Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
San Jose Sharks
Středa 22.03.2017, 01:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Česká stopa v utkání:

Martin Hanzal (MIN) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:45
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:39 (04:15:15)

1. Zach Parise (MIN) 0+2
    2. Charlie Coyle (MIN) 1+0
    3. Marin Hanzal (MIN) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 27-23; Zablokované střely: 14-15; Vhazování: 55%-45%; Hity: 12-13; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 7-11.

???? that's two points! #mnwild wins against San Jose.

Příspěvek sdílený Minnesota Wild (@minnesotawild),

Minnesota zásluhou Martina Hanzala a vítězné branky Charlieho Coylea ze závěru druhé třetiny poráží v Xcel Energy Center San Jose a ukončuje sérii pěti porážek, od které Sharks dělí jedna prohra poté, co na ledě Wild prohráli počtvrté v řadě. Konečný výsledek: Minnesota Wild 3 San Jose Sharks 2.

59:27
    Brent Burns nedokázal na útočné modré čáře u střídaček zachytit puk, Wild toho ale nevyužili. Pul byl prudký.

59:19
    San Jose si vzalo 41 sekund před koncem oddechový čas. Martin Jones zůstal na střídačce. Brána Sharks je prázdná.

59:18
    Brent Burns na modré čáře přenesl hru doprava na Joe Thorntona, který kolmou přihrávkou našel Davida Schlemka, jenže zkoušel po zpracování puku mířit z pravého kruhu pro vhazování zápěstím pod horní tyč, jenže bránu přestřelil.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:40
    Martin Jones vystartoval na střídačku a San Jose to zkouší v šesti proti pěti při hře bez brankáře!

58:21
    Sharks se na levém křídle podražilo na několik sekund udržet pásmo, jenže Martin Jones zůstal v bráně.

57:58
    Dylan DeMelo napálil puk do útočného pásma a Sharks určitě zkusí za chvíli odvolat svého brankáře.

57:01
    Jason Zucker na pravém křídle nedokázal zachytit prudké nahození a puk skončil na zakázaném uvolnění.

56:26
    Ryan Suter za vlastní bránou poslal k ledu Joea Pavelskiho, o faul se ovšem nejednalo a hra pokračovala.

55:57
    Chris Tierney dnes nastoupil v sestavě San Jose místo Marca-Edouarda Vlasica a na pravém křídle zavážel puk rychle do útočného pásma, jenže se ocitl v postavení mimo hru.

55:42
    Joel Ward se ocitl po nahození z levého křídla před bránou v obrovské šanci, jenže puk nedokázal z otočky zamést mezi betony fantastického Devana Dubnyka! Hra byla přerušena a prostor dostala reklamní přestávka.

55:11
    David Schlemko byl tím hráčem, který před okamžiky zablokoval střelu českého útočníka Martina Hanzala.

54:07
    Martin Hanzal pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ovšem byla zablokována.

53:05
    Joe Thornton na levém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk pravým ramenem vyrazil za svou bránu, a připsal si skvělý zákrok!

52:21
    Joe Pavelski tečoval před bránou střelu Joea Thorntona z vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk sražený ze vzduchu k ledu nebezpečně mířil ke vzdálenější pravé tyči, Devan Dubnyk ale puk fantasticky levým betonem a poté přikryl lapačkou!

51:10
    Justin Braun se snažil prosadit na pravém křídle, jenže těsně za modrou čárou ho tvrdým hitem zastavil Jason Zucker. Hra má obrovský spád.

50:39
    Mikael Granlund vypálil z vrcholu mezikruží, jenže Martin Jones byl pozorný a jeho pokus vyrazil mimo!

49:33
    Mikko Koivu se pokusil navýšit jednobrankové vedení Wild střelou z pravého kruhu pro vhazování, kterou Joel Ward zablokoval a srazil za bránu Martina Jonese.

48:57
    Tomáš Hertl pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Marco Scandella.

48:39
    Jason Pominville ze středového kruhu napálil puk směrem na bránu Sharks a donutil Martina Jonese k zákroku.

