Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)
Buffalo Sabres
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Pittsburgh Penguins
Středa 22.03.2017, 00:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
    Pittsburgh Penguins si dnešní výhrou zajistili účast v playoff.

Hvězdy utkání

1. Conor Sheary (PIT), 1+1, 4 střely, 19:39
    2. Sidney Crosby (PIT), 1+0, 3 střely, 22:31
    3. Nick Bonino (PIT), 1+0, 4 střely, 20:24 (02:44:36)

V dnešním utkání vítězí 1:3

Je hotovo! V zápase jsme mohli vidět celkem čtyři branky. První z nich padla v samotném závěru první třetiny z jednorukého bekhendu po sólové jízdě Sidney Crosbyho, který tak využil přesilovou hru.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, za to v ní bylo spoustu šancí, hlavně na samotném začátku.

Třetí třetina bylo gólově nejbohatší. Nejprve vstřelil vyrovnávací branku Sam Reinhart, kterému se podařilo překonar Murraye po dorážce z ostrého úhlu. Dlouho to vypadalo, že přijde prodloužení, ale přesná trefa Nicka Bonina do levého růžku tvrdila pravý opak. Domácím pohasla naděje na vyrovnání po nešťastném odrazu kotouče od brusle Girgensonse, když přesně do něj vyrazil Lehner střelu Conora Shearyho.

59:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta a jedno je jasné. Domácí hrají ve čtyřech a jejich šance na srovnání zápasu je takřka nulová.

58:35
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 + 2 min., vysoká hůl).

58:35
    Crosby netrefuje prázdnou branku! Přece jen Cullen poslal před branku poměrně skákavý kotouč.

58:19
    Domácí nasazují šestého hráče! Lehner na střídačce.

57:47
    Kontaktní branku měl na své holi jediný střelec domácích Reinhart ale Murrayho v tváří tvář nepřekonal střelou k levé tyči!
    56:29 Conor SHEARY - 1:3

56:29
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak tohle si Girgensons za rámeček nedá! CONOR SHEARY ve vysoké rychlosti proletěl kolem levého mantinelu a ze spodní části levého kruhu vystřelil zápěstím, ale trefil pouze Lehnera, který vyrazil kotouč před branku, kde se puk odrazil od Girgensonsovi brusle přímo do odkryté branky! Domácím se tak velmi komplikuje situace v samotném závěru třetí třetiny! Lehner se chytá za hlavu a Girgensons nevěřícně sleduje kotouč ve své brance. Bez asistence.

56:00
    Pouhé čtyři minuty zbývají domácím Sabrec na vyrovnávací branku. To není příliš mnoho času.

55:55
    Bonino se dostal ke střele z mezikruží a Lehner včas zareagoval a drží kotouč ve své výstroji.
    54:31 Nick BONINO - 1:2

54:31
    I druhý gól ve třetí třetině padá po nenápadné akci a Penguins se podruhé v dnešním zápase ujímají vedení! Ian Cole na středu levého kruhu chtěl přihrávat na pravý kruh, ale v tu chvíli mu Brady Austin vypíchl kotouč, který se dostal přesně na čepel NICKA BONINA, který neváhal a jednoduše prostřelil Lehnera střelou do levého růžku. Asistence: Ian Cole a Tom Kühnhackl.

54:15
    McCabe po přihrávce Rodriguese přestřeluje branku od modré čáry.

53:05
    Přihrávku hostů zachytil na modré čáře O'Reilly, který bez váhání přihrával Ennisovi na vrchu pravého kruhu. Penguins ale zareagovali včas a přihrávka na Ennise neprošla.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 43. Reinhart (Fasching, M. Foligno) – 20. Crosby (J. Schultz, Sheary), 55. Bonino (Cole, Kühnhackl), 57. Sheary

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges (A), C. Nelson, McCabe, Bogosian, Austin – Ennis, Eichel, R. O'Reilly (A) – Ju. Bailey, Girgensons, E. Kane – B. Gionta (C), Reinhart, Moulson – Fasching, Rodrigues, M. Foligno.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Dumoulin, Ruhwedel, Cole, Streit, Corrado – Sheary (C), Crosby, Guentzel – Kessel, Cullen, S. Wilson – Hörnqvist, Bonino (A), Kunitz – Kühnhackl, Sundqvist, Rowney.