Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Ottawa Senators
Pondělí 20.03.2017, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Montreal slaví výhru nad Ottawou.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:34 (03:31:45)

1. Paul Byron (MTL) 1+1
    2. Tomáš Plekanec (MTL) 1+0
    3. Brendan Gallagher (MTL) 0+1

Hokejisté Montrealu neponechali ve třetí třetině nic náhodě a zaslouženě poráží Ottawu 4:1. Hned v úvodu periody navýšil vedení Habs na 3:1 Paul Byron a v 56. minutě pečetil skóre v přesilovce Nathan Beaulieu. České fanoušky může těšit, že již ve 28 sekundě utkání se zapsal mezi střelce také Tomáš Plekanec, jenž skóroval po devatenácti zápasech.

59:41
    Lehkonen ještě odehrál puk za branku soupeře. Diváci na tribunách již ve stoje aplaudují.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

58:34
    Domácím teď bohatě stačí to, co udělal Dwight King. Útočník čtvrté formace nahodil puk za branku.

58:01
    Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Ottawu by dnes zachránil asi jen zázrak.

57:28
    Hosté se sami vyhodili až ke své brance. Anderson zakládá svou rozehrávkou další akci.

56:18
    S nahozením Karlssona i dorážkou Kyla Turrise si poradil Price. Domácí tak stále vedou o tři branky.

55:52
    Fanoušci Montrealu jsou spokojeni a už začínají zpívat oslavné chorály.

55:34
    Puk končí v ochranné síti. Reklamní přestávka.

55:14
    Domácí se o 6 sekund později radovali z dalšího gólu! Gallagher předložil kotouč před odkrytou branku Paulu Byronovi, jenž ho usměrnil do sítě. Hosté si ale vzali coach's challenge a po prozkoumání videa se ukázalo, že gólové akci předcházel těsný ofsajd! Gól tedy neplatí.
    55:08 Nathan BEAULIEU - 4:1

55:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Myslím, že je rozhodnuto! Andrew Shaw nabil na modré NATHANOVI BEAULIEUOVI, který propálil Craiga Andersona, jenž toho přes stínícího Lehkonena asi moc neviděl – 4:1. Asistence: Andrew Shaw a Phillip Danault.

54:34
    Hostům se podařilo vyhodit a polovinu oslabení mají za sebou.

53:40
    Bude. Bobby Ryan je vyloučen za nedovolené bránění a Canadiens mají k dispozici přesilovou hru.

53:39
    Naopak, ke střele se dostal Max Pacioretty a zasahovat musel Anderson. Následně se strhla u mantinelu šarvátka a uvidíme, zda se nebude vylučovat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Plekanec (Markov, Byron), 18. Jo. Benn (Beaulieu, Radulov), 44. Byron (Gallagher, S. Weber), 56. Beaulieu (A. Shaw, Danault) – 5. Pyatt (Hoffman, Pageau)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Markov (A), Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – T. Mitchell, McCarron, King.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – B. Ryan, Turris (A), Z. Smith – Burrows, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Wingels, Kelly, Stålberg.

Rozhodčí: Skilliter, Leggo – Gibbs, Barton

Diváci: 21288