Heerenveen – Feyenoord 1:2 (kon.) | GA Eagles – Zwolle 1:3 (kon.) | Excelsior – Ajax 1:1 (kon.)
Alkmaar – Den Haag 4:0 (kon.)
SBV Excelsior
1:1 (1:1)
Ajax Amsterdam
Neděle 19.03.2017, 14:30 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 27. kolo

Z dnešního zápasu je to tedy dnes ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne! (16:23:43)

Je konec! Oba celky se dnes rozcházejí jednobrankovou remízou, tedy výsledkem, kterým skončil již první poločas. Hosté nedokázali za celých pětačtyřicet minut vyzrát na obranu Excelsioru a výrazně si zkomplikovali v tabulce stíhací cestu za vedoucím Feyenoordem. Pro Excelsior je dnešní bod úspěchem, proti Ajaxu se totiž neboduje každý den.

90+4

90+3
    Domácí se zdá se již ubrání, tohle vypadá pro Excelsior velmi dobře.

90+2
    A žlutou kartu vidí také Frederic „Fredy“ Ribeiro, jenž u postranní čáry přiběhl pozdě do souboje a doslova sestřelil Younese.

90+1
    Hahn podržel svůj tým! Po nacentrování se míč nebezpečně pohyboval uvnitř malého vápna, k zakončení se sice cpal Schöne, ale nakonec míč na bránu usměrnil obránce Karami. Gólman Excelsioru pohotově zasáhl.

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 4 minuty navrch.

89
    Hostům už moc času na rozdílovou branku nezbývá, vzhledem k dnešní výhře Feyenoordu by jim čelo tabulky uteklo již na rozdíl 6 bodů.

88
    Viergever šel do souboje s Van Duinenem ostrým skluzem, a byť se jednalo o faul uprostřed hřiště, za tento zákrok musela přijít žlutá karta.

86
    Fortes nedokázal ve středovém kruhu zachytit dlouhý odkop, a tak se dostal Kluivert do slibné šance, která ale končí jen střelou do zámezí.

85
    Domácí teď vytvářejí tlak na obranu Ajaxu, ale ta si s možným rizikem dokázala poradit.

84
    Čekají nás zřejmě ještě napínavé poslední minuty! Massop se z levého křídla prodral do pokutového území až k zakončení, jeho střela končí sražena v zámezí.

83
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Abdelhak Nouri.

83
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ryan Koolwijk, přichází Jeffry Fortes.

82
    Ziyech vyslal tvrdý projektil přímo na bránu, ale Hahn dokázal míč vyrazit!

81
    Hosté se upevňují v blízkosti soupeřovy brány díky sérii několika přímých kopů.

80
    Koolwijk, ve snaze vypíchnout balón, zajel do Lasseho Schönea, který se teď ocitá v bolestech na hrací ploše. Zasloužená žlutá karta pro záložníka Excelsioru.

79
    Zpátky ale na druhou stranu, u míče jsou po krátké odmlce znovu hosté.

Petr Hluchý

Branky: 26. Tete (vla.) – 32. Kluivert

Karty:   37. van Duinen (EXC), 80. Koolwijk (EXC), 90+2. Fredy (EXC) – 67. B. Traoré (AJA), 88. Viergever (AJA)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:11. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:9.
    SBV Excelsior: Hahn – Karami, Mattheij, De Wijs, Massop – Faik, Fredy, Koolwijk (C) (83. Fortes) – Elbers (75. Hasselbaink), van Duinen, Hadouir (67. Vermeulen).
    Náhradníci: Damen, Havekotte – Kuipers, Hasselbaink, Ondaan, Fortes, Vermeulen, Brito, Pantić.

Ajax Amsterdam: Onana – Tete, Sánchez (46. Viergever), de Ligt, Sinkgraven (83. Nouri) – Klaassen (C), Schøne, Ziyech – Kluivert, B. Traoré (67. Casierra), Younes.
    Náhradníci: Boer – Nouri, Veltman, Viergever, Riedewald, Casierra, Westermann, Neres, F. de Jong, van de Beek.