Jihlava – Kometa Brno 1:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Kometa Brno
Neděle 19.03.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "B" • Semifinále

S konstatováním, že Kometa Brno vyhrála třetí a rozhodující semifinálový zápas nad Duklou Jihlava 3:1 a celou sérii tak získala poměrem 2:1, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (14:36:22)

Ve třetí třetině Dukla bojovala o vyrovnání, nicméně před téměř 250 fanoušky nedokázala najít recept na Filipa Kašpara v brněnské brance, naopak čtyři minuty před koncem vsítil Jakub Konečný brněnskou postupovou pojistku. Jihlava tak zůstala před branami finálového turnaje o mistra ČR, na který postupuje Kometa.

59:49
    Hosté se osvobozují a po menší potyčce chybí do konce zápasu už jen deset vteřin.

59:25
    Možná poslední přesilovka Dukly v této sezoně. Jan Mlčák jde ven za zdržování hry, kterého se dopustil v pravém rohu za svojí brankou.

Na vyloučení: 4-6.

59:16
    Oddechový čas si bere také HC Kometa Brno. Do konce základní hrací doby chybí přesně 43,7 vteřiny.

59:16
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

58:55
    Najman nemohl mezi kruhy zakončovat, jelikož mu soupeř přidržel hokejku. Jihlavští se i tak drží stále v útočném pásmu.

58:43
    Domácí si vynutili buly po levici Kašpara, ale to je asi tak všechno.

58:25
    Kometa sice vyvezla puk do středního pásma, ale nedokázala vystřelit na volnou branku. Konkrétně tedy Radek Kučeřík.

58:02
    Rašín zaváží kotouč do útočného pásma, probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Chaloupek míří ven z klece.

57:43
    Jihlavští hokejisté si vyžádali oddechový čas.

57:25
    Pigl zakombinoval s Menšíkem. Druhý jmenovaný vypálil a tentokrát Kašpar neudržel puk ve výstroji. Kotouč vypadl u pravé tyče a putoval mimo brankoviště.

57:07
    Chaloupek si vyjel ven z branky, aby si vzal nahození hostí. Pokud se něco nestane, vypadá to na tři poslední jihlavské minuty v této sezoně.

56:27
    Dvě zakázaná uvolnění hostí, kotouč se znovu stěhuje před Kašpara. Ten je ale zatím dnes, až na jednu výjimku, k nepřekonání.

55:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jihlavský sen o účast na republikovém mistrovství se pomalu rozplývá, Brno totiž jde do vedení. JAKUB KONEČNÝ totiž dokázal usměrnit kotouč z levé strany za Chaloupkova záda a Brňané již vedou o dvě branky. Asistence: Daniel Kavický, Radek Kučeřík.

55:28
    Mohlo být definitivně rozhodnuto. Před brankou Chaloupka byl zcela volný Oskar Hubáček. Je jasné, že Dukla již hraje trošku na risk. Útočník hostí si přehodil puk před brankou na lepší stranu, ale kotouč pod domácím gólmanem prostě nedostal a Ondřej Chaloupek kotouč poté doslova zalehl.

54:56
    Sledujeme opět stejný obrázek. Po tom, co už je Dukla v plném počtu, přeskočil Vítězslavu Brožovi kotouč mezi kruhy hokejku a poté stejný hráč Dukly pálil z pravého kruhu, kde byl jeho pokus zblokován.

54:28
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. To už do konce přesilovky Komety zbývá jen patnáct vteřin.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 17. V. Brož (Najman) – 10. Meluzín (Kavický), 24. Jedlička, 56. Konečný (Kavický, Kučeřík)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Rašín, Barák, Piskač, Křišta, Smolko, Winkler – V. Brož, Najman, Chlubna – Krajíček, Juda, Pigl – Svoboda, Čermák, Menšík – Mihulka. Trenér: Petr Svoboda
    HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Studený, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, Furch, J. Sedláček, Holemý – Meluzín, Konečný, Kavický – Popelka, Vašíček, Malý – Hubáček, Jedlička, Brabenec – Rašovský, Bartes. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Skopal – Kotlík, Rampír