48:07
    Jason Zucker se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, stejně jako Chris Stewart před pár okamžiky, ale pálil pouze do náruče připraveného brankáře Martina Jonese.

47:44
    Mikko Koivu napřáhl na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování k prudké střele, která těsně minula bránu.

47:22
    Chris Stewart před pár okamžiky založil rychlý protiútok a nyní sám vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Martin Jones byl ale na přední tyči připravený a po sevření kotouče v jeho náručí následuje krátká reklamní přestávka.

47:17
    Nino Niederreiter si na levém křídle najel na krásnou dlouhou kolmou přihrávku Chrise Stewarta z obraného pásma a sjížděl si nebezpečně před bránu, jeho kličky ho ale nakonec do zakončení nedovedly a Martin Jones nemusel zasahovat.

46:04
    Gustav Olofsson na levém křídle napálil puk podél hrazení do útočného pásma, v jehož pravém rohu bojoval o puk Charlie Coyle, Dylan DeMelo ho ale tvrdě dohrál.

45:31
    Dylan DeMelo předvedl skvělý bekčeking a po úspěšném souboji puk vyhodil alespoň do středního pásma.

44:08
    Wild se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla znovu přerušena.

43:16
    Brent Bruns rozehrával ze středního pásma a útočnou snahu Sharks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.

42:55
    Erik Haula zůstal ležet na levé ploše poté, co ho u hrazení v blízkosti obranné modré čáry Sharks tvrdě dohrál Joe Pavelski. Jednalo se ovšem o absolutně čistý hit.

42:05
    Brenden Dillon se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

40:38
    Brent Burns se pokusil v úvodu závěrečné třetiny vyrovnat na pravé straně prudkou střelou od modré čáry, kterou Devan Dubnyk ukryl ve své náruči a přerušil hru.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-18; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 7-7; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné min.: 7-11.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:32.

Prostřední část přinesla strhující závěr, když nejprve vyrovnal po tečovaném nahození od modré čáry David Schlemko. Jenže Sharks se radovali z vyrovnávací branky pouhých 33 sekund, když se v rozmezí pouhý čtvrtminuty prosadili Martin Hanzal a Charlie Coyle. Minnesota vedla o dvě branky, jenže těsně před přestávkou vrátil hosty zpět do hry Patrick Marleau, který využil velké chyby Devana Dubnyka, který se vydal za svou bránu. Skóre po druhé třetině: Minnesota Wild 3 San Jose Sharks 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Marco Scandella na levém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která mířila k přední tyči, Martin Jones ji ale dokázal hrudí vyrazil mimo tři tyče své brány.
    39:00 Patrick MARLEAU - 3:2

39:00
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Devan Dubnyk se vydal za bránu, aby rozehrál, jenže se mu puk zamotal pod nohy, čehož využil PATRICK MARLEAU, který ho vyšťoural a v blízkosti levé tyče zasunul do prázdné brány! Sharks rychle snížili a vrátili se zpět do zápasu!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:45 Charlie COYLE - 3:1

38:45
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Zach Parise si v pravém rohu útočného pásma krásně odstavil rukou jednoho z hráčů San Jose a poté nabil na střelu zpětnou přihrávkou CHARLIEMU COYLEOVI, který dlouho neotálel a bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která nad levým betonem Martina Jonese zaplul k přední pravé tyči! Wild během 15 sekund vstřelili dva góly a výrazně se přiblížili výhře. Neskutečný závěr prostřední části. Asistence: Zach Parise.
    38:30 Martin HANZAL - 2:1

38:30
    Eric Staal vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Martin Jones nedokázal puk v blízkosti své pravé tyče zastavit, čehož využil MARTIN HANZAL a bleskově vrátil svému týmu zpět ztracené vedení poté, co puk z nulového úhlu o záda Martina Jonese poslal do brány! Sharks se radovali z vyrovnávací branky pouhých 33 sekund. Asistence: Nino Niederreiter a Jason Pominville.
    37:57 David SCHLEMKO - 1:1

37:57
    Dylan DeMelo na levém křídle z ostrého úhlu poslal puk zpět na modrou čáru, odkud DAVID SCHLEMKO nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde se od nohy Marca Scandelly odrazil mezi betony Devana Dubnyka. Je vyrovnáno na 1:1! Asistence: Joe Pavelski a Dylan DeMelo.

