pravého kruhu, na domácího brankáře si ale nepřišel.

22:58
    O chvilku později to Charlie Coyle zkusil znovu, i v tomto případě si ale strážce svatyně Jets bez potíží poradil.

23:50
    Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení, puk se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.

24:38
    Osm střel, čtyři góly. To je produktivita! Blake Wheeler se podél levého mantinelu prokousal do útočného pásma a poté našel v mezikruží volného DUSTINA BYFUGLIENA, jehož prudký bekhend se zastavil až v síti! Asistence: Blake Wheeler a Mathieu Perreault.
    24:38 Dustin BYFUGLIEN - 4:0

25:49
    Eric Staal (MNS) si půjde odpočinout za katr na dvě minuty za podražení.

26:26
    Aktivní Wheeler to teď zkusil z prakticky nulového úhlu, jeho bekhend si ale Devan Dubnyk pohlídal a přerušil hru.

27:18
    Obrovský tlak Jets vyvrcholil v dělovku Patrika Laineho z mezikruží, finský snajpr orazítkoval břevno minnesotské svatyně!

28:10
    Marko Daňo s Chrisem Thorburnem se vydali do přečíslení a první jmenovaný to vzal na sebe, jeho střela ale vůbec povedená nebyla.

29:02
    Daňova zadovka zamýšleného adresáta Petana nenašla, následná rozehrávka Wild ale skončila jen u Bena Chiarota.

29:23
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Connor Hellebuyck s Markem Stuartem si nerozuměli při rozehrávce a hosté to dokázali potrestat. Parise obral Stuarta o kotouč a poté našel v předbrankovém prostoru CHARLIEHO COYLEA, jenž se trefil přesně! Asistence: Zach Parise.
    29:23 Charlie COYLE - 4:1

29:50
    Ofsajd a v něm Little, následovat bude buly ve středním pásmu.

30:37
    Connor Hellebuyck pro jistotu přerušil hru po nahození z hokejky Koiva, před námi je další komerční přestávka.

31:30
    Hellebuyckova rozehrávka nebyla dvakrát povedená, načež se hostům podařilo vybojovat vhazování po levici brankáře Jets.

32:23
    Právě Hellebuyck nyní upadl ve svém brankovišti a ke střele z otočky se dostal Ryan White, který ale těsně minul odkrytou klec Jets!

32:59
    Minnesota má k dispozici ponechanou výhodu, Dubnyk už upaluje na střídačce.

33:41
    Až teď byla hra přerušena, Andrew Copp (WPG) už míří na lavici hříšníků na dvě minuty za nedovolené bránění.

34:27
    Minnesota má sice tlak v útočném pásmu, zatím tomu ale chybí střelba.

35:08
    Tak jsem to zakřikl. Wild přidávají druhý gól v rozmezí šesti minut a jsou zpět v zápase! Mikko Koivu našel povedenou střílenou přihrávkou v předbrankovém prostoru nepokrytého MIKAELA GRANLUNDA, jenž protečoval kotouč do sítě! Asistence: Mikko Koivu a Jonas Brodin.
    35:08 Mikael GRANLUND - 4:2

35:49
    To jsou věci, rázem je to jen o gól! Statičtí domácí zadáci nezvládli ubránit závěr před Hellebuyckem a důrazný CHRIS STEWART nakonec dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Jared Spurgeon.
    35:49 Chris STEWART - 4:3

36:28
    Connor Hellebuyck pro jistotu přerušil hru a před námi je další komerční přestávka.

37:14
    Ryan Suter to zkusil od modré, ale Hellebuyck byl ve správný čas na správném místě a bez potíží přerušil hru.

38:06
    Vstřelené góly vlily hostům čerstvou krev do žil, Minnesota v tuto chvíli svého soka jednoznačně přehrává.

39:05
    Minutu před druhou sirénou sledujeme i nadále tlak Wild, podaří se hostům ještě v této třetině vyrovnat?

39:47
    Skutečně se to svěřencům Bruce Boudreaua podařilo, tak to je něco! Z 0:4 hosté vyrovnali na 4:4. Postaral se o to opět CHRIS STEWART a opět díky důrazu v předbrankovém prostoru. Asistence: Erik Haula a Tyler Graovac.
    39:47 Chris STEWART - 4:4

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Na začátku druhé třetiny Winnipeg zvýšil svůj náskok už na 4:0 a zdálo se, že je vymalováno. Pak se ale v MTS Centre začaly dít věci a hosté postupně umazávali ztrátu, až se jim podařilo třináct sekund před sirénou vyrovnat!

Třetí třetina začne v 0:10, tak si to rozhodně nenechte ujít!

40:01

40:01
    Michael Hutchinson nahradí ve třetí třetině ve svatyni Jets Connora Hellebuycka!

40:59
    Jason Zucker zavezl puk do útočného pásma, pak o něj ale přišel a na opačnou stranu už vyráží Blake Wheeler.

41:54
    Ofsajd a v něm Patrik Laine, hra je přerušena a následovat bude buly ve středním pásmu.

42:41
    Tribunami to jen zahučelo. Ve skvělé pozici se teď ocitl Mark Scheifele, ale zakončit se mu nepodařilo!

