Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Boston Bruins
Úterý 21.03.2017, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny příznivce National Hockey League! Základní část zámořské soutěže pomalu spěje do svého konce. V noci z pondělí na úterý je na programu 5 zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Atlantické divize – Toronto Maple Leafs přivítá Boston Bruins, a půjde skutečně o hodně! Oba týmy totiž v tabulce dělí pouze 3 body. Utkání začne krátce po půl jedné ranní. Nezmeškejte úvodní vhazování! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Maple Leafs momentálně drží druhou divokou kartu na východě se ziskem 79 bodů. Pouhý bod za nimi jsou však New York Islanders, 2 body pak na ně ztrácí Tampa Bay Lightning.
    V posledním zápase Toronto nestačilo v domácím zápase na Chicago Blackhawks. Porážce 2:1 po prodloužení nezabránilo ani 37 úspěšných zákroků Frederika Andersena, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jedinou branku Leafs pak vstřelil v 9. minutě Auston Matthews.
    Svěřencům Mika Babcocka zbývá do konce základní části odehrát 12 utkání. Sedm z nich přitom odehrají ve svém Air Canada Centre.

Frederik Andersen (B) 28 výher

Bruins se nachází na 3. místě v Atlantické divizi. Na svém kontě mají 82 bodů, tedy o 3 více, než-li jejich dnešní soupeř.
    Z posledních deseti zápasů dokázali svěřenci Bruce Cassidyho vyhrát sedmkrát. V minulém utkání však nestačili na Edmonton Oilers (prohra 7:4). Branky Bruins vstřelili David Pastrňák, Brad Marchand, Dominic Moore a David Krejčí. Do branky se nejprve postavil Tuuka Rask, kterého však v 23. minutě po pěti obdržených brankách vystřídal Anton Chudobin.
    Bostonu zbývá do konce základní části odehrát 11 zápasů – 8 doma, 3 venku.

Zajímavosti

Brankář Maple Leafs Frederik Andersen má z posledních šesti zápasů úspěšnost 93,9% a průměr obdržených branek 2,02. V tomto sledovaném období vychytal svému týmu 4 výhry.

Dvacetiletý útočník Toronta William Nylander bodoval v sedmi utkáních za sebou, ve kterých si připsal 7 kanadských bodů – 1 gól, 6 asistencí.

Nejproduktivnější hráč Bruins Brad Marchand má z posledních šesti zápasů 12 kanadských bodů – 8 branek a 4 asistence.

Od té doby, co převzal Bruins Bruce Cassidy, tak jeho svěřenci dokázali vyhrát 12 ze 16 zápasů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, C. Miller, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes – Beleskey, Krejčí (A), Pastrňák – Vatrano, Spooner, Stafford – Acciari, D. Moore, Riley Nash.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Justin St. Pierre – Scott Driscoll, Brad Kovachik.

BOS: Rask – Krug, McQuaid – Marchand, Bergeron, Backes

Jak již bylo zmíněno, dnes jde o velmi důležité utkání, jelikož oba týmy dělí pouhé 3 body! Čeká nás tak velmi atraktivní hokej, který bude jistě diváka bavit.

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu Air Canada Centre. Následovat bude americká a kanadská státní hymna.

Nyní je již vše připraveno. Na úvodní vhazování se staví Nazem Kadri a Patrice Bergeron, utkání mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins může začít!

00:01

00:05
    Úvodní buly pro Boston.

00:18
    Střela Toreyho Kruga mimo Andersenovu branku.

00:28
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

00:35
    Bruins se opět proviňují zakázaným uvolněním, vhazování po pravici Tuuky Raska.

01:13
    Nepřesná rozehrávka Bostonu, ke kotouči se tak dostávají domácí.

01:46
    Střela Nikity Zajceva minula Raskovu branku.

02:14
    Andersen vytěsnil střelu Colina Millerra do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.

03:28
    Sošnikov si nerozměl s Martinem, zaútočit mohou nyní Bruins.

04:05
    Krug zblokoval holí Komarovovu střelu, Rask tak zasahovat nemusel.

04:13
    Hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:30
    Střela Williama Nylandera míjí Raskovu branku. Gólman Bostonu tak stále čeká na svůj první zákrok.

05:08
    Střela Brandona Carla, Andersen vyráží betonem.

06:16
    Matt Martin se s kotoučem daleko nedostal. Hrají znovu hosté.

07:02
    První zákrok Tuuky Raska. Jeho pozornost vyzkoušel z levého kruhu pro vhazování Connor Brown. Finský brankář ve službách Bostonu přerušil hru a následuje první reklamní přestávka.

