Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:2 (1:0, 1:1, 3:1) Stav série: 1:0
HC Kometa Brno
Neděle 19.03.2017, 12:00 • Home Monitoring Aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

DHL extraliga juniorů má na programu semifinálové boje ???????????????????? #MadeOfHockey #CCMHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Přeji příjemné poledne, případně i dobrou chuť, z plzeňské Home Monitoring arény, kde se v rámci semifinále DHL extraligy juniorů utká HC Plzeň 1929 proti HC Kometa Brno.

Extraliga juniorů jde do finiše! Jedná se o první zápas semifinálové série hrané na tři vítězné zápasy. Druhý duel se bude hrát zítra, v Brně se bude hrát ve čtvrtek a v pátek, na případné páté střetnutí by se série přesunula opět do Plzně v neděli. Vítěz této série postoupí do finále, ve kterém se utká buď s Třincem, nebo s Českými Budějovicemi.

Plzeň se do semifinále dostala přes pražskou Spartu, kterou porazila v poměru 4-2 na zápasy. K vidění byl velmi útočný hokej, západočeši nasázeli v 6 utkáních 31 gólů! Neproduktivnějším hráčem domácích v play-off je zatím Matyáš Kantner, který má na kontě 12 bodů za 7 gólů a 5 asistencí, nejlepším nahrávačem je Petr Kodýtek, ten k 9 asistencím přidal ještě jeden gól.

Kometa Brno se dostala do semifinále přes Jihlavu. A série to byla velmi vyrovnaná, hned čtyřikrát muselo rozhodovat prodloužení nebo samostatné nájezdy. Jediný poslední zápas byl jednoznačný, Kometa ho jednoznačně vyhrála 5:0, a tak ovládla sérii 4-3 na zápasy a teď má šanci postoupit do finále přes Plzeň. Největší bodový příspěvek Komety zatím zaznamenal Tomáš Havránek, jenž vstřelil 5 gólů a na 6 asistoval. Nejlepším nahrávačem týmu je se statistikou 1+8 Robert Havlát.

Utkání, ani celá série nemá výraznějšího favorita, nicméně lépe na tom byla v základní části Plzeň. Využijí dnes výhodu domácího prostředí Indiáni, nebo si první vítězství v sérii připíší hosté z Brna?

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Roubal, Vavrička, Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Roubal, Vracovský, Rubner

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda

Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Komárek, Ondráček.

00:01

00:08
    Zakázané uvolnění domácích.

00:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

00:39
    Hosté vyvezli kotouč, Havlát se dokonce dostal až před Krasanovského. Plzeňský brankář puk vyrazil.

01:15
    Plzeň se zatím nemůže dostat do pásma.

02:05
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Havránek – 2 min.). Plzeň má výhodu přesilové hry 5 na 3, celé 2 minuty. Havránek nedoveleně přihrál hůl spoluhráči.

02:28
    Chalupa dostal přihrávku mezi kruhy, vystřelil a Dostál skvěle Kometu podržel.

02:57
    Kodýtek to teď dvakrát zkoušel z pravé strany, Dostál oba pokusy vyrazil a hosté vyhazují.

03:11
    Chalupa střílel od modré, Dostál kryje.

03:29
    Krystl nahazoval puk na teč, ale nikomu se tečovat nepodařilo a Dostál puk chytil. Kometa se následně osvobozuje.

04:15
    A znovu. Kometa je v plném počtu.

05:31
    Horký se teď prokličkoval až před Krasanovského, dával mu puk mezi betony, domácí gólman vyráží.

05:46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    JOSEF ROUBAL vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se až před brankkáře hostů. Bekhendem poslal puk pod víko a domácí vedou 1:0! Bez asistence.

06:42
    Gajarský se dostal sám k puku mezi kruhy, střílel k levé tyči, ale Krasanovského lapačka byla pozorná.

07:19
    Havlát dostal přihrávku do jízdy, ale puk si špatně zpracoval. Velká škoda pro Kometu, jel by totiž sám na bránu.

