Jihlava – Kometa Brno 1:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Kometa Brno
Neděle 19.03.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "B" • Semifinále

59:25
    Možná poslední přesilovka Dukly v této sezoně. Jan Mlčák jde ven za zdržování hry, kterého se dopustil v pravém rohu za svojí brankou.

Na vyloučení: 4-6.

52:43
    Tohle už je pro Duklu hodně krizové. Vítězslav Brož totiž obdržel dvě minuty za sekání. Kometa tak bude hrát 42 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 4-5.

51:25
    Kometa si zahraje přesilovou hru. Miroslav Juda fauloval ve středním pásmu kolenem a dostává tak dvě minuty.

Na vyloučení: 3-5

32:24
    Jihlavští začínají cítit půdu pod nohami a možná i proto se Kometa dopouští faulů. Stejně jako nyní Jakub Malý, jenž jde ven za hákování.

Na vyloučení: 2-5.

28:18
    Dlouhou přesilovku pět na tři dostává také Jihlava. Daniel Kavický při tlaku soupeře zahákoval a Duklu tak čeká minutu a 48 vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři.

Na vyloučení: 2-4.

28:06
    Adam Najman si po levé straně najel do pásma, obkroužil branku a přihrál kotouč mezi kruhy na svého spoluhráče, který byl ale držen Tomášem Sedláčkem a jsou z toho další dvě minuty pro hosty.

Na vyloučení: 2-3.

25:03
    Kapitán hostí Dominick Vašíček je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Šance pro červenožluté na opětovné srovnání stavu.

Na vyloučení: 2-2.

12:44
    Jihlavští mají možnost vyrovnat stav. Adam Popelka totiž na levé straně před brankou sekl zakončujícího soupeře a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 2-1.

05:20
    Hodně těžká chvíle pro Duklu, která bude hrát 58 vteřin proti třem. Filip Křišta při snaze vyhodil puk nabral kus černé pryže moc na hůl a poslal jej mimo ledovou plochu. Dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Na vyloučení: 2-0.

04:18
    Další horká chvíle pro Jihlavu. Ondřej Svoboda totiž dostává dvě minuty za hákování a Kometa tak bude pokračovat v útočných choutkách.

Na vyloučení: 1-0.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 17. V. Brož (Najman) – 10. Meluzín (Kavický), 24. Jedlička, 56. Konečný (Kavický, Kučeřík)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Rašín, Barák, Piskač, Křišta, Smolko, Winkler – V. Brož, Najman, Chlubna – Krajíček, Juda, Pigl – Svoboda, Čermák, Menšík – Mihulka. Trenér: Petr Svoboda
    HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Studený, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, Furch, J. Sedláček, Holemý – Meluzín, Konečný, Kavický – Popelka, Vašíček, Malý – Hubáček, Jedlička, Brabenec – Rašovský, Bartes. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Skopal – Kotlík, Rampír