Spiš. N. Ves – L. Mikuláš 3:1 (kon.) | Haniska – FC Košice 0:3 (kon.) | MFK Zvolen – Bardejov 1:0 (kon.)
Poprad – Lok. Košice 4:1 (kon.) | Trnava B – Pohronie 0:3 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Sereď 0:4 (kon.)
Martin – Žilina B 0:6 (kon.) | B. Bystrica – Skalica 2:1 (kon.) | Šamorín – Svätý Jur 4:0 (kon.)
FC ŠTK 1914 Šamorín
4:0 (1:0)
ŠK Svätý Jur
sk Neděle 19.03.2017, 15:30 • FC ŠTK 1914 Šamorín a.s. • MONACObet liga

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 21. kola druhej ligy skupiny Západ. V dnešnom súboji sa stretnú FC ŠTK 1914 Šamorín a ŠK Svätý Jur. Stretnutie sa začne o 15:30.

Hostia sú na poslednom mieste v tabuľke, jedenásť bodov z dvadsiatich zápasov nie je pekná vizitka. V poslednom kole prehrali na domácej pôde po výsledku 1:4 so Sereďou a v súboji proti Šamorínu sa žiaden zázrak neočakáva.

Jasný favorit zo Šamorína ešte bojuje o čo najväčší počet prenesených bodov do nadstavbovej časti druhej ligy. Od tohto zápasu sa očakáva plný bodový zisk, v 20. kole si FC ŠTK poradilo s Banskou Bystricou hravo 3:1.

Úvodné zostavy:

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth, Pančík, Dos Santos, Záhumenský, Silvino Da Cruz, Králik, Pončák (C), Fialho, Freitas, Marič-Bjekič
    Náhradníci: Ozogány, Marcel Poser, Adrian Auban, Čemba, Mezovský, Špánik, Krištan

ŠK Svätý Jur: Brza – Benes, Mihálik, Hulák (C), Popara, Sabo, Gašparovič, Spodniak, Vika, Bumbera, Mendes Rodrigues
    Náhradníci: Volf, Ulrich, Šimoník, Kyselica

Rozhodca: Michal Perašin – Ján Pozor, Katarína Smolíková.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop patril hosťom, ktorí okamžite zaútočili.

2
    Šanca domácich, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou hostí.

3
    Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

4
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

5
    Hostia sú mierne aktívnejší, avšak ani tentokrát sa nepredrali stredom obrany.

7
    Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

8
    Faul domáceho futbalistu v okolí poliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

9
    Ofsajdové postavenie hosťujúceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

10
    Šamorínčania získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

11
    Vhadzovanie pre domácich z ľavej strany.

12
    Prvá strela na bránu, Brza musel zasahovať.

13
    Faul hostí v stredovom kruhu. Voľný kop pre domáci tím.

14
    Aktivita hostí mierne upadla, domáci sa však dopustili faulu a hostia budú zahrávať štandardnú situáciu.

15
    Voľný kop hostí sa skončil strelou mimo brány. Hajdúch bude vykopávať od vlastnej svätyne.

17
    FC ŠTK zatlačil svojho súpera, k zakončeniu sa ale domáci nedostali.

18
    Druhá strela mimo od hostí, budeme svedkami gólu už v prvom polčase?

20
    Úvodná dvadsaťminútovka je za nami, držanie lopty je jasne na strane Šamorína.

21
    Akcia domáceho mužstva po pravej strane nebola úspešná.

22
    Domáci boli zatlačení a musia prečkať tento atak hostí.

23
    Žltú kartu dostáva Marič-Bjekič (FC ŠTK 1914 Šamorín).

24
    Chvíľu sa nehralo, po približne minúte pokračujeme ďalej.

26
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

27
    Šamorín vhadzuje z ľavej strany, domáci futbalista ale fauluje a to bude lopta pre Svätý Jur.

28
    Útočný priestupok aj na strane druhej, voľný kop pre Šamorín.

29
    Šamorín dáva gól! Dočkali sme sa! Domáci dávajú gól v úvodnej polhodine. LUCAS HENRIQUE DOS SANTOS prekonáva Brzu a strieľa prvý gól dnešného zápasu.

30
    Šamorín pokračuje v nátlaku, prichádza prvý roh stretnutia.

31
    Svätý Jur druhýkrát za dve minúty neinkasoval, prehupli sme sa do poslednej štvrťhodiny prvého polčasu.

33
    Domáci futbalista to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

36
    Štandardka sa hosťom nevydarila, domáci navyše faulovali a loptu tak nezískali.

37
    Jeden z hráčov hostí sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre domáce mužstvo z dobrej vzdialenosti.