08:18
    Plzeň se dostala do kombinace, ale tu přerušil Čejka, který zblokoval střelu jednoho z plzeňáků.

09:03
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Stráský – 2 min., vysoká hůl). Plzeňský hráč trefil v pádu jednoho z hostů do obličeje.

09:49
    Vracovský osvobozuje Plzeň a ta získává cenné vteřinky.

10:39
    Nahození Krále bylo tečované do ochranné sítě.

10:59
    Gajarský to zkoušel z levého kruhu, ale včas u něj byl plzeňský obránce, který kotouč vyrazil bruslí do ochranné sítě.

11:20
    Zábranský střílel od modré, Krasanovského beton byl včas na ledě.

11:50
    Kratochvíl dostal přihrávku před branku, střílel z první, ale střela mu nesedla a trefil pouze prostředek plzeňské branky.

12:17
    Hosté zkazili přihrávku a sami se vyhodili z pásma.

13:05
    Havlát se prokličkoval před brankáře Plzně, snažil se procpat kotouč mezi betony. Krasanovský byl pozorný a domácí hrají v plném počtu.

13:53
    Kratochvíl ujel plzeňské obraně! Snažil se Krasanovského vymíchat, ale skvěle ho dojel Kaňák a čistě ho odzbrojil.

14:32
    Poura při pokusu o útočnou akci zastavil ofasjd.

15:41
    Brno je teď lepší a motá Plzeň. Ke gólu to ale zatím nevede, Kometa se nemůže dostat ke střelbě.

16:22
    Vracovského střela k Dostálovi neprošla.

16:46
    Nahození ze středního pásma kryje Krasanovský ve své výstroji,

17:13
    Chalupa ujel po levé straně, ale byl tísněn, tak přihrával zpět Kokoškovi, ten o puk přišel.

17:23
    Na druhé straně kryje pokus Komety Krasanovský.

18:22
    A Kometa je opět v útoku a sevřela Plzeň.

18:46
    Trnka střílel od modré, Krasanovský vyrazil a puk mají Indiání.

19:26
    Krystlova střela od modré netrefila branku minimálně o metr.

19:41
    Brněnské snažení zastavil ofsajd.

19:52
    Kokoška přebruslil hostující obránce a dostal puk na brankoviště. Kotouč bekhendem zvedl, ale skvěle zasáhl Dostál.

20:00

V první třetině jsme viděli pouze jednu branku. Přesilovku 5 na 3 ještě domácí nevyužili, ale o minutu později se k puku probojoval Josef Roubal a poslal Indiány do vedení. Poté už byla Kometa lepším celkem, ale moc vyložených příležitostí si nevypracovala. Nevyužila ani čtyřminutovou přesilovku a tak je stav po první třetině 1:0.

Druhá třetině začně přibližně v 12:45.

20:01

20:29
    Zábranský pálil od modré, Krasanovský vyráží.

20:44
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kantner – 2 min., napadení).

20:54
    Král nahazoval od modré, ale puk nikdo netečoval a tak ho Krasanovský v klidu chytil do své náruče.

21:03
    Teď střílel Šnajnar od modré, Krasanovský znovu pozorný.

21:23
    Šnajnar se znovu dostal ke střele, Krasanovký vyrazil a Brno se snažilo puk dorážet. K dorážce se dostali dva hráči Komety, ale Krasanovský skvělě zasáhl a zatím drží hubené vedení Plzně.

22:16
    Dymáček dostal puk na pravé straně, ale byl hodně z úhlu a tak Krasanovký neměl problém zasáhnout.

22:44

23:39
    Hosté pokračují v tlaku.

23:59
    Teď už se ale domácí osvobodili a mají puk na holi.

24:19
    Vracovský se po odrazu puku dostal ke kotouči úplně sám mezi kruhy. Tvrdě vypálil a Dostál skvěle vyrazil!

24:41
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kodýtek – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Vavřička – 2 min., podražení). Dvě vyloučení najednou znamenají dvojnásobnou přesilovku pro Kometu.

25:08
    Plzeň vyhazuje a střídá.

