Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:11

Domácí hokejisté díky své produktivitě dokázali tento duel vyhrát poměrně snadno 5:2. Získávají tak další body do tabulky. Naopak Kings nedokázali najít recept, jak se výrazněji prosadit před brankou soupeře.

59:35 Kris VERSTEEG - 5:2

59:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté tento duel zcela jistě vyhrají, do prázdné branky přidává pojistku výhry zkušený KRIS VERSTEEG. Prázdnou branku trefil z poloviny hrací plochy. Asistence: Curtis Lazar.

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině a pravděpodobně také v zápase.

58:24
    Kings jsou před brankou soupeře, následně se hosté dostali do postavení mimo hru, a tak o útočné pásmo znovu přicházejí.

58:00
    To už probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:47
    Alec Martinez nahazuje do útočné třetiny, ale hosté se před brankou Flames dlouhou dobu nedokázali udržet.

57:30
    Calgary vyhazuje puk z obranného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:15
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

56:48
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:29
    Brian Elliott zkušeně kryje další střelecký pokus hostujícího celku, který hraje aktivně, ale nemůže se prosadit. V tomto zápase chybí Králům hráč, který by to vzal na sebe. Hráč. který byl šel i za cenu nějaké bolístky před branku.

55:56
    Kings se snaží s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

55:28
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Flames vyhráli souboj o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

55:02
    Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny, Flames stále vedou o dva góly a míří za výhrou.

54:54

54:26
    Mnoho času už Kings na zdramatizování zápasu nemají, navíc stále hrají ještě v početní nevýhodě.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 12. Stone (J. Gaudreau, Monahan), 21. Giordano (D. Hamilton, Backlund), 22. J. Gaudreau (Monahan, Brodie), 60. Versteeg (Lazar) – 19. Kopitar (D. Brown, Iginla), 26. Dowd (LaDue, Muzzin)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer – Bouma, S. Bennett, Lazar.
    Los Angeles Kings: Quick (12. Bishop) – Forbort, Doughty, LaDue, Gravel, Martinez, Muzzin – D. Brown, Kopitar, Iginla – Pearson, J. Carter, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – Dowd, Andreoff, Clifford.

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Mills, Pancich