37:08
    Joonas Donskoi na levé straně neutrální zóny v blízkosti útočné modré čáry nahazoval puk podél hrazení za bránu Devana Dubnyka poté, co předtím podklouzl a rozštípal se o mantinel.

36:08
    Sharks se ocitli pod mírným tlakem a vzápětí nemohli střídat, protože puk vyhodili na zakázané uvolnění.

35:43
    Jordan Schroeder v levém kruhu pro vhazování zaklekl a vypálil s příklepem, střela mu ale vůbec nesedla a zamířila vedle levého horního rohu brány Sharks do ochranného skla.

35:00
    Hra je přerušena a v Xcel Energy Center právě probíhá krátká reklamní přestávka. Za okamžik pokračujeme.

35:00
    Patrick Marleau v útočném pásmu ukradl puk rozehrávajícím hráčům Wild a z pravého kruhu pro vhazování vypálil bekhendem, Devan Dubnyk byl ale opět na svém místě a jeho pokus letící těsně nad ledem ukryl v lapačce.

34:26
    Tomáš Hertl na levé straně odvedl skvělou práci, když neumožnil Wild vyhodit a po sjetí do středu útočného pásma od modré čáry nahazoval puk bekhendem na přední tyč. Žádný z jeho spoluhráčů ale kotouč nedokázal tečovat.

34:06
    Dnešní utkání sleduje 19104 diváků.

33:52
    Puk byl sražen v blízkosti útočného pásma Sharks mimo ledovou plochu a na řadu přichází reklamní přestávka.

33:34
    Logan Couture na levém křídle vypálil od hrazení, jeho pokus z úhlu ale na přední tyči vyrazil Devan Dubnyk.

32:32
    Micheal Haley se z ničeho nic ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ztroskotal na Devanovi Dubnykovi, který jeho pokus vyrazil poté, co včas rychle sevřel betony!

32:13
    Dylan DeMelo na pravém křídle vypálil po zpětné přihrávce Chrise Tierneyho podél hrazení od modré čáry, jeho následná rána ale byla před bránou sražena vedle pravé tyče.

31:25
    Jared Spurgeon usedl jako první z hráčů Minnesoty v dnešním zápase na trestnou lavici, Sharks se ale přesilovou hru po třech oslabeních v řadě využít nepodařilo.

31:04
    Erik Haula před střídačkami vystihl kolmou přihrávku Sharks a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou Martin Jones vyrazil pravým ramenem za svou bránu, zákrokem si ale nebyl vůbec jistý!

30:33
    Do konce přesilové hry Sharks zbývá odehrát 53 sekund a hra je přerušena poté, co hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

30:23
    David Schlemko vzápětí pálil na pravém křídle od modré čáry, Devan Dubnyk byl ale opět připravený a po rychlém zakleknutí puk na přední tyči ukryl ve svém náručí.

30:15
    Tomáš Hertl z pravého křídla přihrál doleva na volného Brenta Burnse, který na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která nad ledem mířila k přední levé tyči, také ale náruče Devana Dubnyka.

29:25
    Jared Spurgeon před bránou zasáhl do obličeje Joea Thorntona a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

29:25
    Patrick Marleau na levém křídle vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk po rychlém zakleknutí raději puk podržel.

28:48
    David Schlemko pálil vzápětí na pravém křídle od modré čáry těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Devan Dubnyk byl ale pozorný a puk pravým betonem vestoje vyrazil!

28:41
    Logan Couture zkusil vypálit na pravém křídle od hrazení, jeho prudká střela ale byla na přední tyči zablokována.

28:08
    Erik Haula skončil na levém křídle na ledě a vypadalo to na podražení, nakonec se ale pískal pouze ofsajd proti Wild.