25:31
    Zábranský střílel z pravého kruhu, Krasanovský vyrazil a pak se ještě Brno tlačilo k dorážce, neúspěšně.

25:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Ale teď už Kometa přesilovku využívá.Kratochvíl našel přihrávkou přes brankoviště volného ADAMA GAJARSKÉHO, Krasanovský se nestihl přesunout a tak Hasoň jednoduše zařídil Kometě vyrovnání. Asistence: Tomáš Havránek, Filip Král

26:41

27:16
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kratochvíl – 2 min., příliš mnoho hráčů).

28:05
    Hosté vyhazují, Plzni se zatím přesilovka nedaří.

28:41
    Kantner dostal přiíhrávku od Kodýtka, střelu zápěstím vyrazil Dostál mimo branku.

29:16

30:20
    Vracovský střílel od modré, Dostál bez problému vyrazil. Teď jsme viděli dlouhý úsek bez přerušení.

30:59
    Nahození Havláta pro jistotu kryje Kasanovský do lapačky a tak se vhazuje v obranném pásmu Plzně.

31:23
    Teď se ale hra přesune na druhou stranu, zakázané uvolnění Komety.

31:31
    Chalupa vapálil hned po buly těsně mimo hostující branky.

32:09
    Krásná akce Plzně! Kokoška se dostal za obranu, ale neměl rychlost, ten přihrál Rubnerovi, ten našel volného Chalupu a pouze rychlý přesun Dostála zabránil plzeňskému gólu.

33:09
    Kodýtek pálil z velkého úhlu, Dostál betony vyrazil.

33:47
    A teď už to byla pro Kodýtka větší šance. Střelu z levého kruhu vyrazil Dostál vyrážečkou.

34:45
    Puk na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

35:45
    Velká šance Komety! Přihrávku před brankviště dostal Hasoň, snažil se zasunout puk za Krasanovského, ale ten se skvěle přesunul.

36:45
    Dvě šance Gajarského v rychlém sledu! Jednou netrefil poloprázdnou branku, poté se proti němu přesunul výtečný Krasdanovský.

37:24
    Další závar před brankou Západučechů. Situaci uklidnil až Krasanovský, který ukryl puk pod lapačku a tak přerušuje dlouhý čas bez odpískání se spoustou šancí.

37:36
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Pokorný – 2 min., podražení). A teď bude mít Brno možnost přesilovky.

37:44
    Ale je to gól Plzně! Hned po buly se dostal k puku DAVID ROUBAL, zapnul motor, přebruslil obránce Komety a střelou k levé tyči poslal Plzeň do vedení. Bez asistence,

38:15
    Robert Havlát vystřelil a rozezvučnil tyč plzeňské branky! Ještě teď mi zvoní v uších.

38:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Šnajnar – 2 min. sekání + 2 min., hrubost).

39:35
    Kaňák nahazoval kotouč od levého mantinelu, ale nikdo ho netečoval a tak Dostál kryje.

39:40

Druhá třetina skončila. Zápas se nám začíná přiostřovat, po odpískání ještě následovala menší potyčka.

Ve druhé třetině jsme viděli celkem dvě branky. Stále byla lepší Kometa, měla k dispozici rovněž dvojnásobnou přesilovku a trefil se Gajarský. Plzeň poté začala hrát, vypracovala si tlak, ale žádnou šanci nevyužila. Pak převzala otěže utkání opět Kometa, ale paradoxně šla do vedení Plzeň, v oslabení ujel David Roubal, a tak je stav po druhé třetině 2:1 pro domácí. Ti si do poslední částí nesou ještě tři minuty přesilovky za vyloučení Šnajnara.

40:01

40:01
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Havránek – 5 min., nesportovní chování). Po menší potyčce plivnul Havránek směrem k rozhodčímu, za což byl okamžitě poslán předčasně do šaten. Plzeň teď má k dispozici přesilovku 5 na 3 necelé tři minuty!

40:37
    Akce Plzně skončila střelou Kokošky vedle branky.

40:58
    Rubner dostal přihrávku přes brankoviště a zívala před ním prázdná branka. Tu ale trestuhodně přestřelil.

