Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Edmonton Oilers
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Úterý 21.03.2017, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám poklidný úterní den. (04:49:24)
    Cam Talbot vychytal druhou nulu v řadě a celkem neinkasoval už 140 minut!

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 20:12
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:45.

Vyhraná vhazování: 48% – 52%.

Je dobojováno! O osudu celého zápasu dnes rozhodla již první třetina, kterou domácí celek vyhrál v poměru 2:0. Vítězná branka přitom padla už ve druhé minutě a do statistik se připíše Patricku Maroonovi. O jedenáct minut později vstřelil druhý a poslední gól Milan Lucic, kterému rovněž přihrávali dnes dvoubodoví Connor McDavid a Leon Draisaitl. Králové měli ve druhé třetině mnohem více ze hry, avšak všechny jejich snahy na zdramatizování zápasu zhatil bezchybný Cam Talbot, jenž pochytal všech pětatřicet střel a zaslouženě se stal první hvězdou utkání.

59:45
    Kings se sami vyhnali z útočného pásma a nyní už je jasné, že z tohoto zápasu body nezískají!

59:26
    Letestu se nedostal k puku přes Doughtyho, jenž mu zamezil ve střele do odkryté klece.

59:06

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Edmonton opět vyhazuje a za malou chvíli již bude v plném počtu.

58:31
    Martinezova tvrdá rána byla tečovaná o jednu z hokejek a jen o kousek minula domácí branku, ve které Talbot reagoval na původní směr střely!

58:07
    Oilers dvojnásobné oslabení zvládli, u mantinelu vybojovali puk vyhodili ho do bezpečí.

57:37
    Jonathan Quick odjel na střídačku a pustil do hry šestého útočícího hráče v dresu Los Angeles!

57:11
    Muzzin přenesl hru doprava na Drewa Doughtyho, jehož tvrdou ránu obětavě zablokoval slovenský zadák Sekera.

57:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:55
    Střeleckou nemohoucnost Kings neprolomil ani nepřesně mířící Doughty. Po něm se ke kotouči ještě dostal Dowd, nicméně Talbot svůj tým opět podržel.

56:21
    LaDue přihrávkou podél modré čáry vyzval ke nápřahu úplně volného McNabba, jehož přízemní křižná střela o kousek minula levou tyč Talbotovy klece.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Maroon (McDavid, Draisaitl), 13. Lucic (McDavid, Draisaitl)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Gryba, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Desharnais, B. Pouliot – Caggiula, Letestu, Hendricks.
    Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Doughty (A), Forbort, LaDue, Muzzin, Martinez, McNabb – Iginla, Kopitar (C), D. Brown – Toffoli, J. Carter (A), Pearson – Gáborík, Lewis, Kempe – Nolan, Dowd, Clifford.

Rozhodčí: Lee, McCauley – Murchison, Rody

Diváci: 18 347