07:02
    Na střelecké pokusy zatím 3:1 pro Boston.

07:02
    Kadri a Bergeron na vhazování po levici Tuuky Raska.

07:10
    Nepřesná rozehrávka Bruins, píská se icing.

07:14
    Zajcevova střela vedle Raskovu branku.

07:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston se ujímá vedení! Marchand projel do útočného pásma, poté našel chytrou přihrávkou od mantinelu volného DAVIDA BACKESE, jenž prostřelil Andersena a vstřelil tak svou šestnáctou branku sezony. Asistence: Brad Marchand.
    07:25 David BACKES - 0:1

08:02
    Vhazování v obranném pásmu Toronta.

08:48
    Spooner se snažil najít Vatrana, ale neuspěl.

09:14
    Kotouč skončil na střídačce Toronta, vhazovat se bude po pravici Andersena.

09:38
    Bruins se dostali do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne ve středním pásmu.

10:02
    Nyní se přechod do útočného pásma nepovedl domácím. Po další reklamní přestávce se tak bude znovu vhazovat v neutrální zóně.

10:02
    Polovina první třetiny za námi. Bruins vedou v Torontu díky trefě Davida Backese 1:0. Na střelecké pokusy 5:1 (také) pro Bruins.

10:17
    Matthews dobře přihrával na Poláka, Rask si připisuje důležitý zákrok!

10:27
    Matthewsova střela nad Raskovu branku.

11:03
    Hunwick čeká s pukem u vlastní branky až jeho spoluhráči dostřídají.

11:13
    Rána Jamese van Riemsdyka, Rask má kotouč v náručí. Vhazovat se bude po pravici finského brankáře.

12:08
    Krejčího střela od modré zblokována Carrickem.

12:24
    Andersen má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.

12:44
    Bergeron sražen u mantinelu Sošnikovem.

12:44
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Sošnikov – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., hrubost).

12:48
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

12:58
    Po zakázaném uvolnění Toronta se vhazuje po pravici brankáře Andersena.

13:54
    Van Riemsdyk zavezl puk do útočného pásma Maple Leafs.

14:07
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Výborná bekhendová přihrávka Marnera našla před brankou adresáta v podobě MORGANA RIELLYHO, který zasunul puk za Raska. Asistence: Mitchell Marner, James van Riemsdyk.
    14:07 Morgan RIELLY - 1:1

15:09
    Pokus Rileyho Nashe zastavil skvělým zákrokem Frederik Andersen!

15:47
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., vysoká hůl).

15:47
    Na střelecké pokusy zatím 8:7 pro Bruins.
    Po reklamní přestávce si zahrají přesilovou hru domácí.

15:47
    Komarov a Bergeron na vhazování po pravici Tuuky Raska.

16:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:41
    Přesilová hra 5 na 3 pro Maple Leafs! Vhazuje se po levici Raska.

17:01
    Rielly musel pro kotouč do středního pásma.

17:38
    Riellyho střela, Rask vyráží.

17:47
    Hosté jsou ve čtyřech!

17:59
    Další zákrok Tuuky Raska, který má po pokusu Marnera kotouč v náručí.

18:23
    Matthewsova střela z mezikruží, Rask vyráží.

18:41

19:01
    Ohlášena poslední minuta první periody.

19:35
    Hra přerušena – Matt Martin nemohl odbruslit na střídačku svého týmu kvůli problému s pravou bruslí.

19:37
    Další vhazování po levici Frederika Andersena.

19:57
    Puk ve středním pásmu, v první třetině se již nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Maple Leafs a Bruins. Viděli jsme v ní po jedné brance na obou stranách. Skóre nejprve otevřel v 8. minutě člen prvního útoku Bostonu David Backes. Na začátku 15. minuty srovnával svou šestou brankou v sezoně obránce domácích Morgan Rielly. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:1.

Trestné minuty: 2 – 6

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše Air Canada Centre druhá třetina tak za malou chvíli začne!

20:01

20:28
    Bergeron přes Gardinera neprošel, hrát mohou domácí.

21:02
    Morgan Rielly zakládá útočnou akci Toronta.

21:22
    Beleskeyho bekhend mimo Andersonovu branku.

22:17
    Zakázané uvolnění Bostonu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu, konkrétně po pravici Tuuky Raska.

23:15
    Andersen vyráží střelu Colina Millera od modré.

23:24
    A další zákrok domácího brankáře, tentokrát střílel Dominic Moore.