41:30
    Vavřička tečoval střelu jednoho z domácích, Dostál vyrazil a hosté se osvobozují.

41:50
    Chalupovu střelu z pravého kruhu Dostál chytil. Plzni se zatím dlouhá přesilovka moc nedaří.

41:58
    A hosté opět vyhazují.

42:24
    Chalupa tvrdou ranou minul hostující branku.

42:46
    Střelu Rubnera byla ještě lepší, jen těsně minula branku Brna.

42:59
    Kantner našel krásnou přihrávku z pravého kruhu volného MARKA RUBNERA, který z první uklidil puk do sítě. Asistence: Matyáš Kantner, Filip Kokoška.

43:37
    Pokračuje přesilovka Indiánů, střelu Krystla od modré Dostál vyrazil.

44:18
    Hosté vyhazují.

45:00

45:58
    Hanzlík vypálil od modré, ale jeho střela neměla dostatečnou přesnost.

46:40
    Kometa na puku, teď bude muset hodně zabrat, aby smazala dvoubrankové manko.

46:59
    Teď ji zastavil ofsajd.

48:05
    Jeden z obránců Brna se snažil najít dlouhou přihrávkou Havláta, ale neuspěl a puk tak skončil až u Krasanovského.

48:17
    FILIP KRÁL dostal přihrávku z levého kruhu, napřáhl a tvrdou ranou propálil Krasanovského. Brno tak 12 minut před koncem snižuje na 2:3. Asistence: Radim Ferda, Daniel Hroudný

49:23
    Střelu Kantnera vyrazil jeden z obránců těsně vedle branky Komety.

50:11
    Kokoška nejdříve střílel z mezikruží, puk vyrazil Dostál, ale nejrychleji se k němu dostal Rubner, který našel před brankou volného MATĚJE CHALUPA, který vrátil Plzni dvoubrankové vedení. Asistence: Filip Kokoška, Marek Rubner.

51:34
    Kometa v tlaku, závar před brankou vyřešil Krasanovský, který si mezi bruslemi hráčů našel puk a ukryl ho v lapačce.

52:10
    Dymáček si teď krásnou stahovačkou obhodil plzeňského obránce. Dostal se ke střele zápěstím a Krasanovský vyrazil.

52:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dymáček – 2 min., hrubost).

53:33
    Lukáš Kaňák střílel od modré čáry, jeho střelu po zemi tečoval těsně před brankářem MATYÁŠ KANTNER a Dostál už nestihl zareagovat. Plzeň se tímto gólem velmi přiblížila k prvnímu vítězství v sérii. Asistence: Lukáš Kaňák, Tomáš Vracovský.

55:05
    Chalupa střílel z mezikruží, Dostál pozorný.

55:49
    Furch střílel z levého kruhu, jeho střela zblokovaná střela skončila mimo branku.

56:55
    Horký dostal přihrávku mezi kruhy, střílel po zemi, ale Krasanovský vyrazil.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (J. Roubal – 2 min., hrubost).

57:01
    Plzeň vyhazuje kotouč až za branky Dostála.

58:00
    A znovu, do konce zbývají už pouze dvě minuty a stav je stále 5:2.

58:55
    Ferda nastřelil z pravého kruhu pouze boční síť a domácí jsou v plném počtu.

59:45
    A nic dalšího už se nestane.

Idiáni zvládli první duel semifinálové série a poráží Brno 5:2. Ve třetí třetině nejdřívě zvýšil na 3:1 Rubner, poté snížil Král, ale když poté vstřelili gól Chalupa a Kantner, o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Druhý zápas série začíná zítra ve 12:30. Stav série – Plzeň Kometa 1:0. (14:05:55)

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 6. J. Roubal, 38. D. Roubal, 43. Rubner (Kantner, Kokoška), 51. Chalupa (Kokoška, Rubner), 54. Kantner (Kaňák, Vracovský) – 26. Gajarský (Havránek, Král), 49. Král (Ferda, Hroudný)

Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Komárek, Ondráček