27:59
    Joonas Donskoi po krátké reklamní přestávce na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Devan Dubnyk ale na přední tyči jeho pokus vyrazil za bránu. Útočník Sharks se v rychlém sledu ocitl ve dvou šancích, ani jedna ale gólem neskončila.

27:18
    Joonas Donskoi se řítil do samostatného úniku a před bránou rychle zamíchal s pukem, jenže až příliš rychle, protože puk mu vzápětí sjel z hole a do zakončení se nedostal!

27:00
    Z prostřední části je odehrálo přesně sedm minut a Minnesota je zatím herně výrazně lepší. Sharks drží Martin Jones.

25:11
    Mikko Koivu se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže Martin Jones předvedl úžasný přesun a pravým betonem jeho pokus fantasticky vyrazil!

24:52
    Brenden Dillon si najel na levém křídle na zpětnou přihrávku z pravého křídla a na vnitřním oblouku napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Devan Dubnyk ji ale ukryl v lapačce!

24:13
    Dylan DeMelo, který byl vyloučený na konci první třetiny, vypálil na pravém křídle od modré čáry a Devan Dubnyk puk zastavil ve svém náručí. Hra byla přerušena.

22:58
    Vyloučený Joe Thornton se vrátil zpět na led a San Jose úspěšně přečkalo druhou ze tří přesilových her Wild.

22:43
    Mikko Koivu pálil v blízkosti pravé tyče, zatímco Matt Dumba na levém křídle od modré čáry, Martin Jones byl ale připravený a obě střely Wild po úspěšném zákroku vyrazil.

22:09
    Nino Niederreiter se ocitl před bránou v obrovské šanci, Martin Jones ale zřejmě levým betonem jeho pokus vyrazil!

21:53
    Joonas Brodin nepříjemně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, kde se po zákroku Martina Jonese levým betonem dostal k dorážce Mikael Granlund, bekhendovou střelou z ostrého úhlu ale brankáře Sharks nepřekonal!

21:24
    Brent Burns odvedl v obraně dobrou práci a z levého křídla obranného pásma puk odpálil k bráně Minnesoty.

20:58
    Joe Thornton v pravém rohu útočného pásma zahákoval Matta Dumbu, oficiálně ale dostal dvě minuty za podražení. Wild si zahrají třetí přesilovou hru v řadě.

20:02
    Eric Staal vyhrál úvodní vhazování prostřední části utkání, do které Wild vstupují s jednobrankovém vedením 1:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-4; Zablokované střely: 3-10; Vhazování: 60%-40%; Hity: 2-6; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 5-9.

Druhá třetina začne přibližně v 2:31.

Minnesota odehrála dobrou úvodní část, během níž nejprve Devan Dubnyk vychytal v rychlém sledu Patricka Marleaua a Joea Thorntona, který po jeho zákroku levým ramenem rychle objížděl bránu a zkoušel puk zasunout u pravé tyče do sítě, jenže trefil pouze jeho levý beton. Na opačné straně pálili několikrát Wild a jedna střela se ujala, když se v přesilové hře z blízkosti prosadil Matt Dumba. Skóre po první třetině: Minnesota Wild 1 San Jose Sharks 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Vyloučený Dylan DeMelo se vrátil zpět na ledovou plochu a Wild zatím využili jednou ze dvou přesilových her.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

18:27
    Další neúspěšný útok a střela Wild od modré čáry, která zamířila vedle levé tyče, a San Jose znovu vyhodilo.

18:15
    Jared Spurgeon nepříjemně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila a hokejistům San Jose se vzápětí podařilo vyhodit.

17:44
    Dylan DeMelo se na levé straně obranného pásma dopustil faulu a dostal dvě minuty za držení.

17:08
    Matt Dumba od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou brankář Martin Jones po pěkném zákroku lapil parádně do lapačky!

15:08
    Jordan Schroeder nepříjemně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování směrem pod horní tyč, Martin Jones ale dokázal puk najít a hrudí ho vyrazit. Dobrý zákrok brankáře Sharks.

14:18
    Brent Burns se v blízkosti pravé tyče po krásné diagonální přihrávce Tomáše Hertla z levého kruhu pro vhazování ocital ve slibné šanci, bekhendem se mu ale vystřelit nepodařilo.