23:29
    Sošnikov zblokoval střelu Toreyho Kruga mimo hrací plochu. Vhazovat se bude znovu v obranném pásmu Maple Leafs.

23:57
    Puk opustil hrací plochu, vhazování po pravici Tuuky Raska.

24:20
    Marchand na Bergerona, střela druhého jmenovaného končí v rukavici Frederika Andersena.

24:20
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Zajcev – 2 min., krosček).

24:26
    Spoonerův pokus, Andersen vyráží.

25:21
    Krugova střela, Andersen znovu vyráží.

26:20

26:42
    Obranná dvojice Hunwick – Polák zakládá útočnou akci domácích.

27:30
    Marnerova střela z levého kruhu pro vhazování, Rask připraven. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levici bostonského brankáře.

27:30
    Na střelecké pokusy ve druhé třetině 8:4 pro Boston, celkově 16:15.

27:39
    Moore zkoušel prostrčit na Rielyho Nashe, ale byl neúspěšný.

28:28
    Crárova prudká rána od modré byla zblokována, Andersen zasahovat nemusel.

29:37
    Morgan Rielly zastaven za brankou Raska jedním z hráčů Bostonu.

29:55
    Rask přerušuje hru, vhazovat se bude v obranné zóně hostů.

30:02
    Hunwickova střela od modré, Rask jen vyráží.

30:34
    Výborný Tuuka Rask! Do skvělé příležitosti se dostal po van Riemsdykově přihrávce Matt Hunwick, ale finský brankář nyní podržel svůj tým.

30:34
    Po další z reklamních přestávek se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

30:44
    Na druhé straně dobrý zákrok od Frederika Andersena! Krug nabral rychlost, dával puk před branku, kde ho tečoval Acciari. Dánský brankář ve službách Maple Leafs však byl na svém místě.

31:07
    Polákova střela od modré mimo Raskovu branku.

31:53
    Gardinerovo nahození končí v lapačce Tuuky Raska. Vhazování po pravici brankáře Bruins.

32:55
    Krejčí vyváží puk z obranného pásma svého týmu.

33:15
    K puku se však dostali znovu domácí, následná střela Nylandera však šla nad Raskovu branku.

33:45

34:14
    Van Riemsdykova střela zblokována Carloem do ochranné sítě. Po další reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Bruins.

34:14
    Na střely nyní aktivnější Maple Leafs (21:19).

35:01
    Zakázané uvolnění Bostonu se nepíská, Carrick musí hrát kotouč.

35:38
    Střela Connora Browna zblokována Backesem.

36:10
    Na druhé straně střílel Krejčí, ale jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.

37:05
    Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:25
    Chárova střela od modré zamířila vedle Andersenovu branku.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:16
    Carlova střela od modré, Andersen připraven.

39:57
    Tak ještě jedno vhazování ve druhé dvacetiminutovce. Po Pastrňákově pokusu totiž puk skončil v ochranné síti.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I druhá třetina utkání mezi Maple Leafs a Bruins je již minulostí. Branku jsme v ní žádnou neviděli a tak se skóre nemění.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 21 – 20
    Zblokované střely: 6 – 10
    Hity: 14 – 17
    Využití přesilové hry: 0/2 – 0/1
    Trestné minuty: 4 – 6

Od začátku třetí třetiny nás dělí již jen několik okamžiků!

40:01

40:06
    Zakázané uvolnění Bostonu.

40:09
    Po vyhraném vhazování ihned pálil Zajcev. Rask vyrazil kotouč pravým betonem mimo.

41:03
    Střela Matta Beleskeyho končí v rukavici Frederika Andersena, vhazovat se bude po pravici brankáře Toronta.

42:03
    Van Riemsdykova střela končí vedle Raskovy branky.

42:20
    Útočná akce Bruins končí postavením mimo hru.

43:07
    Po dalším ofsajdu hostů se bude znovu vhazovat v neutrální zóně.

43:26
    Boston se provinil zakázaným uvolněním, další vhazování tak proběhne v jeho obranném pásmu.

43:45
    Bozak a Bergeron v dalším souboji na vhazování po pravici domácího brankáře.

44:56
    Hyman rozjíždí další útok domácích.

45:07
    A právě Hyman vyzkoušel Raskovu pozornost z pravého kruhu pro vhazování. Brankář Bruins byl však na svém místě.

46:37
    Spoonerova střela od modré Andersena nepřekvapila.