43:22
    Šance i na druhé straně. Steward mohl dokonat hattrick, poněvadž Hutchinson už byl na zemi, na poslední chvíli ale domácího gólmana zastoupil parádním obraným zákrokem Chiarot!

43:50
    Hraje se v neuvěřitelném tempu, nyní sledujeme znovu tlak Jets v útočném pásmu.

44:34
    Mathieu Perreault nabil na pravý kruh Straitovi, z farmy povolaný zadák si ale na Dubnyka nepřišel a kotouč skončil až v ochranné síti.

45:30
    Právě Perreault se teď zničehonic ocitl úplně sám na pravém kruhu, jeho dělovka ale proletěla těsně vedle vzdálenější tyče!

46:19
    První třetina patřila Winnipegu, druhá Minnesotě, ta třetí zatím nabízí vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Diváci v MTS Centre se dnes rozhodně nenudí.

47:15
    Michael Hutchinson pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, před námi je další komerční přestávka.

47:38
    Spurgeon to zkusil od modré, nicméně Hutchinson měl dobrý výhled a bez sebemenších problémů přerušil hru.

48:15
    Melchiori našel rozjetého Perreaulta, ten ale ztroskotal na Jonasi Brodinovi a Minnesota už zakládá protiakci.

49:09
    Ehlers nedostal pod kontrolu prudký pas od Littlea, svěřenci Paula Maurice ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

50:04
    Spurgeonovu střelu dokázal zblokovat obrovitý Dustin Byfuglien, na druhou stranu už může vyrazit Marko Daňo.

50:39
    Ten se ale daleko nedostal. Jets byl odpískán ofsajd a následovat bude další komerční brejk.

51:30
    Domácí si mohli vzít trestuhodně ztracený náskok zpět, proti střele Byfugliena z bezprostřední blízkosti ale Dubnyk famózně zasáhl!

52:22
    Koivu poté dostal kotouč jen do středního pásma, Jets převzali iniciativu a jsou teď jednoznačně lepší.

52:43
    Domácí jsou odměněni a ujímají se vedení! Scheifele u mantinelu zvládl souboj jeden na jednoho s Brodinem a poté našel na modré Briana Straita, jenž nabil na střelu JOSHOVI MORRISEYMU a ten z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Brian Strait a Mark Scheifele.
    52:43 Josh MORRISSEY - 5:4

53:20
    Ofsajd a v něm Scandella, následovat bude buly ve středním pásmu.

54:10
    Ryan Suter ze zajímavé pozice přestřelil, tlak Jets ale ještě pokračuje.

55:04
    Domácí se po vstřeleném gólu Morrisseyho zatáhli do defenzívy, ve zbytku utkání se nejspíš můžeme těšit na tlak Minnesoty.

55:56
    Obojživelník Dustin Byfuglien se teď vydal kupředu po pravém křídle, jeho následné nahození ale v předbrankovém prostoru nikoho v bílém dresu nenašlo.

56:50
    Granlund jako nůž máslem projel středním máslem, pak se ale kotouče snadno zbavil.

57:18
    Jason Zucker se zničehonic dostal k odraženému kotouči v mezikruží, ale nepodařilo se mu vystřelit podle představ!

57:53
    Tak to je hodně zbytečné vyloučení. Byfuglien (WPG) sevřel kotouč rukou, a domácí tak jdou do čtyř!

58:21
    Po obrovském závaru před Hutchinsonem měl Coyle na holi vyrovnání, ale jím tečovaný puk proletěl těsně mimo. O chvilku později to ještě zkusil Zach Parise, jehož dělovku z pravého kruhu ovšem domácí gólman lapil.

58:43
    Suter nabil na střelu Dumbovi, ale Hutchinson i tentokrát odolal. Tlak Boudreauovy party však ještě pokračuje.

58:55
    Zach Parise opět tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale Stuart jeho projektil ztečoval až do ochranné sítě.

59:51
    Granlundova teč proletěla těsně vedle. Po pokračujícím závaru se domácí dokázali osvobodit a zdá se, že je hotovo!

Skutečně tomu tak je, domácí nakonec po nervydrásajícím závěru udrželi nejtěsnější náskok a berou všechny tři body! Jets sice v průběhu druhé třetiny přišli o čtyřgólový náskok, sedm minut před koncem však Josh Morrissey vrátil Winnipegu vedení a to svěřenci Paula Maurice udrželi až do konce.

Martin Hanzal (MNS) 0+0, 2 střely, -1, čas na ledě 17:24

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (00:54:29)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Copp (Lowry, Armia), 6. Lowry (Perreault, Wheeler), 17. Chiarot (Little), 25. Byfuglien (Wheeler, Perreault), 53. Morrissey (Strait, Scheifele) – 30. Coyle (Parise), 36. Mikael Granlund (M. Koivu, Brodin), 36. Stewart (Spurgeon), 40. Stewart (Haula, Graovac)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (41. Hutchinson) – Melchiori, Byfuglien, Morrissey, Strait, Stuart, Chiarot – Ehlers, Little, Laine – Perreault, Scheifele, Wheeler – Copp, Lowry, Armia – Daňo, Petan, Thorburn.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Olofsson – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Parise, Haula, Graovac – Stewart, Hanzal, White.

Rozhodčí: Hanson, Koval – Murchison, Gibbons