13:42
    Wild vyhazovali puk z obranného pásma a po jemné teči opustil hrací plochu, když skončil na jedné ze střídaček.

13:00
    Jeden z hokejistů Wild bleskově objel bránu Sharks a v blízkosti pravé tyče se snažil puk zasunout do brány, jenže Martin Jones mu to svým levým betonem neumožnil a puk vyrazil!

12:37
    Jared Spurgeon se ocital na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže na přední tyči trefil pouze čepel clonícího Mikaela Granlunda.

11:41
    Oba týmy se během pár sekund dostaly k jedné střele na bránu, Martin Jones a poté Devan Dubnyk ale puk vyrazili.

11:15
    Sharks se nepodařilo rozehrát a puk se po zakázaném uvolnění vrátil zpět před bránu brankáře Devana Dubnyka.

11:00
    Minnesota vyhodila puk na zakázané uvolnění a na řadu přichází po využité přesilové hře reklamní přestávka.
    10:29 Matt DUMBA - 1:0

10:29
    Zach Parise a Eric Staal odvedli u mantinelu na levém křídle fantastickou práci, když neumožnili Sharks vyhodit a první jmenovaný hráč krásnou přihrávkou z levého rohu útočného pásma našel mezi kruhy pro vhazování najíždějícího MATTA DUMBU, který střelou zápěstím z blízkosti zamířil nad vyrážečkou brankáře Martina Jonese do levého horního rohu brány a poslal Minnesotu v přesilové hře do vedení! Obránce Minnesoty vstřelil v letošní sezóně NHL jubilejní 10. gól a je to 1:0! Asistence: Zach Parise a Eric Staal.

10:05
    Jared Spurgeon rychle pálil před pár okamžiky z levého kruhu pro vhazování, jeho střela si ale mezi tři tyče cestu nenašla, když minula přední levou tyč a Martin Jones zasahovat nemusel.

09:17
    Sharks se podařilo podél střídaček vyhodit puk až za bránu Wild a poté jim výrazně zkomplikovat rozehrávku. San Jose v letošní sezóně přečkalo 82% přesilových her.

09:02
    Joel Ward dostal dvě minuty za hákování a Minnesota si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru.

Making birthday dreams come true ????

Příspěvek sdílený San Jose Sharks (@sanjosesharks),

08:27
    David Schlemko zkusil vypálit na levém křídle od modré čáry, jenže jeho střela trefila pouze Tomáše Hertla.

07:52
    Oba týmy se nyní prezentují nepřesnými přihrávkami, po kterých mohou v klidu rozehrávat z obranného pásma, které je prázdné, protože nikdo z hráčů neforčekuje.

06:57
    Jason Pominville se zmocnil puku v obranném pásmu po nepřesné přihrávce Mikkela Bødkera a poté ho zavezl za vlastní bránu, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.

05:36
    David Schlemko na bližší tyči srazil střelu Wild za bránu Martina Jonese a Sharks poté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Oba týmy se během utkání dostaly ke dvěma střelám na bránu.

05:18
    Utkání má velice svižné tempo a hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké gólové radosti.

04:45
    Joonas Donskoi si hledal prostor na pravém křídle u hrazení, kam dostal přihrávku, ke střele se ale nakonec nedostal.

03:44
    Eric Staal se pokusil otevřít skóre dnešního utkání střelou z pravého kruhu pro vhazování, jeho rána ale na přední tyči orazítkovala pouze hruď připraveného Martina Jonese.

02:47
    MInnesota Wild se ocitla pod tlakem, který přerušila vyhozením podél střídaček za cenu zakázaného uvolnění.

02:38
    Patrick Marleau vypálil z levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk na přední tyči jeho pokus vyrazil levým ramenem. Joe Thornton se vzápětí po rychlém objetí brány snažil puk zasunout u pravé tyče do sítě, jenže brankář Wild zasáhl levém betonem a jeho pokus vyrazil!

02:07
    Chris Stewart a Micheal Haley se do sebe pustili ve středovém kruhu a po sérii pěstí dostali 5 minut.