47:07
    Nyní to už vypadalo zajímavěji. Vatrano nejprve v dobré pozici minul. K další střele se dostal ještě Kevan Miller, ale jeho pokus byl zblokován bývalým útočníkem Tampy Brianem Boylem. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranné zóně Maple Leafs.

47:07
    Na střely momentálně aktivnější Bruins (24:23).

47:15
    McQuaidova nepříjemná střela, Andersen vyráží.

47:46
    Hra přerušena. Po Marchandově akci zůstal na ledě chvíli ležet po střetu s Bergeronem brankář domácích Andersen. Zdá se být ale v pořádku.

47:46
    Vhazování ve středním pásmu.

48:09
    Z první to zkoušel Kevan Miller, ale minul branku.

48:45
    Bekhend Dominica Moora z mezikruží, Andersen kryje.

49:15
    Bruins se drží v útočném pásmu.

50:13
    Zakázané uvolnění domácích.

50:22
    Třiadvacátý zákrok pro Tuuku Raska po individuální akci van Riemsdyka.

50:59
    Komarov nabil Connoru Browna, jehož střela však byla zblokována.

51:23
    Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Bostonu, vhazovat se tak bude v jeho obranné třetině.

52:12
    Polák s kotoučem za Andersonovou brankou.

52:23
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., krosček).

52:23
    Po další z reklamních přestávek se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

52:39
    Marchandova nepřesná přihrávka na Kruga, hosté však zůstávají u kotouče.

53:36
    Carlo s pukem v obranné zóně Bostonu čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

54:09
    Andersen musel být nyní na pozoru! Před jeho brankou nebezpečně dotírali Dominic Moore a Riley Nash. Brankář Maple Leafs však obstál a skóre se stále němění.

54:09
    V Air Canada Centre právě probíhá reklamní přestávka.

56:02
    Polák s Hunwickem rozjíždí další akci domácích.

56:08
    Jejich rozehrávka však končí zakázaným vhazováním, a tak se vhazuje v obranném pásmu domácího celku.

56:44
    Krug jen odevzdává puk soupeři a odchází střídat, stejně tak jeho spoluhráči.

57:06
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Dominic Moore – 2 min., nedovolené bránění).

57:06
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny a přesilová hra pro domácí! Dokáží ji zhodnotit?

57:06
    Bozak a Bergeron na vhazování po levé ruce Tuuky Raska.

57:51
    Skvělý Rask, který nyní vychytal dorážku Bozaka!

58:03
    Maple Leafs jdou do vedení! Krásnou přesilovkovou kombinaci zakončuje TYLER BOZAK, pro kterého to je sedmnáctá branka sezony. Asistence: James van Riemsdyk, Nikita Zajcev.
    58:03 Tyler BOZAK - 2:1

58:20
    Rask na střídačce, Boston v šesti!

58:47
    Zdá se, že je rozhodnuto! Krugova střela od modré byla zblokována Matthewsem, k puku se dostal WILLIAM NYLANDER, který následně trefuje prázdnou branku. Asistence: Auston Matthews.
    58:47 William NYLANDER - 3:1

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Tuuka Rask znovu na střídačce, Boston to ještě zkusí v šesti!

58:58
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levé ruce Andersena.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:09
    4:1 pro domácí! Ze středního pásma trefuje prázdnou branku NAZEM KADRI. Asistence: Connor Brown, Roman Polák.
    59:09 Nazem KADRI - 4:1

59:50
    Boston ještě snižuje! Acciariho střelu Andersen vyrazil jen k DOMINICU MOOREOVI, který následnou bekhendovou dorážku uklidil za záda brankáře Toronta. Asistence: Noel Acciari.
    59:50 Dominic MOORE - 4:2

Je za námi utkání mezi Maple Leafs a Bruins. Z vítězství 4:2 se mohou radovat hráči domácího celku, kteří si tak zapisují do tabulky Atlantické divize velmi cenné 2 body. Utkání rozhodl v 59. minutě při přesilové hře Tyler Bozak. Torontu se poté dvakrát podařilo skórovat do prázdné branky a zvýšit tak vedení na 4:1. Deset vteřin před koncem ještě snižoval na konečných 4:2 Dominic Moore.

Boston Bruins – Ottawa Senators

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek úterní noci! (03:36:31)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 15. Rielly (Marner, J. van Riemsdyk), 59. Bozak (J. van Riemsdyk, N. Zajcev), 59. W. Nylander (Matthews), 60. Kadri (Co. Brown, R. Polák) – 8. Backes (Marchand), 60. D. Moore (Acciari)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Justin St. Pierre – Scott Driscoll, Brad Kovachik

Diváci: 19 347