Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)
Florida Panthers
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Carolina Hurricanes
Středa 22.03.2017, 00:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 0+2, 1 střela, čas na ledě 18:19. (04:37:47)

1. Jeff Skinner (CAR) 2+0
    2. Jason Demers (FLA) 0+2
    3. Jaromír Jágr (FLA) 0+2.

59:57
    Domácí skutečně stihli ještě jednou vypálit. Opět to byl objevený střelec Marchessault, ovšem jeho ránu obrana Hurricanes zablokovala.

59:45
    Panteři přišli o útočné pásmo a nyní už musí opravdu hodně pospíchat.

59:39
    Yandle si vyměnil puk s Huberdeauem a nabil před levý kruh Marchessaultovi, který střelou golfákem na vyrovnání nedosáhl.

59:26
    Skutečně se tak děje. Nejdůležitější hráči na obou stranách tak mají prostor k nabrání nových sil.

59:26
    Čtyřiatřicet sekund před koncem základní hrací doby se Carolina provinila zakázaným uvolněním a zřejmě bude následovat oddechový čas.

59:09
    Jonathan Huberdeau přihrávkou z levého mantinelu nabil Trocheckovi, ale ten z kruhu pro vhazování tvrdou střelou Warda nepřekonal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Až teď se Panteři vymanili z obranného sevření a míří do útoku. Reto Berra mezitím pouští do hry šestého hráče do pole!

58:12
    Už dobrou minutu se Panteři marně snaží dostat ke kotouči. Jejich šance na vyrovnání se tak rychle zmenšují.

57:21
    Žádný tlak Floridy se zatím nekoná. Carolina po vlažném úvodu třetí třetiny hraje velmi dobře a svého soupeře do šancí nepouští.

56:40
    Po dlouhé době se nám ukázal i finský mladík Aho, který projel s pukem na holi útočnou modrou a v útočném pásmu pošetřil několik drahocenných vteřin.

56:17
    Nahození jednoho z hostujících hráčů rozbilo kus tvrzeného skla u střídačky Floridy. Oprava ale trvala jenom pár desítek vteřin, a tak se po kratičké pauze může pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.
    56:05 Jeff SKINNER - 3:4

56:05
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tak tohle velká nepříjemnost pro Pantery, kteří budou muset v samotném závěru zápasu poprvé dotahovat náskok Hurikánů! Derek Ryan si nenápadně nabruslil až do útočné třetiny, kde z krátkého mantinelu vrátil puk před brankoviště JEFFU SKINNEROVI a ten položenou čepelí hokejky překonal Berru. Asistence: Derek Ryan.

55:54
    Matheson vystřelil od modré a zároveň vyslal pobídku na teč, která v podání Thomase Vaneka ale nepřišla.

55:33
    Demers to teď neudělal úplně chytře. V momentě, kdy byl už dlouho na ledě trochu zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Barkov (Demers, Jágr), 12. R. Smith (J. Jokinen, Trocheck), 22. Yandle (Demers, Jágr) – 6. Teräväinen (J. Staal, Aho), 15. Aho (E. Lindholm), 22. Skinner (Stempniak, Slavin), 57. Skinner (D. Ryan)

Florida Panthers: Berra (Reimer) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck (A), J. Jokinen (A) – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Sceviour, MacKenzie (C), S. Thornton.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Faulk (A), Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy, Dahlbeck – Teräväinen, J. Staal (A), Aho – E. Lindholm, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – Di Giuseppe, P. Brown, Nordström.

Rozhodčí: Dwyer, StLaurent – Heyer, Galloway

Diváci: 10 793