Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)

Richard Pánik (CHI), 1+0, 4 střely, 17:08
    Tomáš Jurčo (CHI), 0+0, 4 střely, 06:58 (04:39:01)

Hvězdy zápasu
    1. Brandon Sutter (VAN), 2+0, 4 střely, 19:16
    2. Daniel Sedin (VAN), 1+1, 2 střely, 19:45
    3. Ryan Hartman (CHI), 2+0, 3 střely, 17:41

Domácí celek tak přišel o svou vítěznou sérii, která se zastavila na čísle pět. Vancouver dnes nebyl lepším týmem. Dvě třetiny ale přesto velmi dobře bránil a hlavně byl efektivní v zakončení. Canucks tak přerušili sérii šesti porážek v řadě.

62:12 Daniel SEDIN - 4:5

62:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Odpověď je na světě. DANIEL SEDIN tak dlouho kroužil s pukem, až si vyjel na vrchol kruhů a využil skvělé clony svého dvojčete. Darling neměl nárok, i když ještě reklamoval nedovolené bránění. Video mu ale za pravdu nedalo. Vancouver tak přeci jen v tomto zápase vítězí. Asistence: Troy Stecher, Henrik Sedin.

61:53
    Canucks zatím měli k dispozici jen jednu početní výhodu a nevyužili ji. Jak si poradí teď?

61:32
    Sotva se vrátil Henrik Sedin z trestné, dostávají šanci rozhodnout hosté. Jonathan Toews (CHI) šel ostře do branky a ačkoli byl mírně přistrčen Edlerem, sudí vylučují kapitána Blackhawks na dvě minuty.

61:05
    Kane hledal před brankou Toewse, Edler výborně zapracoval nohou a puk je ve středním pásmu.

60:52
    Joel Quenneville si vyžádal oddechový čas. Domácí se potřebují před poslední zhruba půlminutou poradit.

60:52
    Keith našel Kana nízko na kruhu. Američan ale chvíli váhal, což stačilo Millerovi na přesun a dobrý zákrok lapačkou.

60:29
    Kane téměř hned po buly znovu pálil po ledě, ale Miller navzdory čtyřem obdrženým brankám chytá parádně.

60:22
    Panarinova střela se od zadního hrazení odrazila před Kana. Ten rychle zpracoval a vystřelil po ledě. Miller ale na tuto variantu byl připraven.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 40-14.

Chicago dohnalo třígólovou ztrátu a nadále tak žije v naději šestého vítězství za sebou. V prodloužení navíc bude pokračovat přesilová hra domácích.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Vancouver vyhrál vhazování a Tanev osvobodil Canucks.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 24. Hartman (Hossa, Schmaltz), 46. Hossa (Seabrook, B. Campbell), 49. Pánik (T. van Riemsdyk, Toews), 59. Hartman (P. Kane, Keith) – 20. H. Sedin (D. Sedin, Chaput), 22. B. Sutter (Megna), 28. Boucher (Ch. Tanev, Bärtschi), 43. B. Sutter (Skille, Edler), 63. D. Sedin (Stecher, H. Sedin)

Chicago Blackhawks: Crawford (43. Darling) – Keith, Hjalmarsson, Oduya, Seabrook, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hayden, Toews, Pánik – Panarin, Schmaltz, P. Kane – Hartman, Krüger, Hossa – Rasmussen, Kero, Jurčo.
    Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Biega – Bärtschi, Horvat, Boucher – D. Sedin, H. Sedin, Chaput – Cramarossa, B. Sutter, Megna – Shore, Skille.

Rozhodčí: Peel, Pollock – Shewchyk, Novak