01:41
    Jason Pominville před pár okamžiky pálil z vnitřního oblouku levého kruhu pro vhazování po ledě přesně ke vzdálenější pravé tyči, Martin Jones ale skvěle zasáhl levým betonem.

01:06
    Hra byla přerušena poté, co se puk opustil hrací plochu, a vhazovalo se po levé ruce brankáře Devana Dubnyka.

00:16
    Mikkel Bødker se postaral o první střelu dnešního utkání, jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování ale zasvištěl vedle vzdálenější levé tyče. Devan Dubnyk bez zákroku.

00:01
    Minnesota vyhrála úvodní vhazování zápasu a utkání v Xcel Energy Center právě začalo. Oba týmy usilují v dnešním střetnutí o ukončení série porážek v řadě, domácí pěti, hosté tří.

00:01

@cariboucoffee previews #SJSvsMIN

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Olofsson – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Parise (A), E. Staal, Coyle – Niederreiter, Hanzal, Pominville – Stewart, Haula, Schroeder. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, DeMelo, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl (A), J. Thornton (C), Pavelski – Marleau (A), Couture, J. Ward – Donskoi, Tierney, Bødker – Sörensen, Haley, Meier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons.

SAN JOSE SHARKS:

San Jose bude usilovat na ledě Minnesoty o ukončení tří porážek v řadě a pojištění vedení v Pacifické divize, kterou vede před Anaheimem a Edmontonem po úterní porážce 1:0 s Dallasem o čtyři body, přičemž všem třem týmům zbývá do konce sezóny odehrát deset zápasů. Sharks mají na svém kontě 91 bodů.

Hráči ve formě

Logan Couture během posledních dvanácti utkání zaznamenal 13 kanadských bodů za šest gólů a sedm asistencí, zatímco Joe Thornton během posledních pěti čtyři za čtyři asistence a s celkovým počtem 1389 asistencí se nachází v all-time listu NHL o dvě asistence za Brettem Hullem, kterému patří 22. místo.

Novinky z týmu

V bráně Sharks se představí brankář Martin Jones, který během posledních sedmi zápasů inkasoval 11 gólů a dovedl svůj tým ke čtyřem výhrám. Utkání proti Stars odchytal Aaron Dell, který inkasoval jeden gól a předvedl 19 úspěšných zákroků. San Jose Sharks během série tří porážek v řadě vstřelilo jen dva góly.

MINNESOTA WILD

Minnesota se pokusí v utkání proti San Jose ukončit sérii pěti porážek v řadě, přičemž vyhrála pouze dva z posledních deseti zápasů. Wild bojují v Centrální divizi o první místo s Chicagem, na které ztrácí sedm bodů.

Eric Staal, který v neděli odehrál v NHL své jubilejní 1000. utkání, během posledních šesti zápasů zaznamenal šest kanadských bodů za pět gólů a jednu asistenci. Daří se také Mikaelovi Granlundovi, který během posledních 15 zápasů zaznamenal 16 bodů za devět gólů a sedm asistencí. Jak si borci povedou?

Devan Dubnyk se v bráně Minnesoty představí pošesté v řadě poté, co 12. března v zápase proti Blackhawks inkasoval během 4 minut a 38 sekund rychle dva góly a byl odvolán. Minnesota s Chicagem nakonec prohrála v souboji o čelo Centrální divize 4:2.

Minnesota se ve středu v noci představí na domácím ledě v Xcel Energy Center proti San Jose, které vede Pacifickou divizi, zatímco Wild bojují v Centrální divizi o první místo s Chicagem. V akci bychom měli sledovat dva české hokejisty. Na straně Minnesoty útočníka Martina Hanzala a v dresu Sharks Tomáše Hertla. Oba týmy se blíží k hranici sta bodů. Který tým zvítězí?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Dumba (Parise, E. Staal), 39. Hanzal (Niederreiter, Pominville) (TS), 39. Coyle (Parise) – 38. Schlemko (Pavelski, DeMelo), 39. Marleau

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons

Diváci: 19104