Futbalista roka 2016 1. Marek Hamšík (SSC Neapol) (kon.)
konec
Futbalista roka 2016

1. Marek Hamšík (SSC Neapol)

(2. Martin Škrtel (Fenerbachce Istanbul), 3. Róbert Mak (Zenit Petrohrad))

sk Úterý 21.03.2017, 20:35Společenské události
   
  22:12
  Futbalistom roka 2016 na Slovensku sa po šiesty raz v kariére a štvrtýkrát v rade stal stredopoliar SSC Neapol Marek Hamšík. Na druhom mieste skončil reprezentačný kapitán Martin Škrtel, 3. miesto obsadil Róbert Mak. Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho mladého hráča do 21 rokov získal Milan Škriniar a najlepšou futbalistkou sa stala Dominika Škorvánková. S týmto konštatovaním sa s vami už lúčim a prajem pekný zvyšok večera! Prenosom vás sprevádzal Jakub Kocourek. (22:12:33)
   
  22:09
  Galavečer Futbalista roka 2016 sa skončil.
   
  22:09
  Na záver dnešného galavečera ešte prichádzajú pieseň Sokoli zaspievať Kandráčovci.
   
  22:07
  Mareka Hamšíka si terez pripomíname aj prostredníctvom záberov z jeho pôsobenia v drese slovenskej futbalovej reprezentácie počas uplynulého roka.
   
  22:05
  Marek Hamšík získal Cenu Jána Popluhára šiestykrát v kariére a ankete kraľuje už štvrtý rok v rade. Kapitán SSC Neapol prežil skvelý rok tak na klubovej, ako aj reprezentačnej scéne. V jeho pôsobisku v Neapole ho už porovnávajú s legendárnym Argentínčanom Diegom Maradonom.
   
  22:03
  Futbalistom roka 2016 na Slovensku je MAREK HAMŠÍK!
   
  22:03
  Cenu Jána Popluhára pre najlepšieho futbalistu Slovenska za rok 2016 prichádza odovzdať Ján Popluhár mladší – syn najlepšieho futbalistu Slovenska 20. storočia.
   
  22:00
  Stopér Fenerbachce Istanbul sa už po desiaty raz dostal do TOP3 tejto prestížnej ankety. Kapitán našej reprezentácie do Turecka prestúpil po európskom šampionáte vo Francúzsku z anglického FC Liverpool, kde pôsobil 8 a pol roka.
   
  21:59
  Druhé miesto v ankete Futbalista roka 2016 patrí Martinovi Škrtelovi!
   
  21:56
  Cenu za 2. mieste v ankete prichádza odovzdať spevák skupiny Tublatanka Maťo Ďurinda.
   
  21:47
  Znova prichádza reklamný brejk, po ktorom by sme sa už mali presunúť k vrcholu dnešného večera – vyhláseniu Futbalistu roka 2016. Stane sa ním štvrtý rok v rade Marek Hamšík alebo ho na tróne vystrieda Martin Škrtel? Dozvieme sa už o pár minút!
   
  21:42
  Ďalšími novými členmi Siene slávy slovenského futbalu sú Titus Buberník a Ján Pivarník!
   
  21:40
  Aj sám Mak označil vlaňajšok za najlepší rok vo svojej kariére, keď sa mu podľa jeho slov darilo tak v národnom drese, ako aj na klubovej úrovni.
   
  21:39
  Róbert Mak prežil veľmi úspešný minulý rok, keď podával mimoriadne kvalitné výkony tak v reprezentácii, ako aj na klubovej úrovni v drese najskôr PAOK Solún a následne aj v Zenite Petrohrad.
   
  21:38
  Na 3. mieste sa umiestnil Róbert Mak!
   
  21:38
  Konečne sa dostávame k cene pre tretieho najlepšieho futbalistu Slovenska za rok 2016. Odovdzdať ju prichádza Mário Kuly Kollár.
   
  21:37
  Sledujeme ďalšie video, v ktorom sa dozvedáme, kto je najlepší DJ, najväčší módny guru, či najlepší spevák, ale aj najrýchlejším na ihrisku.
   
  21:30
  Po reklamnej prestávke prichádza na scénu legendárna slovenská skupina Tublatanka so svojim veľkým hitom Pravda víťazí.
   
  21:21
  V tejto chvíli už kouč slovenských sokolov emotívne spomína na účasť našej reprezentácie na ME vo Francúzsku. Ďakuje hráčom za ich "perfektnú robotu", ľuďom zo SFZ na čele s prezidentom Jánom Kováčikom, realizačnému tímu. Ako Ján Kozák vtipne poznamenal na adresu svojich kolegov z lavičky: "Oni pracujú, ja beriem trofeje." Galavečer bude pokračovať po krátkej reklamnej prestávke.

  Jakub Kocourek

  Kandidáti na titul Futbalistu roka 2017:
  Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva/Trabzonspor)
  Marek Hamšík (SSC Neapol)
  Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva/Olympique Marseille)
  Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň)
  Juraj Kucka (AC Miláno)
  Róbert Mak (PAOK Solún/Zenit Petrohrad)
  Peter Pekarík (Hertha BSC Berlín)
  Milan Škriniar (MŠK Žilina/Sampdoria Janov)
  Martin Škrtel (FC Liverpool/Fenerbahce Istanbul)
  Vladimír Weiss ml. (Lekhwiya SC/Al Gharafa)