38
    Voľný kop hostia zneškodnili a vyberajú sa do protiútoku.

39
    Kontra bola zastavená, Šamorín upokojuje situáciu na trávniku.

40
    Tvrdá zrážka dvoch hráčov, hra je prerušená. Na ihrisko vybehli tímoví lekári a prebieha ošetrovanie.

41
    Po návrate do hry musí Brza zasahovať, tretia strela do priestoru brány sa gólom neskončila.

42
    Hostia sa vybrali do protiútoku, tam však rýchlo stroskotali.

44
    Koniec prvého polčasu sa nám blíži, uvidíme ešte jeden atak od Svätého Juru.

45
    Žltú kartu dostáva Mihálik (ŠK Svätý Jur).

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+1
    Ešte tu máme zblokovanú strelu hostí, nasleduje roh.

45+2
    Ani tretí roh zápasu gól z tejto situácie nepriniesol, máme za sebou prvý polčas.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Záhumenský, prichádza Ozogány.
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Marič-Bjekič, prichádza Adrian Auban.

46
    Ofsajd na domácej strane, Šamorín má náskok a nemusí sa silou mocou tlačiť do zakončenia.

47
    Naopak, Svätý Jur musí vrhnúť viac síl do útoku, ak chce pomýšľať aspoň na bod z tohto duelu.

49
    Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

50
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna

51
    Šamorín sa ubránil a môže zaútočiť.

52
    Zrazená strela domáceho futbalistu, nasleduje rohový kop.

53
    Štandardka nemala potrebné parametre na gól, Svätý Jur získal loptu pomerne ľahko.

54
    Piata strela hostí mimo bránu, stále čakáme na prvé ohrozenie Hajdúcha.

55

56
    Dočkali sme sa aj prvého priameho ohrozenia Hajdúcha, ten si pripisuje prvý zákrok dnešného dňa.

57
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

60
    Šamorín dáva gól! LUCAS HENRIQUE DOS SANTOS sa presadil aj druhýkrát v tomto zápase a na konci úvodnej hodiny duelu vedie favorit už o dva góly.

61
    Vyzerá to tak, že je rozhodnuté. Svätý Jur je bez väčšej šance, Šamorín je jasne na koni.

62
    Šanca hostí, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou domáceho mužstva.

63
    Ofsajd domáceho futbalistu, Svätý Jur zahráva voľný kop.

64
    Štvrtá strela na bránu od domácich hráčov, tí sa už nikam ponáhľať nemusia.

66
    Svätý Jur začína vyvíjať väčšiu aktivitu smerom dopredu. Bude to hosťom stačiť na gól?

68
    Strela na bránu, Hajdúcha čakajú ešte krušné chvíľky.

69
    Faul domácich v stredovom kruhu. Voľný kop pre tím hostí.

70
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Dos Santos, prichádza Mezovský.

70
    Dvadsať minút do konca duelu, domáci sa s rozohrávkou neponáhľajú.

71
    Prípadný tretí gól by bol asi definitívou pre Svätý Jur. Z tohto útoku ale gól nepadne.

73
    Šamorín dáva gól! Čo nebolo pred minútou, to bolo teraz. Striedajúci ĽUBOMÍR MEZOVSKÝ upravuje na 3:0, toto je koniec nádejám hosťom zo Svätého Jura.

74
    Domáci sa vrhli do útoku aj po góle a vybojovali si štandardnú situáciu.

76
    Šamorín dáva gól! Neskutočný gólový koncert FC ŠTK! Druhý gól v rozpätí troch minút, hostia už chcú koniec zápasu. Po štandardnej situácii sa presadil PETERSON SILVINO DA CRUZ!

77
    Čo viac povedať, zápas sa bude už iba dohrávať.

78
    Svätý Jur sa nevzdáva a sympatickým útočením chce docieliť aspoň čestný zásah.

80
    Druhá strela na bránu Hajdúcha, do konca zápasu ostáva niečo vyše desať minúť.

81
    Sedem striel mierilo na Brzu, štyri z nich skončili v jeho sieti. Výkon hosťujúcich futbalistov len zobrazuje, aký katastrofálny ročník títo hráči prežívajú.

82
    Hostia sa nevzdávajú a naďalej útočia.

84
    Zápas sa pomaly blíži ku koncu, pri lopte sú domáci.

85
    Faul hráča hostí v okolí poliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

86
    Dnešné stretnutie sleduje 280 divákov.

87
    Rohový kop pre Šamorín sa gólom neskončil, neočakávam veľký počet nadstavených minút, keďže je o zápase rozhodnuté.

88
    A ďalšia štandardka spoza rohovej zástavky pre domáce mužstvo.

89
    Ani tento roh sa gólom neskončí, začala sa nám predposledná minúta zápasu.

90
    Na začiatku poslednej minúty vhadzujú hostia na útočnej polovici, domov sa budú vracať so štvorgólovou nádielkou.

90+1

Držanie lopty: 54 % : 46 %.
    Strely na bránu: 7:2. Strely mimo: 4:5.

Šamorín potvrdil úlohu favorita, trápiaci sa Svätý Jur porazil jednoznačne 4:0. Domáci sa tak výborne naladili pred posledným kolom základnej časti, na Svätý Jur čaká ešte tuhý boj o záchranu v druhej lige. (17:39:32)